Klímek, Mrázek, Šoustal, Vachovec, Krenželok, Razgals, Gřeš. Střondala, O. Šedivý, Tvrdoň, Berisha, Christov

Jiří Režnar

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

CHANCE LIGA: Baník Dolejše nepřekonal a zůstal bez bodů

Souboj z čela tabulky byl hodně vyrovnaný a rozhodl ho skvělý výkon domácího brankaře Dolejše, který pochytal všechny střelecké pokusy baníkovců. Vítěznou branku si připsal ve 28. minutě Mrázek a pojistku přidal do prázdné branky v 59. minutě Doudera.

Baník vstoupil do zápasu o poznání lépe než Poruba a byl lepším týmem. Navíc dostal v 6. minutě možnost přesilové hry, ve které měl několik dobrých střeleckých pozic, které všechny skončili na výstroji Daniela Dolejše. Stejnou možnost poté dostala i domácí Poruba, která se díky přesilové hře dostala do pořádného zápasového tempa. Martin Michajlov musel během oslabení předvést několik těžkých zákroků a svůj tým podržel. V 15. minutě vletěl do útočného pásma Kofroň, zkusil svou střelu ukrýt za couvajícího beka, ale Dolejš byl na správném místě.

Další přesilovou hru měla Poruba na začátku 25. minuty a dlouho se jí nepodařilo usadit v pásmu. Baník dobře čistil předbrankový prostor a oslabení dokázal ubránit. V čase 27:16 už skóre zápasu měnilo. Ondřej Šedivý připravil gól pro Mrázka, který dostal puk před polo odkrytou branku a neměl problém ho tam uklidit – 1:0. Ve 32. minutě mohl navýšit náskok Tvrdoň, ale skvělou přihrávku, kterou mu připravil Střondala, nedokázal proměnit. 17 vteřin před koncem druhé třetiny Michajlov podržel Baník, když vychytal v jasné šanci Berishu.

Baník do třetí třetiny vstoupil aktivně a po krásné přihrávce z otočky od Adamce měl vyrovnání na hokejce Martin Osmík, který si vylámal zuby na Dolejšovi. Baníkovci stupňovali tlak, ale finální fázi svých akci neřešili správně. V 51. minutě Poruba krásně zakombinovala. Střondala posunul puk do jízdy na Tvrdoně, ten celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na Šoustala, ale ten v zakončení selhal. Na začátku 58. minuty se Vojtěch Tomeček otočil mezi kruhy, vyslal rychlou střelu, ale Dolejš jí dokázal vyrazit mimo branku. Následoval hra bez brankaře, při které si baníkovci žádný větší tlak nevytvořili a navíc ještě v čase 58:44 inkasovali na konečných 2:0 od Lukáše Doudery.

Ohlasy k utkání (převzato z hcporuba.cz)
Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011):I takové zápasy jsou, nejen takové, kdy dáme tři, čtyři či pět branek, výhra je pak o to cennější. Ve druhé třetině jsme měli snad tři tyčky, měli více ze hry, ale na to se nehraje, Sokolov hrál výborně, každý se chce vytáhnout proti Porubě. Hráli výborně – systém, dobře napadali, v obranném pásmu rychle chodili do brejků, pro diváky to musel být výborný hokej. Za mě je důležité, že se vyhrálo, i takový zápas, kdy je to stále 1:0 dá mančaftu jasný signál. Taky chci poděkovat všem fanouškům, kteří za námi dorazili, a i těm, kterým se nepodařilo dorazit. Fandí výborně, jejich podpora je znát a o to více se těšíme už domů, kdy se na nás dostanou opravdu všichni.

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): Věděli jsme, že nás bude v Kravařích čekat velice kvalitní soupeř, který je ve velké formě, což se ukázalo doma – mají velkou ofenzívní sílu. Myslím, že se nám dařilo plnit plán, se kterým jsme do Kravař přijeli: hráli jsme obětavě, hráli jsme týmově. Dokázali jsme eliminovat největší šance soupeře, škoda, že jsme udělali ve druhé třetině zbytečnou chybu, kdy jsme nechali domácí odskočit, abychom se mohli více soustředit na obranu. Myslím si, že jsme si i tak ve třetí třetině vytvořili dost příležitostí k tomu, abychom aspoň jednu branku vstřelili. Ale bohužel. Nepovedlo se nám to, a i kvůli tomu odjíždíme bez bodů. Tato prohra je ale se zdviženou hlavou a dokázali jsme si, že můžeme hrát s tak kvalitním soupeřem, jakým je Poruba. Dokážeme hrát vyrovnané utkání a držet se až do poslední chvíle. Pro nás je toto povzbuzující a od tohoto výkonu se můžeme odrazit do dalších utkání.