Talafa, Salonen, Hrbas "A", Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada

Šlahař, Kindl, Keränen, Paukku, Werbík, Novák, Süss, Vlach, Pospíšil, P. Sedláček "A", Gago, Köhler "C"

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Baník ve Zlíně získal všechny body

Výborného výsledku dosáhl Baník na ledě posledního vítěze Chance ligy. Sokolovští hokejisté zde získali tři body za vítězství 1:4 po třetinách 0:3, 0:1, 1:0.

Utkání 15. kola zahájili na puku po úvodní buly hosté ze Sokolova a jako by tím předznamenali vývoj v první třetině. O puk sice rychle přišli, a navíc byl již v čase 1:34 vyloučen první sokolovský hráč, kterým byl za držení Daniel Kružík. Přesilovka ale žádnou větší šanci Beranům nepřinesla, a naopak do přečíslení dva na jednoho se po jejím skončení dostali sokolovští. Kružík vyhrál sprinterský souboj, předložil puk před bránu Tomáši Vracovskému a ten v čase 4:49 střelou do pravého horního rohu nedal Hufovi šanci. Početní výhodu v čase 6:22 dostal k dispozici i Baník, kdy za podrážení dostal dvouminutový trest Marek Hrbas. Hosté byli oproti svým dnešním soupeřům úspěšnější a po výborné práci Vojtěcha Tomečka a Martina Osmíka zakončoval téměř do prázdné branky Jaromír Kverka. Odehráno 6:36 a 2:0 pro Sokolov. Od 10. do 17. minuty se hrálo prakticky jen v útočném pásmu domácích. Zlínu k tomu pomohly také dvě další přesilové hry. Zejména díky pozornému a skvělému Petru Hamalčíkovi se však domácí gólově neprosadili. Z tlaku se hosté vymanili zejména díky své druhé přesilové hře, kdy v čase 18:02 putoval na trestnou lavici zlínský Jakub Šlahař. I tuto přesilovou hru dokázali baníkovští využít. Přesnou střelou se o to v čase 19:35 postaral David Kofroň a Sokolov odcházel do šaten s třígólovým náskokem.

Hned na začátku druhé třetiny vybojoval puk na obranné modré Kofroň, předal jej Vojtěchu Tomečkovi a směřovali spolu s ním do útočného pásma domácích v přečíslení dva na jednoho. Tomeček mu přihrávku skvěle vrátil a Kofroň se dostal sám před brankáře domácích. Ač faulován, tak dokázal v signalizované výhodě zakončit a v čase 20:38 to bylo již 4:0. Tím byl de facto předurčen vývoj zbytku druhé třetiny. Domácí se tlačili do útoku a hosté se snažili pozorně bránit. Úspěšnější v tom byli hosté, kteří do vyložených šancí zlínské hokejisty nepouštěli. Domácí se spíše snažili nahazovat od puky od modré a tato snaha narážela na blokující hráče Baníku nebo na pozorného Hamalčíka. Největší šance přišla pak na druhé straně. Ve 27. minutě zachytil rozehrávku domácího obránce Čápa Vojta Tomeček. Ten v útočném pásmu nabil Kofroňovi, který nezkusil atakovat hattrick, a naopak posunul puk na Kverku, před kterým už byla jen prázdná branka. Bohužel pro hosty z toho i díky Hufovo přesunu pátý gól nakonec nebyl. Pak se vývoj vrátil do původního scénáře. Změnu vývoje hry přinesla až další přesilová hra Baníku po vysoké holi Romana Vlacha na konci třetiny. Hosté si ale žádnou výraznou příležitost v této výhodě nevypracovali.

Třetí třetina v úvodu přinesla lehce změněný obraz. Přispěly k tomu dvě přesilové hry domácích v těsném sledu. Nejdříve byl poměrně přísně vyloučen Kverka. V této přesilové hře přišla asi doposud největší šance hostů, kdy puk skončil na tyči sokolovské branky. Poté fauloval také David Novotný. Domácí zamkli své hosty v útočném pásmu, ale Hamalčík stále držel čisté konto. Na konci přesilovky se podařilo vyvézt puk Adamovi Křemenovi, který přitom byl navíc faulován Aleksi Salonenem a po krátké hře na obou stranách ve čtyřech tak následovala přesilovka Baníku. V ní se do velké šance dostal Tomeček, ale místo střely volil nahrávku do chumlu hráčů a ze šance tak nic nebylo. V čase 52:14 nabídl další přesilovku domácím svým faulem Mlčák. Domácí trenéři pozměnili složení přesilovkové formace, ale ani to domácím ke skórování nepomohlo. Naopak, přesilovku neodehráli Berani tentokrát vůbec dobře. V čase 57:17 přišlo další vyloučení Baníku. To už se povedlo domácím potrestat. V čase 57:31 pálil z hranice kruhu Denis Kindl a trefil se přesně a snížil na 1:4. V 59. minutě trefil z nenápadné akce ještě Adam Křemen tyč Hufovi branky. A to už bylo vše.

Tři body si po velmi dobré a efektivní první třetině a poté po velmi obětavém a pozorném výkonu odvážejí domů hráči Baníku.

Nejlepšími hráči byli zvoleni za domácí Mikuláš Zbořil a za náš tým David Kofroň. Těšíme na všechny na našem zimním stadionu při utkání proti Prostějovu. Utkání začíná ve středu 25.10. od 18:00 hodin.

Ohlasy:

Tomáš Mariška: Dnes jsme velmi dobře vstoupili do zápasu. Byli jsme dobře nastaveni v hlavách, byli jsme obětaví, týmoví a byli jsme odměněni i hezkými góly. Velkou práci odvedli hráči v oslabení. Negativem bylo hodně vyloučených hráčů. Ale podržel nás brankář a hráči, kteří chodili na oslabení odvedli neskutečnou práci a udrželi nás v zápase. Pak si myslím, že jsme si i konec relativně chytře pohlídali. Body jsou odměnou za týmový výkon podpořený výborným výkonem Petra Hamalčíka.

David Kofroň: Utkání hodnotím velmi pozitivně. Skvěle zvládnutý venkovní zápas a jsme rádi za vítězství. Bylo důležité, že jsme hned na začátku odskočili dvěma góly. Pak nás zdobila obětavost, velmi dobré blokování střel. I když těch vyloučených bylo moc. Ale i ty jsme zvládli velmi dobře a odvážíme si zaslouženě tři body.