27.11. 2021 | Stará garda | Tomáš Bouda
Stará garda vyrazila do Srbska

Do dalekého Srbska se vydala Stará garda. Obhajuje zde vítězství z posledního ročníku turnaje.

Po dlouhé době konečně turnaj. Stará garda odcestovala do srbského Noveho Sadu, kde  obhajuje vítězství v posledním uskutečněném ročníku. V rámci turnaje čekají na sokolovský výběr 4 zápasy. Do prvního z nich zasáhl Baník již v pátek.

Navzdory dlouhé cestě, Baník zúročil poctivou taktickou přípravu a plně soustředěn na výkon, nedal svému soupeři ze slovinského Prevoje šanci. Zvítězil 13:1. Čtyři góly zaznamenal Suchopár, po dvou gólech přidali Šafář, Koněvalík a Vít Borolič. Jednou brankou se uvedli i Novák, Tomáš Borolič a Soukup.

Do střelecké listiny se v prvním zápase nezapsal Petr Mikeš, kapitán týmu. Ten se však netají nemalými cíli. „Jsme rádi, že jsme opět byli pozváni. Jedeme reprezentovat město, klub, a i sami sebe. Věříme opět v úspěch a od týmu budu vyžadovat maximální koncentraci a stoprocentní výkony,“ sdělila prostřednictvím svých kolegů jedna z ofenzivních opor týmu.

Kromě hráčů doprovází Starou gardu i početný fanclub, trenérem výběru je pan Borolič starší. Tým byl doplněn i zahraniční akvizí, kterou je slovenský zástupce Radovan Šamudovský. Kromě hokejových zápasů absolvuje tým i náročný kulturní program.

Sestava Staré gardy na turnaji v srbském Novem Sadu: Pressl – Suchopár, Novák, Šafář, Krátký, Houda – Borolič T., Borolič V., Mikeš, Koněvalík, Soukup, Šamudovský.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.