R. Černý, Zeleňák, Chroboček, Krisl "C", J. Adámek, Kudělka, Cubo

Tomi, Pechanec, Březina, T. Doležal, Hejcman, Goiš, Jan Svoboda, Indrák, Nemec, Dobša, Chludil, Tarnoczy

Robert Svoboda

CHANCE LIGA: S Přerovem za tři body

Baník v každé třetině vstřelil jeden gól a díky bezchybnému výkonu Martina Michajlova, který udržel čisté konto, porazil Přerov 3:0.

Domácí se dostali brzy do vedení, když v čase 1:54 dostal puk na modrou čáru Martin Weinhold a jeho přízemní střela skončila mezi betony Stuchlíka – 1:0. V 5. minutě šikovně tečoval další nahození od modré čáry Šlechta, ale tentokrát Stuchlík k sobě betony srazil včas. Běžela 8. minuta a Baník si vytvořil dobrý závar před brankou, kde vyplaval kotouč, který si našel Vrdlovec, jenže při pokusu ho dostat do branky trefil jen horní tyčku. Martin Michajlov musel řešit první složitější situaci ve svém brankovišti až v 10. minutě, když se přerovští snažili puk doslova protlačit puk mezi tyčku a jeho beton, ale domácí brankař puk udržel před brankovou čárou. V 11. minutě nechal Stuchlíka vyniknout Křemen, když v dobré pozici trefil jen Stuchlíkovo připravenou lapačku. Baník se po faulu Rulíka dostal do oslabení, které ale perfektně zvládl a Přerov vůbec k ničemu nepustil.

Hned po pár vteřinách se dostal k nebezpečné střele z otočky v prostoru před brankou Pechanec a jen o kousek minul branku Martina Michajlova. Ve 24. minutě se krásně za brankou uvolnil Přikryl, poslal puk před brankoviště, kde ale Kverka netrefil puk ideálně a ten mu nakonec přeskočil hokejku. Ve 29. minutě Baníkovce od vyrovnání zachránil pohotový Michajlov, který dokázal na poslední chvíli zareagovat na teč střílené přihrávky. Čtyři vteřiny po polovině zápasu byl faulovaný Tomeček a baníkovci dostali k dispozici první přesilovou hru v zápase. V té si vytvořili dobrý tlak, ze kterého vyplynul další faul Přerova a byla z toho přesilová hra pěti proti třem. Tu sice nevyužili, ale v pokračující přesilovce pět na čtyři se prosadil v čase 33:14 po dalším drtivém tlaku Martin Osmík – 2:0. Ve 38. minutě se ke střele mezi kruhy dostal Vracovský, měl dostatek času si puk připravit, ale jeho střela ke vzdálenější tyči skočila v lapačce Stuchlíka.

Ve 42. minutě přerovští sice dostali puk do branky, ale jejich radost překazil rozhodčí, který gól neuznal kvůli zásahu vysokou holí. Přerov pokračoval v tlaku do branky a Martin Michajlov se musel v brankovišti hodně otáčet, aby hosté nevstřelili kontaktní branku. Ve 48. minutě to od modré čáry zkoušel Weinhold, jehož střela byla ještě tečována, ale Stuchlík svůj tým ještě udržel v zápase. V 54. minutě puk vybojoval v útočném pásmu Osmík, poslal ho na volného Martina Rohana, ale jeho střela skončila na výstroji hostujícího brankaře. V čase 54:10 se puk dostal z prostoru za brankovou před brankoviště na Vracovského a ten ho nekompromisně poslal pod horní tyčku – 3:0. V závěru ještě Přerov dostal možnost přesilové hry, ale Martin Michajlov si čisté konto vzít nenechal.