Bernat, Skořepa, Z. Král "A", Dlouhý, Vrhel, Ouřada, Síla, Koukal "C", Pajer, D. Šedivý, Morong

Jan Šťastný

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

CHANCE LIGA: Baník vyloupil Kolín

Baník dokázal v Kolíně vyhrát 1:3 a poskočit na třetí místo tabulky. Třetí gól v sezoně Tomáše Vracovského na 1:2 se stal nakonec gólem vítězným.
Baník vstoupil do zápasu s uzdraveným Martinem Weinholdem a energetikem Romanem Přikrylem. Začátek utkání byl opatrný z obou stran a ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu. Hned ve 3. minutě baníkovci dostali možnost přesilové hry, ve které se musel mít Soukup na pozoru.  Druhou přesilovku už Baník dokázal využít. Přesně v čase 10:00 dokázal mimo dosah Soukupa tečovat Rohanovu střelu Csamangó a bylo to 0:1. Kolín dokázal rychle odpovědět, protože v čase 11:17 si Tomáš Bernat počkal na ideální pozici k zakončení a poslal puk za bezmocného Hamalčíka - 1:1. Sokolovští si nakonec vedení ještě v první třetině vzali zpět, když Kružík posunul puk mezi kruhy na Vracovského, na jehož pohotovou střelu pod horní tyčku v čase 16:01 Soukup nedosáhl - 1:2.

Ve 26. minutě se v přesilovce dostal k nebezpečné střele Vojtěch Tomeček, ale Soukup tentokrát svůj celek dokázal podržet. Na druhé straně to byl 31. minutě také v početní výhodě Josef Skořepa, který střílel z bezprostřední blízkosti, jenže Hamalčík předvedl skvělý zákrok. O tři minuty později měl vyrovnání na hokejce Král, který se dostal do samostatného úniku, ale puk skončil na Hamalčíkovo betonech. Baník odskočil na rozdíl dvou branek v čase 38:36, když Tomeček naservíroval puk jako na zlatém podnose Klejnovi, který ho uklidil do odkryté branky - 1:3.

Kolín do třetí třetiny vstoupil aktivně a bylo vidět, že se bude tlačit více do ofenzivy, z čehož vyplynula šance Ouřady ve 46. minutě, který se ocitl sám před Hamalčíkem, ale ten byl opět pozorný. V 52. minutě mohl přidat pojistku na straně Baníku Kružík, jehož bekhendový pokus Soukup dokázal zneškodnit. Sokolovští v závěru zápasu hráli přesilovku, kterou si ale zbytečně zkomplikovali a do samostatného úniku se dostal Ouřada, byl faulovaný a rozhodčí nařídil trestné střílení. To si vzal na starost jediný střelec Kolína v zápase Tomáš Bernat, ale Hamalčík už za svá záda puk nepustil a dotáhl tým k výhře 1:3.

Martin Hušek, asistent trenéra SC Marimex Kolín: "Dnešní zápas nebyl, co se týče výkonu špatný. Kluci si svou práci odpracovali. Dnes to byla lekce z produktivity a soupeř nám ukázal, jak se zápasy vyhrávají, dobrou koncovkou, která byla na jiné úrovni než ta naše. Více říkat asi nemá smysl, je sedmé kolo a musí se pokračovat dál.

Tomáš Mariška, trenér HC Baník Sokolov: " Nepovedl se nám poslední domácí zápas, tak jsme sem jeli s jasným plánem. Poprat se o body. Myslím si, že se nám to povedlo. Podali jsme týmový, obětavý výkon doplněný o individuální výkony, v čele s naším gólmanem, který nás držel celou dobu ve hře. Domácí byli hodně nebezpeční v útočném pásmu, ze shozených kotoučů, ale my jsme se jim vyrovnali na hokejkách a v osobních soubojích, za což jsme byli odměněni pěknými góly. Jsme rádi, že jsme toto těžké utkání na horké půdě v Kolíně zvládli."