Bitzer (Weidekamp)

Trska, Deeg, Lavallée, Fern, Gimmel, Nedved, Silbermann, Schaaf

Miglio, Thompson, McNeil, Gelke, Vantuch, Schwamberger, Naumann, Kruminsch, Hammerbauer, Noack, Woltmann, Klughardt

PŘÍPRAVA: Baník protrhnul střelecké trápení a porazil Selb

S Danielem Kružíkem a Ondřejem Balážem se Baník představil proti Selbu a nevedl si vůbec špatně. Celkově něměckého soupeře přehrál 5:1 a to hlavně díky třem přesilovkovým brankám.

Baník do utkání proti německému soupeři nastupoval stále bez zraněného Jana Pohla, k dispozici nebyli ani další hráči a především v útoku byly absence značné. I proto vypomohl Daniel Kružík, který je v Karlových Varech na try-outu. V obraně pak v rámci spolupráce poprvé nastoupil mládežnický reprezentant Ondřej Baláž.

Po opatrném začátku se dostal ve 2. minutě po přihrávce Rohana ke střele Vodička, ale Bitzer srazil puk do ochranné sítě. Ve třetí minutě byla k vidění první početní výhoda po faulu Tršky na domácího hráče. Tu v čase v 3:47 využil po krásné křižné přihrávce střelou z první pod víko Tomáš Vracovský – 1:0. V 6. minutě se odrazil puk mezi kruhy na úplně volného Kruminsche, ale jeho pohotovou střelu dokázal Michajlov vyrazit. V 8. minutě se Selb dostal do přečíslení dva na jednoho, které po krásné kombinaci zakončoval do prázdné branky Miglio, ale puk namířil do tyče. V 11. minutě dostal možnost přesilovky i Selb a byl to opět Miglio, který se dostal k nebezpečné střele. I zbytek přesilovky se odehrával před Michajlovem, ten však všechny ošemetné situace dokázal vyřešit. V čase 14:06 zvýšil po rychlém protiútoku Tomáš Rohan, který se našel vyražený puk na brankovišti a neměl problém ho uklidit do prázdné branky – 2:0. Baníku vzápětí byla nabídnuta přesilovka, kterou dokázal v čase 15:26 využít Vojtěch Tomi – 3:0. Selbu se ještě do konce první třetiny podařilo snížit, když se Brett Thompson dostal u brankoviště k volnému puku a trefil ho nad rameno Michajlova – 3:1.

Hned v první minutě nebezpečně střílel přes obránce Miglio a Michajlov měl s jeho nepříjemnou střelou plné ruce práce. Na konci 22. minuty hezky zakombinovala dvojice Rohan Kružík a druhý jmenovaný trefil rameno Bitzera. Ve 24. minutě při přesilovce Selbu napálil puk z pravého kruhu Vantuch puk do horní tyče. Ve 28. minutě se proháčkoval mezi kruhy Thompson a Michajlov musel předvést další těžký zákrok. Ve 32. minutě předvedl dva fantastické zákroky Michajlov. Nejprve vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti a následně se stačil přesunout i k tyčce na následnou dorážku. Baník dokázal proměnit další přesilovku v čase 35:45, když krásnou přihrávkou našel Kružík Švece a ten zakončil do prázdné branky – 4:1.

Ve 43. minutě našlápl ve středním pásmu Hammerbauer, dokázal se natlačit před beka, ale jeho bekhendový pokus skončil v rozkleku Michajlova. Na začátku 44. minuty posunul puk v pádu Weinhold na Kružíka, který se přesnou střelou z mezikruží zapsal mezi střelce – 5:1. Selb poté dostal možnost hrát dvě přesilové hry v řadě, ale žádnou větší šanci si nevytvořil. V 54. minutě si nabruslil do prostoru Švec, převzal přihrávku, ale Bitzer předvedl skvělý zákrok. V závěru zápasu si ještě baníkovci zahráli přesilovou hru, ve které nebezpečně tečoval těsně před brankařem puk Jurčík, ale ten zamířil jen těsně vedle tyčky.

Baník tak ve čtvrtém přípravném zápase zvítězil 5:1 a protrhl střelecké trápení.

Ohlasy po utkání: Vojtěch Šik