A. Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček

Tvrdoň, Střondala, P. Mrázek, Razgals, Berisha, Christov, Klímek, Vachovec, Greš, Lednický, Krenželok, Šedivý

Jiří Režnar

Baník bojoval, ale body si odváží Poruba

V utkání proti lídrovi tabulky prohrál Baník na domácím ledě 1:3 po třetinách 0:2, 1:0 a 0:1.

Baníkovci nastoupili proti vedoucí Porubě v oslabené sestavě. Na marodku přibyl oproti minulému zápasu ještě i Roman Přikryl. Domácí se ale svého soupeře nezalekli, a tak byl v úvodu k vidění svižný hokej. Na větší šanci si museli diváci počkat do 7. minuty, kdy pracoval na brankovišti Tomáš Rohan, ale kotouč zasunul pouze do tyčky. Na druhé straně několikrát zasahoval Michajlov.

Stav se měnil až ve 14. minutě, hosté se dostali do přečíslení, Střondala vyčkal s přihrávkou na Ondřeje Šedivého, který se z prostoru mezi kruhy nemýlil – 0:1. Ve stejné minutě měli domácí k dispozici první přesilovou hru, avšak bez efektu. Naopak v polovině 17. minuty udeřili hosté podruhé. Znovu u toho byl Vojtěch Štrondala, který nabil Petrovi Mrázkovi, jenž překonal Michajlova– 0:2. Stejným stavem skončila první třetina.

Ani začátek druhé třetiny nebyl pro Baník ideální. Martin Rohan inkasoval pukem do obličeje a musel na určitý čas odstoupit. Zanedlouho měl velkou šanci Berisha, ale Michajlov předvedl skvělý zákrok. Na druhé straně byl blízko gólu Křemen, avšak obránce Poruby zakročil v brankovišti a zabránil gólu. Poté si první přesilovou hru zahráli i hosté, ale stav se neměnil.

Zkorigovat skóre mohl ve 33. minutě Křemen, který se dostal do úniku až před Dolejše, ale ten zakročil lapačkou. O dvě minuty později se skóre přeci jen měnilo. Adamec před bránou zachoval klid, posunul na Daniela Vrdlovce, který měl poloodkrytou bránu a nezaváhal – 1:2. Baník vycítil šanci, zvýšil obrátky, vynutil si i přesilovou hru, ale srovnat se nepodařilo. V závěru druhé třetiny byl vyloučen ještě Tureček, jehož trest se přenesl do druhého dějství.

Hosté začali třetí třetinu početní výhodou a ta pro ně byla úspěšná. Tvrdoň krásně našel Ondřeje Šedivého, který svou druhou brankou v utkání zvýšil na 1:3. Další úpravu skóre mohla přinést 44. minuta, kdy v další přesilové hře trefil tyčku Petr Mrázek. Baník i nadále bojoval, ale zkušení hosté se snažili kontrolovat hru a Baník do výraznějších šancí nepustili. Co prošlo, pochytal spolehlivý brankář Dolejš.

V závěru se snažil Baník zkorigovat skóre, odhodlal se i k power-play, ale další gól nepřinesla ani přesilová hra po vyloučení brankáře Dolejše.

Poruba si tak z Baníku odváží všechny body a prokázala v Sokolově své kvality.