7.4. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Pokračuje i nejlepší střelec Vojtěch Tomi

HC Baník Sokolov pokračuje ve skládání kádru na příští sezonu. Novou smlouvu na dvě sezony podepsal útočník Vojtěch Tomi.

Odchovanec vítkovického hokeje přišel do Sokolova před sezonou 2021/2022. K týmu se Vojtěch Tomi připojil po individuální přípravě až během léta, ale brzy se propracoval mezi tahouny mužstva. Nakonec se stal i nejlepším střelcem Baníku v uplynulé sezoně, když v základní části nastřílel 17 gólů a další tři přidal v play-off.

„Vojta Tomi patřil k našim klíčovým hráčům. Prosazoval se střelecky a týmu pomáhal i svou bojovností a důrazem. Navíc skvěle zapadl mezi ostatní kluky v kabině, proto jsme velmi rádi, že došlo k dohodě o prodloužení smlouvy. Další dva roky tak bude Vojta působit v Sokolově,“ řekl směrem k útočníkovi Baníku sportovní manažer a trenér A-týmu Martin Štrba.

Vojtěch Tomi má odehráno v české extralize 101 zápasů, ve kterých vstřelil 12 gólů a přidal 8 asistencí. Patnáct utkání odehrál také v hokejové Lize mistrů v dresu Vítkovic, kde také zaznamenal většinou svých startů v nejvyšší soutěži. Pouze v jediném případě nastoupil v extralize v dresu Třince. V Chance lize nastupoval osmadvacetiletý útočník za Havlíčkův Brod, Havířov, Porubu, Přerov a Frýdek-Místek. V Sokolově Vojtěch Tomi odehrál 54 zápasů s bilancí 20 gólů a 20 asistencí. Mezi opory by se měl řadit i v dalších dvou sezonách.

„Jediné, nad čím jsem se pozastavil byla vzdálenost od domova. Jinak jsem neváhal ani chvíli. Sokolov mi nabídnul nejlepší podmínky. Klub je na vysoké úrovni, ať se jedná o zázemí, které si myslím, že patří mezi top, ale také v jednání s hráči, které je vždy férové. Dalším hlavním faktorem pro prodloužení smlouvy je parta kluků, kterou v Sokolově máme. Asi pár z nich odejde, ale myslím si, že jádro týmu je opravdu parádní, a to samé platí o realizačním týmu, který se o nás stará. Nebudu přehánět, když řeknu, že mnoho týmů by se v tomhle od Sokolova mohlo učit,“ uvedl po podpisu smlouvy Vojtěch Tomi, který bude za Baník bojovat v dalších sezonách.

Soupiska pro sezonu 2022/2023 se tak rozšiřuje o dalšího hráče a již brzy oznámíme i ostatní jména hokejistů, kteří budou za Baník v následující sezoně nastupovat.