Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
8.10. 2019 | Klub | Tomáš Bouda
Vyjádření jednatele HC Baník Sokolov s.r.o.

Vyjádření jednatele HC Baník Sokolov s.r.o.

Vážení fanoušci, přinášíme vám vyjádření jednatele HC Baník Sokolov, s.r.o. Václava Dobřemysla k probíhající sezoně.

Do mistrovských zápasů vstoupily všechny kategorie Baníku, a proto je možné zhodnotit přípravné období, současný stav a také nastínit výhled toho, co nás dále čeká.

Samozřejmě vlajkovou lodí každého klubu je fungování a výsledky A mužstva dospělých. Klub z tohoto pohledu prochází historickým obdobím, kdy před námi stojí těžký úkol, stabilizovat tým v první lize. Tento úkol v sobě přináší v podstatě revoluční změny v klubu, kdy bylo třeba během několika měsíců posunout téměř vše o řadu úrovní výše. Udělali jsme přes léto obrovský kus práce, jak na poli sportovním, tak na poli marketingu i financí, ale i v rámci managementu klubu. Těch změn je opravdu velké množství a odpracovalo se neskutečné množství práce. Nicméně jsme v podstatě na začátku, byť už teď věřím, že jsme na správné cestě a že z těchto změn bude klub těžit v dalších období.

Sportovní úsek

Znovu mohu konstatovat, že jsme velmi rádi a velmi si vážíme toho, že v klubu působí jako sportovní manažer Karel Mlejnek. Ten dokázal v rámci svého nasazení posunout sportovní úsek neuvěřitelným způsobem a z hlediska způsobu práce v něm nastavil téměř profesionální prostředí a kulturu. Z hlediska hráčů jsme vsadili na ty hráče, kteří loni postup vybojovali a citlivě jsme se tým snažili doplnit o hráče se vztahem ke klubu a k regionu a s dobrými charakterovými vlastnostmi. Rovněž jsme si určili to, že zkusíme být samostatným, svébytným a s vlastními hráči fungujícím klubem. Není to o nějaké falešné a chybné nafoukanosti, či neochotě spolupracovat. Naopak spolupracovat, jak s naším partnerským klubem HC Energie chceme na maximální možné úrovni, a to platí i pro spolupráci s dalšími kluby a zájemci. A to samozřejmě tak, aby to nebylo výhodné jen pro nás, ale i pro spolupracující kluby. Nicméně, myslíme si, že pro splnění naší vize a našich představ, ale i pro naše fanoušky a partnery je správné mít vlastní hráče, se vztahem ke klubu a regionu. I když počet získaných bodů a postavení týmu v tabulce neodpovídá naším představám, stále jsme přesvědčeni, že to je správné rozhodnutí a budeme i nadále trpěliví. Většina hráčů zažívá takový zápasový a hráčský režim, včetně jejich rolí v mužstvu, který dosud v kariéře nezažili. Je to pro ně velká příležitost a my jim tu šanci dáme. Není to zadarmo, chceme od nich 100% nasazení při práci v tréninku a zápase, respektování hodnot klubu, pokynů trenérů, trvalou snahu se zlepšovat. To v týmu je, a proto zásadní změny dělat nebudeme a také věříme, že se tým bude zlepšovat, stabilizaci zvládne a jeho výsledky se postupně budou zlepšovat. Samozřejmě pokud bude kvalita stagnovat, budeme muset posílení týmu v budoucnu nějak řešit, neboť určitě chceme hrát v Chance lize výsledkově důstojnější roli. Kromě toho jak tým pracuje a jak hráči k práci přistupují mne naplňuje nadějí i skutečnost, že ve většině zápasů jsem minimálně výsledkově byli vyrovnanými soupeři a k bodovému zisku nechybělo tolik.

Finance

Nebudu zastírat, že jsme čekali spolu s postupem o něco výraznější odezvu od potenciálních nových partnerů jak v regionu, tak i mimo region. Na druhou stranu vnímáme to tak, že i v této oblasti je třeba ještě spoustu věcí odpracovat, jednat opakovaně s partnery a postupně je přesvědčit, že klub funguje opravdu dobře, podpora má smysl a přináší to i nějakou přidanou hodnotu samotným partnerům. Na tom pracujeme denně. Je třeba na tomto místě znovu poděkovat všem současným partnerům. Jak těm všem drobným, až po ty zásadní, kterými jsou Sokolovská uhelná, Město Sokolov a Karlovarský kraj. Bez nich by hokej na této úrovni nemohl fungovat. Rozpočet udržíme i v této sezoně vyrovnaný a dostojíme všem svým závazkům, na druhou stranu, pokud chceme tým dospělých v Chance lize stabilizovat, vyžaduje to minimálně dílčí navýšení rozpočtu pro další sezony. To si uvědomujeme a je to pro další období samozřejmě jedna z priorit.

Marketing, fanoušci:

Kromě toho, že cílem klubu je vychovat kvalitní hokejisty a osobnosti, tak by činnost klubu také měla přinášet fanouškům zábavu a reprezentovat město a region. V tomto směru je samozřejmě účast v Chance lize už sama o sobě zásadním posunem. Asi všichni vnímají kvalitativní posun v úrovni hokeje, který se dnes se startem Chance ligy na našem zimním stadionu odehrává. Snažili jsme se i pro fanoušky a návštěvníky zápasů udělat maximum směrem ke zlepšení servisu a služeb, propagaci. Jsme si samozřejmě vědomi toho, že v naší situaci je návštěvnost jedním ze zásadních zdrojů našich příjmů. Obrovský posun nastal díky vedení města a dalším i v zázemí hokejového stadionu, i když i zde je třeba posunout a vyřešit ještě spoustu dalších věcí. Samostatnou kapitolou, které se musím dotknout jsou fanoušci. Ti jsou jednoznačně nejpříjemnějším překvapením probíhající sezony. Jejich podpora je neskutečná, velmi si jí vážíme a je pro nás i pro hráče zavazující. Návštěvy na stadionu co do počtu diváků zatím nejsou rekordními, ale to, jakou podporu hráči od fanoušků dostávají, to je neskutečné. Opravdu díky!!!

Mládež

Uvedl jsem, že vlajkovou lodí je A mužstvo dospělých. Nicméně fungování a činnost mládežnického úseku je pro nás tou nejdůležitější stránkou. Chtěli bychom být opravdu vzorem toho, jak se s mládeží má a dá pracovat. Jak po sportovní, tak po lidské stránce. Ono se to nakonec vrátí i klubu samotnému. Jestliže činnost A mužstva bude vždy limitována nějakým způsobem financemi a budeme se muset naučit fungovat velmi efektivně a umět řešit řadu věcí kompromisy, činnost mládeže má tento limit značně menší a nemělo by nic bránit tomu, aby v rámci srovnání z celé republiky naše činnost nevykazovala kvalitu té nejvyšší úrovně. Určitě je možné rychleji dosáhnout zlepšení ve fungování a ve výsledcích A mužstva, než tomu bude u mládeže. Změny, a hlavně hmatatelné výsledky, budou přicházet pomaleji, je to běh na výrazně delší trať. Ale na tu cestu jsem se vydali a dennodenní prací se na ní musíme posouvat. Mám radost i z dílčích úspěchů, které je zevnitř klubu možné vnímat. Máme posíleny trenérské týmy o nové profesionální trenéry, ale i o výpomoci například od Tomáše Závorky nebo Davida Hrušky, navýšili jsme rozpočet mládeže, přihlásili jsme některé týmy do kvalitativně lepších soutěží, kde se nám již dnes ukazuje zrcadlo toho, jak se třeba pracuje s mládeží v Litvínově apod. Stejně intenzivně pracujeme i na poli výchově dětí jako lidských osobností, na jejich chování, kultuře, vztahu ke klubu. Celá řada aktivit projektů je toho důkazem. Jak jsem již zmínil, já jsem úrovní práce v této oblasti velmi potěšen a věřím, že ji v čase takto budou moci vnímat i ostatní, pokud tomu tak není již nyní. Rovněž věřím tomu, že HC Baník Sokolov bude jednou vzorem toho, jak se v relativně menším klubu dá pracovat s mládeží a jaké výsledky to může přinášet.

Závěrem

Je třeba si uvědomit a občas si připomenout, co se v posledních dvou letech podařilo a kam se klub posunul Na druhou stranu s pokorou je třeba přistupovat ke všem dalším úkolům a vnímat i to, co vše je ještě za práci před námi a co se třeba úplně ideálně nepovedlo. Nicméně v každém okamžiku by ta práce měla být aspoň do nějaké míry zábavou a posláním a věřím, že i pro diváky a naše fanoušky to bude hlavně zábava a výsledky našeho klubu vám budou přinášet pozitivní emoce. Já za vedení klubu a všichni partneři pro to uděláme i v dalším období maximum.

Václav Dobřemysl

Krátké zprávy
Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).