Furch, Bořuta, Vodička, Štebih, Kříž, Baláž, Poizl

Psota, Bittner "C", Dočekal "A", Ferda "A", Malý, Matě. Svoboda, Michalčuk, Kučera, Frömel, L. Stehlík, Michálek, Maty. Svoboda

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Baník v Třebíči za tři body a s nulou pro Michajlova

Baník navázal na bodové zisky z poslední doby a tři body vybojoval také v Třebíči, když zvítězil 0:4 po třetinách 0:1, 0:2 a 0:1.

Poslední zápas před reprezentační přestávkou čekal Baník v Třebíči. A hosté do něj vstoupili velmi dobře. Ve třetí minutě obdržela střídačka domácí Horácké Slavie dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. A Baník po 12 sekundách dokázal přesilovku využít. Před brankářem se prosadil David Tureček. Na začátku 5. minuty dostali výhodu přesilové hry i domácí. Ale do větší šance se nedostali a výhoda zůstala nevyužita. Obraz hry se poté odehrával tak, jak jsou sokolovští fanoušci zvyklí. Optickou převahu měl domácí tým, byl i více na puku. Ale sokolovští bránili pozorně a co prošlo to zlikvidoval dobře chytající Michajlov.

Náznaky šancí domácí měli, z výpadů hrozily i hosté. Asi největší šanci měl na hokejce domácí Psota v polovině třetiny, ale backhandem přestřelil. I začátek druhé třetiny přinesl přesilovou hru Baníku. A opět to byla přesilovka, kterou dokázal Sokolov využít. A opět to byl David Tureček. Ten svůj bývalý tým nešetřil a v čase 21:03 navýšil na 2:0. Po polovině zápasu to bylo pro hosty ještě veselejší. Daniel Vrdlovec se v čase 31:49 z první opřel do skákajícího kotouče a překonal i přes dotek lapačky Mičána potřetí. Třebíč se snažila i po třetí brance něco se zápasem udělat a tlačila se nadále do útoku. Proti byl obětavý soupeř a nadále výborně a jistě chytající Martin Michajlov. Do konce druhé třetiny už se skóre nezměnilo.

Třetí třetina ve svém úvodu přinesla ještě intenzivnější tlak Třebíče. V úseku mezi 43. a 45. minutou se v do útočného pásma dostali i baníkovští a snažili se být znovu efektivní. Tentokrát si se zakončením Mičán poradil. Tlak Třebíče už poté nebyl tak intenzivní. Do šance se naopak dostával Kružík, ale nakonec zakončit nezvládl. V čase 47:57 se nejproduktivnější hráč Baníku dočkal. Z kruhů mířil švihem přesně k tyči a MIčán nezareagoval. 4:0 pro Baník. Další šanci udělat něco se skórem a s vývojem zápasu měli domácí v čase 50:06, kdy na trestnou lavici putoval po přísném rozhodnutí rozhodčího dvougólový David Tureček. V čase 50:42 se výhoda ještě vylepšila, protože za Turečkem odešel i další obránce Martin Weinhold. Domácí pochopitelně měli tlak a střely, ale Michajlov byl pozorný a v největší šanci Bořuta přestřelil odkrytou bránu. Ani dvojnásobná početní výhoda, tedy nulu u domácího skóre nezměnila.

Třebíč se i nadále snažila. Ale nadále narážela na připravené hosty. S koncem zápasu už bylo o osudu utkání rozhodnuto a tématem byla nula pro Michajlova. I to se nakonec baníkovským podařilo a Sokolov tedy odváží z Třebíče tři body a přestávku stráví na třetím místě tabulky.

Ohlasy:
Martin Michajlov: Podle mě bylo zlomové, že jsme využili brzkou přesilovou hru. První gól byl zlomový a zvlášť tady v Třebíči. Oni, když se dostanou do vedení, tak to zatáhnou a je strašně těžké tady uspět. Takže jsem rád, že se nám podařilo takhle ze začátku dát gól. Pak jsme se snažili jednoduše dostávat puky od nás, pomoci si vzadu a jít do útoku z brejku, protože jsme věděli, že čím déle bude trvat naše vedení, tím víc se oni budou muset vytáhnout, protože oni čekají na chyby a brejky. Takže bylo pro nás důležité, abychom si dali pozor na tyto věci a přidali další gól na uklidnění týmu, což se nám povedlo. Ve druhé třetině se nám to povedlo dvakrát, což si myslím, že už je velmi kvalitní náskok i tady v Třebíči, kde jsou domácí nebezpeční a velmi dobří hokejisté. Takže bylo jen na nás, abychom ve třetí třetině neudělali zbytečné chyby brzo a soupeř se nedostal na kontaktní branky. Čekali jsme na chybu, to jsme potrestali a zvládli jsme i těžké oslabení 5 na 3. Ztěžejní byl první gól, ale také naše práce, jak dozadu, tak i umět uštknout směrem dopředu.

Ohlasy trenérů: (převzato z hstrebic.cz)

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: "S výkonem samozřejmě nejsme spokojeni. Když to rychle shrnu, tak jsme soupeři první tři góly darovali. První dva byly v oslabení, kde jsme vylétli ze systému a nehráli jsme to, co máme. Třetí gól pak pramenil z našeho špatného pohybu. Nevyhrávali jsme proto osobní souboje, byli jsme u puku pozdě, což mělo za následek právě ten třetí gól. Co musím ovšem vyzdvihnout je obětavost Sokolova. Ráno jsem o tom mluvil na poradě a teď se mi to dvojnásobně potvrdilo. Tolik zblokovaných střel je něco neuvěřitelného. Šance jsme si sice vytvářeli, nebyly to tedy úplně gólové situace, ale i kdyby ten gól padl, mně by tam pořád něco chybělo. Málo jsme se rvali o puk, nedostávali jsme se před branku soupeře. Nejvíc mě mrzí, že nejsme schopni navázat na dvě výhry, proti Litoměřicím a Jihlavě, kde jsme podali skvělý systematický a organizovaný výkon. Dneska jsme z toho vypadávali a bylo to na nás znát. Musím také souhlasit s Tomášem Mariškou, že kdybychom hráli dalších pár třetin, ten gól tam prostě nepadne. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří nás podporovali celou dobu i za nepříznivého stavu."

Tomáš Mariška - HC Baník Sokolov: "Náš výkon a celkovou práci bych dnes mohl rozdělit do tří částí. První část úspěchu by bylo nasazení Davida Turečka do první přesilovkové formace. Ten se toho zhostil na výbornou, vstřelil dvě branky a výrazně nám pomohl mít v zápase vyšší sebevědomí. Druhá část dnešního úspěchu by byla změna brankářů. Myslím si, že kdyby se hrálo klidně ještě dvě třetiny, tak nás výborně podrží a se svojí formou by i tak vychytal čisté konto. Jako poslední část našeho úspěchu bych viděl obětavost našeho týmu. Celkově jsme stáli proti velmi silnému soupeři, který má sílu, jak ve hře pět na pět, tak i v přesilovkách. Nám se povedlo jejich tlak eliminovat jak to jenom šlo a tím jsme ukořistili tři body. Hned v úvodu se nám podařilo využít početní výhody a šli jsme do vedení, což nás hodně nakoplo. Ovšem jistotu nám dalo až finální písknutí na konci zápasu. Vyhrát v Třebíči a ještě s nulou v zádech je velmi důležitá výhra, které si nesmírně ceníme."