HC Slavia Praha
Rozhodčí: Bejček, Čáp - Štěpánek, Štofa, tresty: 5:5
Vyloučení - 2 min.: 5:5
Střely: 36:26, počet diváků: 591
  • 13:33 Csamangó (Vracovský)
  • 23:39 Novotný (Šlechta)
  • 26:08 Kverka (Vracovský, Kružík)
  • 38:37 Krajčík (Šlechta, Kverka)
  • 49:36 Knotek (Žejdl, V. Polák II)
Litoměřice - Pardubice "B" 2:5
Vsetín - Poruba 2:6
Třebíč - Jihlava 1:2
Kolín - Znojmo 5:0
Frýdek-Místek - Přerov 3:4
Prostějov - Zlín 1:4
Soupiska HC Slavia Praha

Málek (Volevecký)

Žovinec "A", Křepelka, Kremláček, Holý, Eliáš, Hrdinka, Stejskal

Všetečka, Knotek "C", J. Brož, Průžek, Kulda, V. Polák II, Helt, Žejdl "A", Závora, Simon, Havrda, Strnad

Trenér:

Daniel Tvrzník

Trenéři:

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

CHANCE LIGA: Povedená druhá třetina zajistila Baníku další výhru

Po včerejší výhře se Znojmem se baníkovci představili v Edenu, kde po povedené druhé třetině, podpořené skvělým výkonem Petra Hamalčíka vyhráli nad Slavií 1:4.

První vážnější situace zápasu se odehrála ve 4. minutě, když po pravém křídle ujel Strnad, ale svoji střelu nedokázal umístit mezi tři tyče. Baník o dvě minuty později dostal možnost přesilové hry, ve které se 4 krát do zakončení dostal Vracovský, ale nakonec měl největší šanci Martin Osmík, který byl sám u tyčky, ale nedokázal přehodit z blízka beton ležícího Málka. V 9. minutě se prosadil mezi dvěmi baníkovskými beky až ke střele Helt, jenže Hamalčík puk vyrazil betonem. Sokolovští se dostali do vedení v čase 13:33, když Vracovský poslal puk do skrumáže před brankou, kde se nejlépe zorientoval Csamangó a dal na 0:1. V závěru se pokoušel o vyrovnání ještě Polák a o chvilku později i Knotek, ale Hamalčík svůj tým podržel.

V úvodu druhé třetiny po faulu Průžka hrál Baník přesilovku, kterou nevyužil, ale nemuselo ho to tolik mrzet, protože v čase 23:29 dostal nabito na levý kruh Novotný a přesnou střelou zvýšil na 0:2. Na konci 26. minuty byl vyloučený Křepelka na dvě minuty za podrážení a Baník přesilovku dokázal využít. V čase 26:08 se dostal puk po ose Kružík, Vracovský až ke Kverkovi, který puk propasíroval pod betonem Málka až do branky – 0:3. Ve 35. minutě poslal Všetečka puk před branku, kde ho ale Knotek ideálně netrefil a skončil tak v Hamalčíkovo lapačce. Ve 38. minutě to byl znovu aktivní Knotek, ale ani tentokrát na Hamalčíka nevyzrál. Baník dokázal ještě udeřit v závěru třetiny, když se v čase 38:37 prosadil Krajčík – 0:4.

Slávisté do třetí třetiny zkusili nakopnout svůj výkon výměnou brankaře a do brankoviště se postavil Tomáš Volevecký. Sešívaní zvýšili útočnou aktivitu, ale baníkovci je do žádných větších šancí nepouštěli. Ve 49. minutě byl vyloučený Krajčík a domácí v čase 49:12 dostali puk do branky, ale jejich radost byla předčasná, protože kotouč se dostal za čáru po úmyslném zásahu bruslí. Sešívané to ale mrzelo jen chvilku. V čase 49:36 odčaroval Hamalčíkovo kouzlo Tomáš Knotek – 1:4. O dvě minuty později se slávisté radovali znovu, ale branka se opět zkoumala přes video a nebyla uznána, protože puk nepřešel celým objemem přes brankovou čáru. Zbytek zápasu už si baníkovci pohlídali a z Edenu si odvezli plný počet bodů.

Ohlasy: (převzato z hc-slavia.cz)

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): Jsou to neustále opakující se výpadky, kdy inkasujeme strašně laciné góly a jsme nedůrazní v předbrankových prostorech na obou stranách. My jsme se o výsledek začali rvát až v půlce zápasu za stavu 0:3. Do té doby jsme si mysleli, že se to odehraje samo a góly z toho vyplynuly. Při přípravě na zápas si ukazujeme, jak soupeř hraje přesilovku, a pak dostaneme gól ze situace, kterou jsme si ráno čtyřikrát pouštěli. Kluci si musí v hlavách přebrat, že takhle se o body nehraje. Začít hrát v polovině zápasu za stavu 0:3 nestačí. I když jsme si pak nějaké střelecké situace vytvořili, tak jeden gól ve dvou domácích zápasech je doma málo. Dokud nezačneme tvrdě pracovat a rvát se o body celých šedesát minut, tak do té doby to nepůjde.

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): Musím pochválit mužstvo za to, jak odpracoval dnešní zápas. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Slavia doma ukázala kvalitu a nebylo to pro nás vůbec jednoduché utkání. Měli jsme v sestavě spoustu mladých kluků, kteří pracovali, chytli šanci za pačesy a byli jsme odměněni za týmový a bojovný výkon, jenž byl podpořený výborným gólmanem. Na konci jsme měli i potřebné štěstí. Potřebujeme se ponaučit, abychom udrželi chladnou hlavu a vydrželi pracovat celých šedesát minut. Myslím si, že pro celý mladý tým je to skvělá zkušenost, abychom se z toho ponaučili a šli touhle cestou dál.