Hrníčko, Rákos "C", Žalčík "A", Urban, Pochobradský, Rouha, Kaplan, J. Mikyska, Lichtag, Paleček, Fiala, Kalužík

Richard Král, Jiří Malinský, Jan Starý

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Proti rezervě Pardubic bere Baník všechny body

Poslední zápas první čtvrtiny uzavřel Baník výhrou. V Chrudimi proti pardubické rezervě zvítězil 1:3 po třetinách 0:0, 0:0 a 1:3.

Baník v utkání nemohl počítat s Dalimilem Mikyskou, který nastupoval za Karlovy Vary. Mezi nemocné se zařadil také Kryštof Bulka. I proto trenéři premiérově nasadili Ondřeje Dorota, kapitána karlovarské juniorky. Naopak do sestavy se vrátili Tureček s Kverkou a k dispozici byl i mladík Šlechta. Do brány se tentokrát postavil Petr Hamalčík.

Od začátku oba týmy vycházely především ze zabezpečené obrany a do větších šancí se soupeři příliš nedostávali. Tu asi největší měl v 19. minutě Michal Pochobradský, před kterým zůstala odkrytá brána, ale domácí útočník nedokázal puk mezi tři tyče umístit. Baník zahrozil například Kofroněm, stav utkání se však neměnil.

Ve druhé třetině baníkovci zvýšili aktivitu, ale i nadále kralovaly především obrany a pozorní brankáři. Ti byli postupem času ve stále větší permanenci a nadále zůstávali stoprocentní. Za Baník neuspěl například Osmík nebo Šlechta. Výborně chytající Hamalčík pak několikrát úspěšně zasahoval při šancích domácích. I po dvou třetinách tak na ukazatelích skóre svítil stav 0:0.

Na gól se čekalo až do 50. minuty. Oba týmy své protivníky do šancí příliš nepouštěly. Až v 50. minutě se probíjel po pravém křídle Osmík, jeho průnik byl zastaven, ale sokolovský útočník předal puk za bránu Adamovi Křemenovi, který si vyjel zpoza brány a zasunul kotouč za Honzíka v pardubické bráně – 0:1. Domácí zvýšili aktivitu a hnali se vyrovnáním. Výsledkem byla tyčka Zálčíka v 53. minutě. O minutu později se Pardubice již dočkaly. Z dorážky se prosadil Robin Kaplan a bylo srovnáno – 1:1.

Tento stav však nevydržel ani 40 vteřin. Štěpán Csamangó si u mantinelu počkal na rozehrávku brankáře Honzíka, předal Vrdlovcovi, jenž našel mezi kruhy Tomáše Vracovského, který se položil do střely a trefil přesně nahoru – 1:2. Druhá branka Pardubice opařila a Baník i nadále pokračoval v organizované hře a disciplinovaném výkonu. Co prošlo, pochytal s přehledem chytající Hamalčík.

V 58. minutě se domácí odhodlali k power-play. Vracovský po buly dobře napadal domácího beka, který v nouzi posunul puk pouze k Vrdlovcovi, jenž našel Štěpána Csamanga, který od červené čáry trefil opuštěnou branku přesně – 1:3. Pardubice se následně ještě pokusily utkání zdramatizovat, ale Baník již komplikace nedovolil a dovedl utkání do vítězného konce.

Oba týmy hrály velmi disciplinovaně. Jedinými vyloučenými byli Kaplan s Klejnou, kteří putovali na trestnou lavici až šest vteřin před koncem zápasu. Ani jeden tým si tak v zápase nevyzkoušel přesilovou hru.

Výhrou v Chrudimi Baník uzavřel první čtvrtinu soutěže. Ziskem tří bodů se sokolovští hokejisté ve vyrovnané tabulce neposunuli, ale i nadále Baník ztrácí na třetí místo pouhé dva body.

O další bodový zisk se baníkovci pokusí v sobotu 21. 10., kdy od 17:00 hostí na svém ledě Frýdek-Místek.

Ohlasy trenérů:

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): (převzato z www.hcdynamo.cz„Když se podívám na celé utkání a na to, v jaké sestavě jsme nastoupili, s kolika mladými hráči, tak jsme neodehráli špatné utkání. První třetina byla z naší strany trošičku zakřiknutá, od druhé třetiny jsme byli určitě lepší, měli jsme daleko víc šancí, které bohužel neproměníme nebo nejsme tak důrazní v útočném pásmu. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že kdo s koho. Stali se tam některé věci, které pramení z nezkušenosti, což se dá samozřejmě omluvit, některé věci ale z nedůslednosti a to se prostě omluvit nedá. Udělali jsme dvě chyby, kdy jsme u nás před bránou byli naprosto nedůslední a byli to spíše zkušenější, to se nám prostě absolutně nemůže stávat. Když zhodnotím hráče, kteří dnes hráli v obraně, tak jsme měli hráče 2002, 2003, 2004, 2006, což je strašně mladý věk, ale všichni to odehráli velice dobře. Dvě chyby nás stály zápas a ještě bychom potřebovali příspěvek od našich nejzkušenějších hráčů, to nám prostě chybí. Potřebujeme jeden dva góly od první lajny, kdy se pak zápas může přelomit na naši stranu. Věřím, že až to přijde, a když budeme pracovat tak, jako jsme byli schopni odehrát dnešní zápas i v této sestavě, tak prostě budeme sbírat body a půjdeme nahoru. Ale je to obrovská škoda, zápas opravdu nevypadal z naší strany špatně, ale máme nulu.“

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): Zápas v Chrudimi byl pro nás náročný, jak po fyzický, tak psychický stránce. Byli jsme po dvou neúspěšných zápasech a chtěli jsme bodovat za každou cenu. Možná nás nervozita postupem času trochu svazovala pro klidnější hru na hokejce. Ale jsem rád, že jsme toto těžké utkání dokázali zvládnout.A i když soupeř dokázal vyrovnat, tak jsme si šli dál za vítězstvím a byli jsme odměněni druhou brankou a odpracovaným gólem do prázdné brány. Vítězství je pro nás cenné, protože jsme se vrátili zase na bodovou cestu. A věřím, že nám to pomůže do budoucích zápasů, abychom je zvládali lépe, trochu se uklidnili a vrátili se k tomu, co jsme hráli v minulých zápasech.

Ohlasy hráčů:

Adam Křemen (HC Baník Sokolov): Zápas byl dlouho vyrovnaný, bylo tam dost šancí na obou stranách a za celý zápas se neudělal jediný faul. Bylo důležité vstřelit první branku, což se nám podařilo. I když Pardubice vyrovnaly, rychle jsme si vzali vedení zpátky a dokázali to dotáhnout do vítězného konce.