27.11. 2021 | Stará garda | Tomáš Bouda
Stará garda vyrazila do Srbska

Do dalekého Srbska se vydala Stará garda. Obhajuje zde vítězství z posledního ročníku turnaje.

Po dlouhé době konečně turnaj. Stará garda odcestovala do srbského Noveho Sadu, kde  obhajuje vítězství v posledním uskutečněném ročníku. V rámci turnaje čekají na sokolovský výběr 4 zápasy. Do prvního z nich zasáhl Baník již v pátek.

Navzdory dlouhé cestě, Baník zúročil poctivou taktickou přípravu a plně soustředěn na výkon, nedal svému soupeři ze slovinského Prevoje šanci. Zvítězil 13:1. Čtyři góly zaznamenal Suchopár, po dvou gólech přidali Šafář, Koněvalík a Vít Borolič. Jednou brankou se uvedli i Novák, Tomáš Borolič a Soukup.

Do střelecké listiny se v prvním zápase nezapsal Petr Mikeš, kapitán týmu. Ten se však netají nemalými cíli. „Jsme rádi, že jsme opět byli pozváni. Jedeme reprezentovat město, klub, a i sami sebe. Věříme opět v úspěch a od týmu budu vyžadovat maximální koncentraci a stoprocentní výkony,“ sdělila prostřednictvím svých kolegů jedna z ofenzivních opor týmu.

Kromě hráčů doprovází Starou gardu i početný fanclub, trenérem výběru je pan Borolič starší. Tým byl doplněn i zahraniční akvizí, kterou je slovenský zástupce Radovan Šamudovský. Kromě hokejových zápasů absolvuje tým i náročný kulturní program.

Sestava Staré gardy na turnaji v srbském Novem Sadu: Pressl – Suchopár, Novák, Šafář, Krátký, Houda – Borolič T., Borolič V., Mikeš, Koněvalík, Soukup, Šamudovský.