Urbanec, Hrachovský, Havránek, Haman, Výtisk, Kowalczyk

Hotěk, Marozs, Svačina, Ramik, Doktor, Sedlák, Haas, Šuhaj, Veselý, Geidl, Macháček, Matěj, Toman

Martin Hrnčár, Jozef Daňo

S Frýdkem-Místkem bereme dva body

Baník ve 14. kole porazil Frýdek-Místek 3:2 po prodloužení. Baník byl i blízko tříbodového zisku. V závěru třetí třetiny však přišel o dvoubrankové vedení.

Úvodní buly vyhráli hokejisté Baníku a ti také byli první, kteří v dnešním zápase podnikli výpad do útočného pásma. A ihned to byl výpad velmi efektivní. Tureček nahodil od modré směrem na brankáře Švancaru, Kverka nahození ztečoval přímo na hůl Tomečka a ten svým prvním gólem v sezoně dostal Sokolov po 27 sekundách zápasu do vedení. Domácí tato branka nabudila. Při střídání druhého útoku střílel nebezpečně Kružík, branku hostů ohrozil rovněž i třetí útok. Na konci třetí minuty se poprvé v náznaku šance objevil Frýdek-Místek, ale do zakončení se nedostal. V 5 minutě vyslal chytře Vrdlovec do akce Vracovského, ten se individuálně uvolnil a zakončil nebezpečnou střelou, Švancara byl pozorný. Poté se ozvali už v plné síle hosté. V 9. a v 11. minutě se ocitli dvakrát ve vyložené šanci sami před Hamalčíkem, ten ale předvedl skvělé zákroky. V čase 16:26 došlo k prvnímu vyloučení, sekáním se provinil domácí Kofroň. Baníkovci oslabení bránili dobře, nebezpečné nahození od modré si pak pohlídal Hamalčík.

Druhá třetina začala náporem Frýdku-Místku. Hamalčík opět předvedl několik jistých zákroků. Nápor byl korunován ve 24. minutě velkou šancí hostů, do které se sám před naším brankářem dostal Sedlák. Poté se hra vyrovnala a na obou stranách převládala spíše defenziva a snaha dodržet systém. Z tohoto scénáře vybočilo tečované nahození Kverky v 31. minutě, které jen těsně minulo bránu Švancary. Změnu přinesla až první přesilová hra pro domácí. Baník se do ní dostal v čase 38:24 po podražení loňského nejlepšího nováčka sezony Oskara Haase. Domácí přesilovková formace ihned zamkla hostující tým. Kombinace vyvrcholila nahrávkou Martina Rohana od modré čáry na pravé křídlo, kde z první golfovou střelou zakončoval Přikryl. Švancara byl proti přesné a prudké střele bez šance a v čase 38:46 šel Baník do dvougólového vedení. Své vyloučení před odchodem do šaten ještě mohl Haas napravit. Dostal se zprava před bránu ke střílené přihrávce, Hamalčík byl však svým levým betonem proti a tím druhá třetina skončila.

Ve třetí třetině se obraz hry nezměnil. Dlouho to vypadalo, že defenzivní taktika Baníku bude slavit úspěch. V čase 53:27 byl poměrně přísně vyloučen za střet ve středním pásmu Tomáš Vracovský. Přesilovka hostů trvala jen 15 sekund. V čase 53:42 zakončil Frýdek -Místek rychlou souhru po ose Hotěk-Doktor- Haas posledně jmenovaný a o dramatický konec bylo postaráno. O vedení přišel Baník hned v další minutě, v čase 54:23 se dobře na hraně brankoviště pohyboval Zdeněk Sedlák a byl za to odměněn gólem na 2:2. Po vyrovnání začal tlačit Baník. V 56. minutě zakončoval v nadějné střelecké pozici akci 2 na 1 Osmík, ale jen do klína připraveného Švancary.

V čase 59:07 byl vyloučen hostující Marozs, který prostor před svým brankářem po odpískání hájil intenzivněji než pravidla, resp. rozhodčí připouští. Velkou šanci měl ještě v základní části hrací doby Kružík a v samém závěru pak i Kofroň, ale Švancara svůj tým podržel. Utkání celkem zaslouženě tedy dospělo do prodloužení. V něm pokračovala přesilová hra domácích. Že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš potvrdil nejdříve při své šanci Tomáš Vracovský. Ten tedy poté v další akci volil přihrávku na Jaromíra Kverku, který skvěle přesunul na pravou stranu k Tomečkovi, jenž zakončoval prakticky do prázdné branky. To se stalo v čase 61:05 a rozhodlo to o tom, že bonusový bod berou stejně jako v první utkání hráči Baníku.

Děkujeme všem divákům za podporu a návštěvu a těšíme se znovu na setkání ve středu 25.10 kdy na našem stadionu budeme hostit tým Prostějova.