Doudera, A. Sedlák, Klimíček, Voráček, Gutwald, Lemcke, J. Stehlík

Klímek, Střondala "A", Christov, Šoustal, Honejsek, Razgals, Gřeš, Vachovec "A", Berisha, Vehovský, Krenželok "C", P. Mrázek

Jiří Režnar, Karel Suchánek

Drama rozhodly až nájezdy

Utkání Baníku s vítězem základní části přineslo 10 gólů a nájezdy, ve kterých byl úspěšnější soupeř. Domácí tým se však prezentoval velmi dobrým výkonem a diváky musel zápas bavit.

Do utkání vstoupil Baník s odhodláním přerušit sérii sedmi výher dnešního soupeře ve vzájemných zápasech. Z počátku to vypadalo, že domácí dnes vsadí na velmi opatrnou a defenzivní taktiku. První střela na bránu porubského brankáře Bláhu přišla také až ve čtvrté minutě a mnoho problémů hostujícímu strážci brankoviště navíc nenadělala. Nicméně od tohoto okamžiku se obraz hry výrazně změnil a hrál se do konce třetiny oboustranně velmi ofenzivní hokej, kdy o něco více střel a šancí si dokázal vypracovat domácí tým. A padaly i góly. První z nich přišel v polovině šesté minuty. Po krásné přihrávce Klejny zakončoval do odkryté branky Tomáš Vracovský.

V sedmé minutě dostal Sokolov výhodu první přesilové hry. I ta vypadala velmi dobře, ale další změnu skóre nepřinesla. Hru proti čtyřem si mohla ve 13. minutě zkusit i Poruba. Ta už se gólově prosadit dokázala. Postaral se o to šest sekund před koncem 14. minuty střelou zápěstím Petr Mrázek. Vedení zpátky si mohl vzít Sokolov po nájezdu Vrdlovce a hned poté i po střele Csamanga, ale Bláha svůj tým podržel. V čase 16:58 už se skóre měnilo. Velmi důrazný byl před Michajlovem Tomáš Gřeš a dokázal puk nakonec propasírovat až za záda domácího brankáře. Od druhé branky hostů se odehrálo pouze necelých třicet sekund a na trestnou lavici museli odejít dva hostující hráči najednou. V dlouhé přesilovce pět na tři si Sokolov vytvořil řadu šancí, ale Bláha chytal v těchto fázích fantasticky. Po 80 sekundách přesilové hry se Baník nakonec prosadit ale dokázal. Střelou pod víko rozveselil diváky Martin Weinhold.

I druhá třetina pokračovala ofenzivním hokejem a znovu to byl Baník, který byl v ofenzivě o něco aktivnější. Na konci 27. minuty trefil Vracovský tyč. V polovině 29. minuty přišla výhoda další přesilové hry pro Baník. A využita byla hned za 5 sekund. V čase 28:38 druhou branku v utkání přidal do zápisu Tomáš Vracovský. Na začátku 30. minuty dostala výhodu jednoho hráče v poli i Poruba. Celou výhodu svírali porubští domácí hráče v zámku v útočném pásmu, ale vyrovnat přesto nedokázali. V 36. minutě fauloval v nájezdu hostujícího útočníka Martin Rohan a bylo nařízeno trestné střílení. Z nájezdu Tomáš Greš orazítkoval jen tyč branky Michajlova. Porubské ale nevyužité trestné střílení mrzelo jen chvíli. Dvě sekundy před koncem 36. minuty totiž Střondala šikovně tečoval nahození od modré a začínalo se od začátku. Baník se stihl do konce druhého dějství ještě nadechnout k náporu a v čase 39:39 se dokonce po přihrávce Vojtěcha Poláka a zakončení Martina Osmíka z brankoviště dočkali branky na 4:3.

A na začátku třetí třetiny bylo ještě lépe. Na konci první minuty našel krásně Csamangó Bernovského a ten navýšil náskok o dvě branky. Bohužel pro domácí to ale bylo hned za minutu opět jen o branku. V čase 41:51 se po špatném rozebrání hráčů od obrany Sokolova prosadil Berisha. Po této brance Poruba zapnula na vyšší stupeň. Sokolov bránil náskok za všech sil. Kritická situace nastala pro domácí tým sedm minut před koncem zápasu, kdy byl za vyhození mimo led Adam Rulík. Sokolov oslabení nakonec ubránil, ale o to víc ho mohla mrzet situace hned po návratu našeho obránce na led. Šoustal dokázal v čase 56:08 zápas vyrovnat, když dorazil do odkryté branky střelu Střondaly. Po vyrovnání se ještě Sokolov snažil zatlačit a vzít si vedení zpět, ale do výraznější šance se už nedostal.

Prodloužení se hrálo spíše opatrněji a oba týmy si velmi dobře hlídaly zadní vrátka. A zbylé si ohlídali oba brankáři. O přesné dělbě bodů se rozhodovalo tedy v nájezdech. Za domácí uspěl Tomáš Vracovský, naopak neuspěli Přikryl, Bernovský, Kverka a Tomeček. Za Porubu nájezd proměnil Petr Mrázek a ten znamenající výhru hostů Franks Razgals.

Baník dnes předvedl konečně výrazné herní zlepšení a na sokolovském stadionu se hrál zajímavý hokej před dobrou atmosférou, kterou zlepšili i fanoušci ze sousedního Německa.

Nicméně na vítězství to ani teď ještě nestačilo. Baník už může nejlépe skončit osmý. Z druhé strany stále nemá jistotu play off. K jistotě postupu do předkola potřebuje ještě aspoň tři body z posledních dvou zápasů.

FOTOGRAFIE

Ohlasy k zápasu:

Tomáš Mariška (trenér HC Baník Sokolov): Jsem hrozně rád, jak dnes tým k tomu přistoupil a myslím, že to bylo vyústění výkonů z posledních dvou zápasů, kdy si myslím, že jsme hráli jsme velmi dobře a nebyli jsme odměněni body. Ale už v těchto zápasech jsme měli velmi dobrý pohyb a dobře jsme pracovali. Dnes nechali hráči na ledě úplně všechno. Stál proti nám suverénní tým první ligy a ofenzivní kvalita byla vidět, byla obrovská. Já jsem rád, že dokážeme takto silnému soupeři dát doma pět branek. Jen jsme potřebovali dostat aspoň o jednu branku méně. Mrzí nás, že jsme nedokázali sebrat aspoň ten jeden extra bod. Hráči dnes opravdu odpracovali, to co mohli a na ledě skutečně nechali všechno. Toto je cesta, kde věříme, že pokud takto půjdeme dál, tak budeme úspěšní a připravíme se dobře na zbytek sezony. Jsem opravdu rád, jak k tomu hráči přistoupili, pracovali jsme velmi dobře a já jim v kabině za to poděkoval.

Martin Weinhold (obránce HC Baník Sokolov): Myslím si, že jsme hráli mnohem lépe než předešlá utkání. Škoda, že jsme na pět gólů, co jsme dali, nedokázali urvat více než jedem bod. Musíme zkrátka pracovat dál. Jsme samozřejmě rádi, že jsme dali pět gólů, ale na takový počet bychom měli vyhrávat. Dostat dalších pět je prostě špatně. Čekají nás poslední dva zápasy základní části a bude to bitva jako doteď a my musíme zabrat ještě víc a urvat nějaké body. Teď nám už nic jiného nezbývá.