Bilčík, Mareš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, Dvořák, Chvátal

Čachotský "A", Skořepa "C", Havránek, Harkabus "A", Zadražil, Helt, Seman, Menšík, Brož, Cachnín, Juda, Peš

Viktor Ujčík

PLAY OFF: Jihlava jde v sérii do vedení 3:0

Nepovedený vstup do druhé třetiny stál Baník celý zápas, ve kterém nakonec prohrál 0:6. Zítra se baníkovci pokusí o prodloužení série.

Jihlava vstoupila do zápasu velkým tlakem a dobrou příležitost na otevření skóre měl Čachotský, který si vybruslil z prostoru za brankou až do zakončení, které Beran dokázal vyrazit. V 5. minutě Dukla špatně rozehrála od mantinelu přímo na hokejku Slobody, jehož střelu Žukov vytěsnil koncem hokejky na branku. O tři minuty později předvedl svůj přehled Jan Pohl, který našel přes půl hřiště Vracovského, ale ten svůj samostatný únik neproměnil. Na druhé straně se řítil sám na Berana Helt, jehož střelu do protipohybu Beran vyškrábl vyrážečkou. V přečíslení dva na jednoho se ocitla ve 12. minutě dvojice Kverka Konečný, ale opět narazila na skvělého Žukova. V první třetině byla k vidění jedna početní výhoda, kterou měli k dispozici baníkovci. Dvakrát v ní nebezpečně střílel Jan Pohl, ale na Žukova si nepřišel.

Ve 22. minut se při zakončení dostal do kontaktu s Beranem Zadražil, který si to nakonec v pěstním souboji rozdal s Jeřábekem, který se vydal bránit svého brankaře. O pár vteřin později Jihlava vyhrála buly, puk se dostal na modrou čáru na Kowalczyka, jehož střelu Beran jen vyrazil a Menšík v čase 21:33 otevřel skóre – 0:1. V čase 23:10 Jihlava šla do dvoubrankového vedení, protože při přesilovce našel Semanovo nastavenou čepel Čachotský a puk skončil v Beranově síti podruhé -0:2. O 31 vteřin později najížděl z levé strany Helt, křižnou přihrávkou hledal svého spoluhráče, ale trefil brusli Klejny, od kterého se puk odrazil za bezmocného Berana, který přenechal místo v brankovišti Cichoňovi – 0:3. Jednu z mála šancí ve druhé třetině na straně Baníku měl Jan Pohl, když se prokličkoval přes půl hřiště až k zakončení, ale Žukov ho vychytal. Jihlava udeřila počtvrté ve vlastním oslabení, když Klejna zaváhal na modré čáře, puk se dostal poté až ke Kachyňovi, jehož střelu pod horní tyčku Cichoň neměl šanci chytit – 0:4. Ve 35. minutě při početní výhodě Jihlavy se předvedl domácí brankař, který nejprve chytil střelu od modré čáry a následně zneškodnil i dvě dorážky z brankoviště.

Baník hned v úvodu udělal chybu při střídání a nabídl Dukle další přesilovku, kterou jihlavští dokázali znovu využít. Po rychlém přenesení hry se puk dostal k volnému Harkabusovia ten v čase 41:14 našel mezírku mezi betony přesouvajícího se Cichoně – 0:5. Ve 45. minutě si se přes Rulíka dostal Seman, který opět hledal mezírku mezi betony, ale domácí brankař si s jeho zakončením poradil. O dvě minuty později měl další dobrou příležitost Cachnín, který dorážel na hranici brankoviště, ale trefil jen Cichoňův beton. Dnešní nepovedený výkon podtrhla poslední branka Jihlavy. Menšík si pohrál s Jeřábkem, následně si položil Cichoně a čase 55:09 zasunul puk za jeho beton – 0:6.