Hrbas "A", Suhrada, Talafa, Čáp, Zbořil, M. Novotný

Süss, Kindl, Pospíšil, M. Lang, Vlach, Šlahař, Z. Sedlák, Werbik, Novák, P. Sedláček "A", Sadovikov, Köhler "C", Gago

Miloš Říha ml., Petr Leška

Baník potvrdil body a porazil i Zlín

Baník navázal na vítězství z Frýdku-Místku a porazil vítěze minulého ročníku Chance ligy 5:2 po třetinách 1:1, 2:0, 2:1.

Los Chance ligy přihrál Baníku na první domácí zápas atraktivního soupeře. Do Sokolova zavítal Zlín, loňský vítěz Chance ligy. Baník šel do zápasu po výhře ve Frýdku-Místku se zdravým sebevědomím. Do sestavy se vrátil Adam Rulík a v útoku premiérově nastoupil v mistrovském zápase Jan Bernovský a Vojtěch Polák.

Pro Baník byl úvod zápasu poměrně nešťastný. Byl to právě Vojtěch Polák, který se při prvním střídání zranil a domácí tak museli od samého začátku točit nekompletní formace. Od první třetiny se hrál atraktivní rychlý hokej a diváci si rozhodně přišli na své. Skóre se poprvé měnilo v 10. minutě. Baník bleskově využil přesilovou hru, když křižnou přihrávku Přikryla přes kruhy proměnil v gól Daniel Kružík – 1:0. Zajímavý hokej pokračoval i nadále, gólmani museli být v permanenci. V 17. minutě Zlín srovnal – z dorážky se trefil Jiří Suhrada, který stanovil účet první třetiny na 1:1. Zásluhu na tom měl i brankář Michajlov, který parádně vychytal Šlahaře.

Do druhé třetiny vstoupil Baník aktivně. Poté však přišlo vyloučení Vrdlovće na 2+2 minuty. To brzo vzalo za své, když se proti pravidlům provinili i hosté. Na další gól se čekalo až do 36. minuty. Jaromír Kverka pohotově přiťuknul puk Martinovi Osmíkovi, který se položil do střely a trefil parádně – 2:1. V poslední minutě druhé třetiny bylo pro Baník ještě veseleji. Tomáš Vracovský si vybruslil na modrou čáru, baníkovci šli ve dvou před bránu a byl to Štěpán Csamangó, který dokázal tečovat puk do sítě – 3:1.

Do třetí třetiny si Baník přinášel nadějné vedení. Zlín se však nechtěl vzdát a pomoct mu mohla další přesilová hra. Ta zůstala nevyužita a stejně tak dopadla i početní výhoda Baníku, byť do velké šance se dostal Roman Přikryl. O chvíli později byl stejný hráč vyloučen a tentokrát hosté trestali. Z předbrankového prostoru se prosadil dorážkou Martin Lang – 3:2. Ale byl to i Baník, který dokázal využít další přesilovou hru. Kružík našel v 55. minutě před bránou Romana Přikryla, který před srážkou s gólmanem dokázal umístit puk do brány – 4:2.

Komplikace pro Zlín přineslo další vyloučení. Baník v této přesilové hře měl několik šancí, ale brankář Huf byl výtečný. Po skončení přesilovky ale Sokolov přeci jen zvýšil svůj náskok, když se gólově prosadil Daniel Vrdlovec – 5:2, který definitivně přisoudil Baníku tři body.

Sokolovští hokejisté tak vybojovali zaslouženě další body. K nim jim pomohli také fanoušci. Ačkoliv se dnes ve městě slavil Hornický den, na stadion si našli cestu fandové, kteří vytvořili bouřlivou kulisu a za to patří fanouškům velké poděkování.

Za dalším zápasem zamíří Baník do Prostějova, a to ve středu 20. 9., doma baníkovci nastoupí netradičně v neděli 24. 9. od 15:30 proti Znojmu.

Tomáš Mariška: Utkání bylo neskutečně těžké. Věděli jsem, jaká kvalita se soupeřem sem přijede. To se ukázalo v první třetině, kdy nás soupeř zatlačil a měli jsme problémy se dostávat z našeho obranného pásma a hrát dobře na puku. Pomohli jsme si poté přesilovou hrou, která nás uklidnila. A celkově si myslím, že zápas rozhodli hráči ze speciálních formací. Ve druhé třetině jsme měli těžký úsek, kdy jsme dostali 4 minuty, ale hráči, kteří chodili na led, tak předvedli neskutečnou práci, vybojovali faul a pak jsme ubránili i zbytek oslabení. Velmi kvalitní přesilovku Zlína jsme až na jednu dorážku dokázali velmi dobře eliminovat. A naopak jsme si pomohli přesilovými hrami. Dnes ale od prvního do posledního hráče, a v čele samozřejmě s vynikajícím Michajlovem, jsme podali dobrý týmový výkon. Dokázali jsme si, že můžeme hrát s každým, a když se držíme organizace hry, hrajeme jeden za druhého, tak si myslím, že i pro diváky to byl velmi atraktivní hokej. Jsem rád, že nám vytvořili výbornou atmosféru a celkově je to nejlepší pozvánka na další domácí utkání. Pokud budeme pokračovat v takových výkonech, tak se bude na co dívat. A pro diváky to bude velmi atraktivní podívaná.