HC Klatovy
Mimořádné tresty: Šneberk (SOK) 10 OT
Góly v přesilovce: 2:0, v oslabení: 0:0
Vstřelené branky + asistence
  • 16:45 Vizinger (Vondryska, Čuban)
  • 30:55 Čuban (Vávra, Valečka)
  • 37:50 Fořt (Plánička)
  • 48:36 Kuželík (Valečka, Vávra)
Ostatní zápasy kola
Rokycany - Tachov 9:4, stav série: 2:0
Třemošná - Kaznějov 2:2, stav série: 2:0
Nejdek - Domažlice 3:2, stav série: 2:0
Soupiska HC Klatovy

Brankáři:

Rückl

Obránci:

Rajal, Plánička, Valečka, Hochman

Útočníci:

Vondryska, Vizinger, Čuban, Bouček, Kuželík, Fořt, Vávra, Babka, Krs
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

B-tým přes čtvrtfinále neprošel

Rezervní tým Baníku přes Klatovy nepostoupil. Po úvodní remíze ve druhém zápase zvítězil soupeř 4:0.

K odvetě čtvrtfinále zajížděl Baník do Klatov. K postupu bylo potřeba zvítězit, neboť v prvním utkání se týmy rozešla smírně. Na první gól se čekalo do 17. minuty, kdy skóre v přesilové hře otevřel skóre Petr Vizinger.

Ve druhém dějství se prosadili také jen domácí. Trefili se Pavel Čuban a Martin Fořt, který využil další z mnoha přesilovek. Baníku se nepodařilo skórovat ani ve třetí třetině. Skóre upravil pouze Roman Kuželík na konečných 4:0.

Dál do semifinále tak postupují Klatovy. Jediným zástupcem Karlovarského kraje bude nadále jen Nejdek.

Pro rezervu Baníku však letošní sezona byla nejúspěšnější v jeho historii.

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.