Bartejs, Plutnar, Huttula, Stříteský, Dlapa, Pulpán, Havlín

Zetterberg, Černoch, Beránek, Rachůnek, Gríger, Kangasniemi, Redlich, Jiskra, Hladonik, Koffer, Kofroň, Procházka

David Bruk, Václav Eismann, Vojtěch Šik

PŘÍPRAVA: Derby pro Energii

Baníkovci vedli nad Energií po dvou třetinách 1:0, ale karlovarští dokázali ve třetí třetině zápas otočit a ze Sokolova si odvezli výhru 1:4.

Po vlažném začátku se k první střele zápasu dostal na začátku třetí minuty od modré čáry Pulpán a chvíli po něm Havlín, ale oba pokusy skončily v lapačce Hamalčíka. V 6. minutě našlápl ve středním pásmu Kofroň, dostal se až za obranu, ale jeho bekhendová klička mu na poslední chvíli sjela z čepele. V 11. minutě hledal Adamec před brankou Csamanga, který prudkou přihrávku dokázal tečovat mezi tři tyče, jenže Habal včas sklapl betony k sobě. Ve 14. minutě se k nebezpečné teči dostal Stříteský, ale Hamalčík se svými betony včas dostal na led a puk vyrazil. Po vyloučení Martina Weinholda si Energie na konci třetiny zahrála přesilovou hru, ve které nastřelil Beránek levou tyč. Baníkovci zbytek oslabení ubránili a do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Ve 22. minutě Kangasniemi našel krásnou zadovkou Rachůnka, jehož střela skončila na výstroji Hamalčíka. Energie do druhé části vstoupila hodně aktivně a domácí brankař se v jejích prvních pěti minutách rozhodně nenudil. Ve 26. minutě měl velkou šanci na otevření skóre Beránek, který byl úplně sám u levé tyčky, ale trefil jen boční síť. Ve 29. minutě se konečně k zakončení dostal i domácí Baník a hned z toho byla nastřelená tyčka v podání Kružíka. Martin Osmík se dostal ve 32. minutě do samostatného úniku, který zakončil mezi betony, ale na Habala si nepřišel. Otevřít skóre mohl ve 39. minutě Kangasniemi, jenž se dostal za obranu domácích, které opět podržel Hamalčík. Baník se dostal do vedení v čase 39:56, když chybu v rozehrávce Energie potrestal přesnou střelou Tomáš Vracovský - 1:0.

Ve 42. minutě se dvakrát z pravé strany dostal ke střele Rulík, s jehož pokusy si Habal dokázal v obou případech poradit. Energie vyrovnala v čase 43:54, když bleskově využil přesilovku střelou z levého kruhu Tomáš Rachůnek – 1:1. Ondřej Procházka vyslal ve 49. minutě nepříjemnou střelu přes obránce, která se otřela o masku Hamalčíka a skončila nad brankou. V čase 51:06 si našel odražený puk mezi kruhy Beránek a pohotovou střelou ho poslal pod horní tyčku – 1:2. V čase 55:26 dostal krásnou žabičku od zadního mantinelu přímo na čepel Zetterberga, který pohotovou střelou zvýšil na 1:3. Baníkovci to ještě v závěru zkoušeli ještě v powerplay, ale nakonec z toho bylo jen zvýšení Procházky v čase 59:30 na konečných 1:4.

Ohlasy po utkaní:

Tomáš Mariška: Jsme velmi rádi, že jsme mohli podstoupit konfrontaci s extraligovým týmem, který navíc dorazil v nejsilnější možné sestavě. Za to Energii děkujeme, protože se nestává každý den, aby se po sokolovském ledě proháněli reprezentanti a kvalitní zahraniční hráči. Do zápasu jsme také nastoupili skoro v plné sestavě. Jsem rád, že už byl v akci i Vojta Polák, který sice odehrál jen jednu třetinu, ale vzhledem k předchozímu zranění jsme nechtěli moc riskovat. Když shrnu zápas, tak jsme na začátku měli asi moc přehnaný respekt, který postupem zápasu opadl. Dvě třetiny jsme dokázali držet krok, ale pak se prokázala individuální kvalita extraligových hráčů. Určitě musím pochválit výkon Petra Hamalčíka, který tam vyřešil několik těžkých situací. Celkově zápas hodnotím tak, že to pro nás byla dobrá zkušenost. Mohli jsme si vyzkoušet systémové věci, které trénujeme, a bylo vidět, že když je dodržujeme, můžeme hrát s každým. Závěrem bych také chtěl poděkovat marketingovému oddělení, které dnes zkoušelo, jak by měla vypadat produkce zápasů během sezony a myslím, že to nebylo vůbec špatně.