Staněk, Ďurkáč, Smetana "A", Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček

Berzinš, Jonák, Rob, Půček, Klhůfek, Hrňa, Hořanský, Kern, Jandus T., Kratochvil, Dědek, Vaňo

Jiří Weintritt

CHANCE LIGA: Baník porazil Vsetín a poskočil na druhé místo.

Diváci na stadionu v Sokolově sledovali nadstandardní zápas Chance ligy, který zvládli lépe baníkovci. Po brankách Csamanga, Přikryla a Kružíka vyhráli 3:0. V zápase zazářil zejména Vladislav Habal, který ve druhém zápase za Baník udržel druhé čisté konto!

Na první šanci se čekalo do třetí minuty, ve které po levém křídle natlačil do zakončení David Kofroň, ale Romančík dokázal ucpat prostor u své levé tyče. V čase 3:06 se Mikyska krásně uvolnil na modré čáře a jeho bekhendovou žabičku dokázal mezi tři tyče umístit Štěpán Csamangó – 1:0. Rychle mohl vyrovnat Jonák, který se po smolném odrazu dostal ke kotouči mezi kruhy, jenže Habal dokázal puk vyrazit. V šesté minutě se při přesilové hře domácí prokombinovali až k zakončení, které vzal na sebe Ondřej Procházka, jenže jeho pokus mířil jen doprostřed branky. O dvě minuty později dostali možnost přesilové hry i hosté, ale baníkovci hru ve čtyřech zvládli na výbornou a Valachy do žádné vážnější šance nepustili. Ve 13 minutě se zjevil sám před brankou znovu Jonák, který si ale už podruhé v zápase vylámal zuby na Habalovi. V závěru třetiny byl za podrážení vyloučený Procházka a vsetínští měli obrovskou šanci na srovnání. Po závaru v předbrankovém prostoru se dostali k zakončení, které skončilo pod domácím brankařem.

Vsetín doslova vletěl do druhého dějství a Habal se musel ve svém brankovišti hodně ohánět, aby hosté nesrovnali. Ve 27. minutě se krásně ve středním pásmu uvolnil Csamangó, mířil na vzdálenější tyčku, ale Romančík dokázal puk vytěsnit vyrážečkou. Hrňa se ve 32. minutě dostal za domácí obrany, jenže neměl potřebnou rychlost k lepšímu zakončení. Ve 36. minutě Hrňa našel před brankou úplně volného Půčka, který zkusil puk zasunout mezi betony Habala, ale ten je dokázal včas sklapnout k sobě. Čtyři minuty před konce druhé třetiny si baníkovci vytvořili solidní tlak, ve kterém to dvakrát zkoušel Kofroň, a zejména jeho druhému pokusu moc k brance nechybělo.

Vsetín se hned od začátku třetí třetiny hrnul dopředu a hned v první minutě měl dobrou šanci Klhůfek, jehož střelu Habal zneškodnil a poradil si i s následujícím závarem. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, ale žádná větší šance k vidění nebyla. Ve 49. minutě se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, Procházka hledal před brankou Kofroně, ale ten puk před odkrytou brankou netrefil ideálně. V 53. minutě při přesilovce z pravého kruhu střílel Vracovský a orazítkoval horní tyčku. V čase 53:27 našlápl ve svém obranném pásmu Přikryl, dostal se až před Romančíka, kterého překonal bekhendovou střelou do protipohybu – 2:0. Vsetín to ještě v závěru zápasu zkoušel s hrou bez brankaře, ale ta se nevyplatila. V 59:15 přidal pojistku na 3:0 Daniel Kružík.

Ohlasy po utkání
Tomáš Mariška: Utkání bylo hodně vyrovnané, soupeř ukázal svou velkou kvalitu a museli jsme předvést nadstandartní výkon, abychom s ním drželi krok. Vstřelili jsme první gól, který nám hodně pomohl. Vsetín měl výborné protiútoky a byl velmi silný v osobních soubojích. Díky skvělému výkonu Vládi Habala jsme stále udržovali ten jednobrankový náskok. Odvedli jsem obětavý týmový výkon, za který jsme na konci byli ještě odměněni dvěma brankami a získali tři body před našimi skvělými fanoušky.