27.11. 2021 | Stará garda | Tomáš Bouda
Stará garda vyrazila do Srbska

Do dalekého Srbska se vydala Stará garda. Obhajuje zde vítězství z posledního ročníku turnaje.

Po dlouhé době konečně turnaj. Stará garda odcestovala do srbského Noveho Sadu, kde  obhajuje vítězství v posledním uskutečněném ročníku. V rámci turnaje čekají na sokolovský výběr 4 zápasy. Do prvního z nich zasáhl Baník již v pátek.

Navzdory dlouhé cestě, Baník zúročil poctivou taktickou přípravu a plně soustředěn na výkon, nedal svému soupeři ze slovinského Prevoje šanci. Zvítězil 13:1. Čtyři góly zaznamenal Suchopár, po dvou gólech přidali Šafář, Koněvalík a Vít Borolič. Jednou brankou se uvedli i Novák, Tomáš Borolič a Soukup.

Do střelecké listiny se v prvním zápase nezapsal Petr Mikeš, kapitán týmu. Ten se však netají nemalými cíli. „Jsme rádi, že jsme opět byli pozváni. Jedeme reprezentovat město, klub, a i sami sebe. Věříme opět v úspěch a od týmu budu vyžadovat maximální koncentraci a stoprocentní výkony,“ sdělila prostřednictvím svých kolegů jedna z ofenzivních opor týmu.

Kromě hráčů doprovází Starou gardu i početný fanclub, trenérem výběru je pan Borolič starší. Tým byl doplněn i zahraniční akvizí, kterou je slovenský zástupce Radovan Šamudovský. Kromě hokejových zápasů absolvuje tým i náročný kulturní program.

Sestava Staré gardy na turnaji v srbském Novem Sadu: Pressl – Suchopár, Novák, Šafář, Krátký, Houda – Borolič T., Borolič V., Mikeš, Koněvalík, Soukup, Šamudovský.

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.