Sklenář, Hruška "C", Matuš "A", Beránek, Šťovíček, Karlsson, Berka, Havlát, L. Adámek, J. Sedláček, Čermák, Špaček

Václav Baďouček, Jiří Beroun, Tomáš Jakeš

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Baník otočil zápas a ve Znojmě zvítězil

Neskutečný obrat předvedl Baník na Moravě, kdy v polovině zápasu prohrával 3:0 a v 53. minutě ještě o dva góly. V závěru ale sokolovští hokejisté nastříleli tři góly a zvítězili 4:5.

Nakonec ve velmi kombinované sestavě nastoupili sokolovští k dalšímu utkání Chance ligy ve Znojmě. Chyběl nejlepší hráč kanadského bodování týmu Tomáš Vracovský. Dlouhodobě chybí Vojtěch Polák. Po faulu v minulém zápasu není k dispozici Martin Weinhold. Z projektu Karlových Varů byl k dispozici jen Daniel Kružík. V brance dostal příležitost Martin Michajlov, který chytal naposledy před 14 dny v domácím utkání proti Jihlavě.

Navzdory komplikacím v sestavě to byl Baník, který v prvních 5. minutách zápasu působil aktivněji. Do významnějších šancí se však nedostal. Přineslo to však aspoň první přesilovou horu v čase 6:16, kdy byl vyloučen domácí Marek Špaček. I v přesilové hře byli logicky hosté více na puku, ale ani v přečíslení to žádnou šanci nepřineslo. Naopak přesilová hra jako by nastartovala konečně znojemské hokejisty. Ti až do konce třetiny byli častěji na puku. Dostávali se i do šancí, a naopak sokolovští hokejisté už se moc s pukem do útočné třetiny nedostávali. Ve znojemském útoku v těchto chvílích vyčníval zejména Berka, který se dostal v rozmezí tří minut do třech velkých šancí.

Výraznou příležitost pohnout skórem přinesla první domácí přesilová hra při vyloučení Klejny. Tu ještě baníkovští přečkali bez újmy. V čase 16:26 však již poprvé a nutno dodat zaslouženě kapitulovali. Od modré nahazoval Karlsson, Tomeček nahození tečoval, a to překvapivě skončilo až v bráně. Do konce třetiny se již nic nestalo, tlak Znojma ale pokračoval. Za zmínku stojí ještě gesto Vojty Tomečka, který odvolal signalizovaný faul na jeho osobu.

Druhá třetina začala přesilovkou Baníku, bez využití. V čase 22:53 opět udeřili domácí. Opět střela od modré, opět teč a opět gól, který byl připsán Špačkovi. Obraz hry se nezměnil. A tak logicky po trošku hlušší fázi zápasu udeřili gólově opět domácí. Stalo se tak, když se v čase 30:14 prosadil třetí útok Znojma. Baníkovští si špatně rozebrali hráče a před Michajlovem zůstal sám Martin Štovíček a ten se nemýlil.

Zapas se přehoupl do druhé poloviny a s Baníkem to dle skóre nevypadalo dobře. Úlevu z tlaku přineslo vyloučení v čase 31.50, kdy byl dost přísně vyloučen Jan Zahradníček. A Baníku to dokonce přineslo první gól v zápase. Kverka našel Adamce a ten se střelou do víka prosadil. Stalo se tak v čase 32:58 a Sokolov se vrátil do zápasu. Do konce třetiny už šance k vidění nebyly. Jen vyloučení po jednom hráči na každé straně. Baník si zbytek své přesilové hry přenesl do třetí třetiny.

Zkrácená přesilová hra na začátku třetí třetinu Baníku žádnou šanci nepřinesla. Domácí si vývoj hlídali, do útoku už se moc nepouštěli, hosté ale žádný velký tlak vytvořit nedokázali. Změna přišla v čase 45:32, kdy se podobně jako při druhém gólu domácích celkem z ničeho dostali hosté do přečíslení v útočném pásmu. Kverka našel Tomečka a ten střílel rychleji, než se přesouval Durný. Baník se tak dostal na rozdíl jednoho gólu.

Změnu obrazu hry to ale nepřineslo. Více na puku byli přece jen stále domácí. To přineslo i další přesilovou výhodu, byť po relativně přísném vyloučení Bendy v čase 49:33. Tu domácí dokázali navíc obratem využít gólem Jana Hrušky z prostoru brankoviště a bylo to opět o dva góly. Ale ani to nebylo vše. Za necelé tři minuty se Baník opět dostal na dostřel. Postaral se o to v čase 52:48 Daniel Kružík po krásné nahrávce Csamanga. Baník se s blížícím koncem zápasu přeci jen začal více tlačit do útoku. Na světelné tabuli svítil čas 55:08 a v Nevoga aréně bylo vyrovnáno. Zprava střílel David Tureček a překvapil Durného. A v 57:17 udeřilo znovu. Po nahrávce Kverky střílel Kružík a vystřelil hosty poprvé v zápase do vedení. Se znojemskými těchto pět minut viditelně otřáslo. Přesto se nadechli k závěrečnému náporu a pak i k power play, ale žádnou výraznou šanci si již nevytvořili. Skóre se již nezměnilo a tři body putují do Sokolova, když domácí dostali ve třetí třetině 4 góly.

Obrat v utkáním bude jistě povzbuzením pro Baník do středečního zápasu se Slavií, které sokolovští hokejisté sehrají ve středu 1.11. od 18:00 proti Slavii Praha. Na zápas jsou všichni srdečně zváni.

Ohlasy:

Václav Baďouček (Znojmo): Pro mě neomluvitelný a nepochopitelný výkon. Omlouvám se fanouškům za tu frašku ve třetí třetině, kterou jim tým předvedl. Pokud chceme být v tabulce někde v klidu, tak si něco podobného nemůžeme dovolit. Takto výborně na vítězství rozehraný zápas není možné soupeři darovat po tak laxních individuálních chybách. Inkasujeme jeden gól, tým se začne bát a dělat chyby, které za stavu 3:0 prostě neděláme. Na této úrovni už prostě mužstvo ve třetí třetině musí vedení 4:2 dotáhnout k výhře. Kdyby nás soupeř přehrával, tak je to něco jiného, ale my mu té příležitosti dali na stříbrném podnose. Celý tým se sesypal a ztratili jsme tři body.

Tomáš Mariška (trenér HC Baník Sokolov): Takový zápas jsme určitě nečekali a ani jsme nechtěli takový průběh. Chtěli jsme hrát jednoduše, ale domácí byli první polovinu zápasu zodpovědnější, pracovitější a zasloužili si dát ty vedoucí branky. Pro nás to bylo za stavu 3:0 velmi těžké. Jsem rád, že jsme nesložili zbraně a vydrželi jsme pracovat. Udělali jsme některé korekce v sestavě, trochu jsme dali mužstvu impuls a myslím, že nám pomohla branka na 3:1, která nám dodala sebevědomí. Domácí byli i poté nebezpeční, odskočili nám ještě na stav 4:2. Tam to s námi vypadalo asi ještě hůře. Ale naše mužstvo podržel brankář Michajlov, který v rozhodujících chvílích chytil dvě ohromné šance. My jsme si poté za tím šli a byli jsme odměněni za tu pracovitost a hrozně si toho vážíme. Myslím, že dnes jsou to pro nás velmi cenné body. Nepřipravovali jsme se na Znojmo nijak speciálně, ale věděli jsme o ofenzivní síle domácích. Myslím si, že jejich výkony jsou lepší než postavení v tabulce. Oba zápasy byly neskutečně těžké, a i u nás hrálo Znojmo neskutečně dobře a bylo velmi nebezpečné. My jsme možná byli na konci trochu šťastnějším týmem. Ukazovali jsme si situace, ze kterých jsme pak dostali góly. Shozené kotouče od modré čáry, brejkové situace, přečíslení. Na to jsme si chtěli dávat pozor, ale nepovedlo se to. I tak jsme to dokázali zvládnout a o to je to asi i cennější.

David Tureček (obránce HC Baník Sokolov): Vstup do zápasu nebyl takový, jaký bychom si představovali. Celou první, a i půlku druhé třetiny jsme tahali za kratší konec. Ale vydrželi jsme pracovat a na konci se nám to vyplatilo. Ukázala se síla mančaftu, což jsme rádi, že se nám podařilo takový zápas obrátit. Dodá nám to sebevědomí do dalších utkání a těšíme se na středeční zápas se Slavií. Při gólu jsem dostal puk od Dana Kružíka, zatáhl jsme ho po pravém křídle do pásma. A jak se říká, když nevíte, co s pukem, tak ho pošlete na bránu. Tak jsem to zkusil a naštěstí to tam padlo.