24.2. 2022 | Stará garda | Tomáš Bouda
West Bohemia cup letos potřetí

Po roční odmlce se na sokolovský zimní stadion vrací mezinárodní turnaj Starých gard. Akce proběhne poslední březnový víkend.

Kärpat Oulu, Wild Boars Moskva, holandští Eagles, německý tým, slovenská mužstva, ale i domácí týmy. To byly předešlé ročníky West Bohemia Cupu. V roce 2021 se tento turnaj vzhledem k pandemii nekonal, ale nyní se třetí ročník mezinárodního turnaj uskuteční. Termín je 26. 3. – 27. 3.

Jako vždy se účastníci mohou těšit na spoustu zábavy, kvalitní hokej, skvělé jídlo a pití a slavnostní večer s tombolou. Podrobnosti budou průběžně zveřejňovány. Stejně tak zveřejňovány týmy, které se zúčastní. První tým je samozřejmě jistý – Stará garda HC Baník Sokolov.

Pravidla:

- Hráči nad 40 let (výjimka max. pro dva hráče při schválení pořadatelem turnaje)

- Zápasy 2x20 minut hrubého času, 5 minut přestávka, rozbruslení 5 minut, po každém zápase úprava ledy

- No body check

- No snap shots

- Další pravidla až na místě – větší tresty, menší tresty, nájezdy při remíze, apod.

Startovné:
 500,-Kč/hráč
 200,-Kč akreditovaný doprovod

Přihlášky týmů do 28.2.2022

Kontaktní osoba:
Jan Novák
novak@hcsokolov.cz
tel. 602 524 339
více o turnaji na facebook.com/wbcsokolov/

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.