Jebavý "C", Krutil, Benda, Černohorský, Husák, Tůma, Tomek

Kordule, Jícha, Costa, Ton, Kuťák, P. Svoboda, Hrabík, M. Vitouch, Plos, Korkiakoski, Sihvonen, Žmola

Miroslav Přerost, František Ptáček

Baník s Litoměřicemi neuspěl ani počtvrté

V dohrávce 48. kola prohrál Baník na domácím ledě s litoměřickým Stadionem 3:5 po třetinách 1:2, 1:1, 1:2. Za domácí se dvakrát prosadil Vojtěch Tomeček a jeden gól přidal Jan Bernovský.

K důležitému utkání nastoupil Baník od 18:00 proti Stadionu Litoměřice. A na domácích byla od začátku zápasu vidět snaha v dnešním zápase uspět. Dobře bruslili, napadali, snažili se o zakončení. Na druhou stranu jim chyběl klid v zakončení a přesnost v kombinaci a zakončení. I proto z úvodního tlaku nedokázali Oldřicha Cichoně v bráně hostí překonat. Na začátku čtvrté minuty došlo k prvnímu vyloučení zápasu. Za faul bez puku ve středním pásmu odjel na trestnou lavici Vojtěch Tomeček. Litoměřičtí celou výhodu strávili v útočnému pásmu, ale recept na Petra Hamalčíka nenacházeli. Až před koncem přesilovky dostal přesnou přihrávku před branku domácích Vitouch a v čase 5:08 se po jeho zakončení poprvé měnilo skóre.

Domácí se nadále snažili a působili velmi aktivně. A i oni se ve 12. minutě dočkali první přesilové výhody. Narozdíl od litoměřických jí ale nesehráli dobře a nedokázali ji využít. Za 11. sekund po návratu Vitoucha z trestné lavice byl odpískán další faul hostům. V čase 13:59 byl poměrně přísně vyloučen Petr Ton. Druhá přesilová hra se v první polovině podobala té první. Po vystřídání útoků se podařilo ale již vytvořit zámek a v něm se po nezištné přihrávce Přikryla k zakončení z dobré pozice dostal Jan Bernovský. A trefil se přesně, 15:28 a bylo vyrovnáno. V čase 18:46 se za plného stavu hráčů na ledě dostal do pásma rozjetý Jícha, domácí obránce na modré navíc propadl a hostující kanonýr překonal střelou švihem z levé části hřiště Hamalčíka podruhé. V čase 18:46 si tedy vzali kališníci vedení zpět.

Druhá třetina začala obrovskou šancí Litoměřic. Jakub Žmola ale ve své premiéře v Chance lize na dvakrát nedokázal dostat puk z hranice brankoviště za záda domácího brankáře potřetí a na svůj první gól mezi seniory si tak ještě bude muset počkat. I když tato akce neměla gólového vyjádření tak jako by předznamenala vývoj celé druhé části utkání. Domácí oproti první třetině vypadli z role, na puku se neodkázali déle udržet, tím se nedostávali ani k zakončení a nepřesností bylo na jejich holí také podstatně více. Vyjádření průběhu hry přišlo v čase 27:08. Kordule najel zleva do útočného pásma, domácí obránce ho nedokázal pokrýt a hostující útočník zvýšil na 3:1 střelou mezi betony Hamalčíka. V tu chvíli to již s domácími i vzhledem k průběhu hry nevypadalo dobře. Ale za 39. sekund se dokázali vrátit do zápasu. Na 3:2 snížil tečí Vojtěch Tomeček, byť jeho zásah musela ještě posvětit konzultace rozhodčích s tabletem. Ani tento gól obraz hry, ale nezměnil a šance byly k vidění spíše na straně hostů. Do jedné z nich a nutno dodat, že velmi nadějné, se dostal i obránce Vítek Benda. Ale Petr Hamalčík stejně jako u všech ostatních akcí Litoměřic do konce druhé třetiny odolal.

Rozhodnutí tedy měla přinést závěrečná třetina. Baník působil výrazně aktivněji, ale do výraznějších šancí se ani tak nedokázal dostat. Litoměřice se více zaměřily na hlídání těsného vedení. V 52. minutě musel na trestnou lavici podruhé v utkání odejít hostující Vitouch a domácím se otevírala zajímavá příležitost k vyrovnání. Ale s přesilovou hrou naložili souhrnně velmi špatně a ani v ní se v k výraznějšímu ohrožení branky Cichoně nedostali. Naopak po skončení výhody nevyšla domácím hráčům rozehrávka z vlastního obranného pásma a hosté tuto chybu dokázali obratem potrestat. Do nájezdu se dostal Michal Vitouch a svým druhým gólem v utkání vrátil v čase 55:23 Litoměřicím dvougólový náskok.

Tři minuty před koncem sáhli domácí trenéři k odvolání brankáře a ke hře v šesti. První faul na Přikryla rozhodčí přehlédli, po dalším faulu signalizovali již vyloučení hostů. K přesilové hře ale nakonec nedošlo, neboť Vojtěch Tomeček 89. sekund před koncem zápasu dokázal vsítit svůj druhý gól v utkání. Byl to jeho třicátý bod v sezoně a domácím vykřesal ještě jiskérku naděje na bodový zisk.

Ta se mohla přetavit i v reálný bodový zisk, ale v dobré příležitosti se Kverka nedokázal v zakončení prosadit. Navíc po odrazu od Cichoně se puk dostal ke Svobodovi a ten vyhození přes celé hřiště dokázal nasměrovat dnes popáté do branky domácích. Bylo rozhodnuto.

Litoměřice berou dnes tři body a upevňují pozici v první šestce. Sokolov připisuje další prohru a zůstává devátý a závěr sezony ještě bude pro Baník hodně těžký.

Další zápase sehraje Baník ve středu 21.2. od 17:30 hod. v Přerově. Doma se představí hráči divákům v sobotu 24.2, kdy od 17:00 hodin hostíme již jistého vítěze základní části Porubu.