Bořuta, Furch, Štebih, Kříž, Vodička, Poizl, Baláž

Dočekal "A", Bittner "C", Ferda "A", Michalčuk, Vodný, Malý, L. Stehlík, Maty. Svoboda, Michálek, Matě. Svoboda, Horváth, Berka

Kamil Pokorný

CHANCE LIGA: Baník poprvé doma padl. S Třebíčí prohrál 1:3

Poprvé před domácími fanoušky baníkovci vyšli bodově na prázdno. O výhře Třebíče se rozhodlo mezi 33. a 35. minutou, kdy hosté vstřelili dvě branky a celkově vyhráli 1:3.

Ve 3. minutě prolétl po pravém křídle do útočného pásma Vojtěch Kysela, naservíroval puk před branku na Šmajdu, ale ten z blízka trefil jen připraveného Mičána. O dvě minuty později nahazoval nebezpečně Klejna, Vrdlovec se snažil dostat k dorážce, ale obrana hostí ho dokázala pokrýt. V 7. minutě se dostali baníkovci do přečíslení dva na jednoho, Kverka vzal zakončení na sebe, ale o kousek minul branku. Třebíč se dostala k vážnějšímu zakončení až v 8. minutě, kdy střílel Vodný, jenže Hamalčík jeho pokus chytil do rozkleku. V čase 10:13 se hosté dostali do vedení, když se střela od modré odrazila od zadního mantinelu přímo na hokejku a Horvátha a ten ho poslal do branky – 0:1. V 16. minutě se poprvé vylučovalo. David Tureček dostal dvě minuty za podrážení a Třebíč měla početní výhodu. V té si vytvořila dobrý tlak i několik střeleckých pokusů, ale Hamalčík byl pozorný. V závěru třetiny dostali baníkovci možnost hrát v početní výhodě pěti proti třem, ve které Vracovský nastřelil jen tyčku za Mičánem.

Třebíč se v úvodu druhého dějství dopustila hry v šesti a přesilovou hru využil v čase 20:50 pohotovou dorážkou Csamango – 1:1. Další velkou šanci domácích zlikvidoval ve 24. minutě Mičán, když vychytal Osmíka i následnou dorážku Kverky. Před polovinou zápasu dostal Baník další přesilovku, ve které se dostal do tlaku, ale žádnou větší šanci si nevytvořil. Naopak v jejím závěru nebezpečně přes beka střílel Ferda. Hrálo se 2 vteřiny čtyři na čtyři a po vyhraném buly se přesně od modré čáry v čase 32:29 trefil Štebih-1:2. V následující přesilovce se Třebíč trefila ještě jednou, když přesně z pravého kruhu střílel v čase 34:23 Martin Dočekal – 1:3. V závěru druhé třetiny domácí při další přesilovce vytvořili slušný závar před brankovištěm, ale hostující obrana uklidila puk do bezpečí.

Osmík se v pokračující přesilovce dobře vytočil do zakončení, jenže puk projel jen kousek vedle pravé tyče. Ve 43. minutě dostal hodně prostoru na pravé straně útočného pásma Horváth, ale Hamalčík dokázal jeho střelu na vzdálenější tyčku vyškrábnout mimo branku. O chvilku později se po chybě obrany ocitl sám před Hamalčíkem Dočekal, i tentokrát ale domácí brankař svůj tým podržel. V 53. minutě to zkoušel Bittner bekhendem mezi betony Hamalčíka, který je včas sklapnul k sobě. Baníkovci dvě a půl minuty před koncem odvolali brankaře a snažili se ještě zápas zdramatizovat, ale třebíčští už si výhru o dvě branky pohlídali.

Ohlasy po utkání

Tomáš Mariška: Mrzí nás, že nám nepodařilo dnešní zápas zvládnout. Hráli jsme proti skvěle organizovanému a obětavému soupeři, který byl silný v osobních soubojích a výborně hrál na kotouči. Doplatili jsme na to, že jsme nehráli dobře a nedrželi jsme se našeho herní plánu. Nechali jsme si Třebíč lacině odskočit na rozdíl dvou branek a ta se pak mohla soustředit na defenzivu, ve které dnes byla lepší. Měli jsme i hodně přesilových her, ale nebyli jsme produktivní. což rozhodlo o výsledku utkání. V dalších zápasech se musíme vrátit k naší hře a začít zase pracovat tak, abychom mohli v dalších zápase pomýšlet na bodové zisky.