HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Horák, Vrba - Maštalíř, Roischel
Vyloučení - 2 min.: 5:6, 5 min.: 1:1
Mimořádné tresty: Jeřábek - Zadražil 5 min.
Góly v přesilovce: 0:2, v oslabení: 0:1
Střely: 19:32, počet diváků: 1135
Vstřelené branky + asistence
  • 21:33 Menšík (Kowalczyk)
  • 23:10 Seman (Čachotský, Mareš) - PH
  • 23:41 Helt (Kowalczyk)
  • 26:41 Kachyňa (Menšík, Seman) - HO
  • 41:14 Harkabus (Seman, Čachotský) - PH
  • 55:09 Menšík
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Beran (24.-60. Cichoň)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska HC Dukla Jihlava

Brankáři:

Zhukov (Wolf)

Obránci:

Bilčík, Mareš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, Dvořák, Chvátal

Útočníci:

Čachotský "A", Skořepa "C", Havránek, Harkabus "A", Zadražil, Helt, Seman, Menšík, Brož, Cachnín, Juda, Peš

Trenér:

Viktor Ujčík

PLAY OFF: Jihlava jde v sérii do vedení 3:0

Nepovedený vstup do druhé třetiny stál Baník celý zápas, ve kterém nakonec prohrál 0:6. Zítra se baníkovci pokusí o prodloužení série.

Jihlava vstoupila do zápasu velkým tlakem a dobrou příležitost na otevření skóre měl Čachotský, který si vybruslil z prostoru za brankou až do zakončení, které Beran dokázal vyrazit. V 5. minutě Dukla špatně rozehrála od mantinelu přímo na hokejku Slobody, jehož střelu Žukov vytěsnil koncem hokejky na branku. O tři minuty později předvedl svůj přehled Jan Pohl, který našel přes půl hřiště Vracovského, ale ten svůj samostatný únik neproměnil. Na druhé straně se řítil sám na Berana Helt, jehož střelu do protipohybu Beran vyškrábl vyrážečkou. V přečíslení dva na jednoho se ocitla ve 12. minutě dvojice Kverka Konečný, ale opět narazila na skvělého Žukova. V první třetině byla k vidění jedna početní výhoda, kterou měli k dispozici baníkovci. Dvakrát v ní nebezpečně střílel Jan Pohl, ale na Žukova si nepřišel.

Ve 22. minut se při zakončení dostal do kontaktu s Beranem Zadražil, který si to nakonec v pěstním souboji rozdal s Jeřábekem, který se vydal bránit svého brankaře. O pár vteřin později Jihlava vyhrála buly, puk se dostal na modrou čáru na Kowalczyka, jehož střelu Beran jen vyrazil a Menšík v čase 21:33 otevřel skóre – 0:1. V čase 23:10 Jihlava šla do dvoubrankového vedení, protože při přesilovce našel Semanovo nastavenou čepel Čachotský a puk skončil v Beranově síti podruhé -0:2. O 31 vteřin později najížděl z levé strany Helt, křižnou přihrávkou hledal svého spoluhráče, ale trefil brusli Klejny, od kterého se puk odrazil za bezmocného Berana, který přenechal místo v brankovišti Cichoňovi – 0:3. Jednu z mála šancí ve druhé třetině na straně Baníku měl Jan Pohl, když se prokličkoval přes půl hřiště až k zakončení, ale Žukov ho vychytal. Jihlava udeřila počtvrté ve vlastním oslabení, když Klejna zaváhal na modré čáře, puk se dostal poté až ke Kachyňovi, jehož střelu pod horní tyčku Cichoň neměl šanci chytit – 0:4. Ve 35. minutě při početní výhodě Jihlavy se předvedl domácí brankař, který nejprve chytil střelu od modré čáry a následně zneškodnil i dvě dorážky z brankoviště.

Baník hned v úvodu udělal chybu při střídání a nabídl Dukle další přesilovku, kterou jihlavští dokázali znovu využít. Po rychlém přenesení hry se puk dostal k volnému Harkabusovia ten v čase 41:14 našel mezírku mezi betony přesouvajícího se Cichoně – 0:5. Ve 45. minutě si se přes Rulíka dostal Seman, který opět hledal mezírku mezi betony, ale domácí brankař si s jeho zakončením poradil. O dvě minuty později měl další dobrou příležitost Cachnín, který dorážel na hranici brankoviště, ale trefil jen Cichoňův beton. Dnešní nepovedený výkon podtrhla poslední branka Jihlavy. Menšík si pohrál s Jeřábkem, následně si položil Cichoně a čase 55:09 zasunul puk za jeho beton – 0:6.

Ohlasy Martina Štrby a Tomáše Rohana po utkání:

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.