Hanousek, Šidlík, Pěnčík, Drtil, Krejčí, Forman

Fronk, Ostřížek, Burian, Veselý, Račuk, Illéš, Slanina, Hašek, Doležal, Maruna, Venkrbec, Jiránek

Martin Štrba, Petr Hubáček

S Prostějovem bere Baník bod

V 16. kole Chance ligy prohrál Baník na svém ledě 2:3 po prodloužení. Domácí dlouho vedli, před koncem třetí třetiny Jestřábi srovnali a v prodloužení hostující Drtil rozhodl o bonusovém bodu pro Prostějov.

První minuty signalizovaly svižný hokej. Nicméně slušně zaplněné ochozy v úvodu zápasu žádnou šanci neviděly. Do té se dostal až na konci 4. minuty domácí Vrdlovec. Vybojoval puk ve středním pásmu a směřoval v akci dva na jednoho zleva na brankáře hostí. Na hranici kruhů se rozhodl pro přihrávku, ta však neprošla. Na druhé straně se do nájezdu dva na jednoho dostali vzápětí i hosté. Ti byli úspěšnější v tom smyslu, že se dostali k zakončení. Ale z pohledu změny skóre to vyznělo stejně.

Nicméně jejich pobyt v útočném pásmu pokračoval, a to již změnu skóre přineslo. Burian našel Fronka a ten střelou k tyči v čase 6:50 propálil Habala, 1:0 pro Prostějov. V čase 7:09 došlo k prvnímu vyloučení. Na trestnou lavici putoval hostující Lukáš Forman. V začátku druhé minuty přesilové hry domácí své hosty zamkli a přineslo to i gólový efekt. Daniel Vrdlovec našel svého jmenovce Kružíka a ten střílel k tyči rychleji, než se k ní dokázal přesunout Štipčák, 1:1. A v čase 10:19 bylo na zimním stadionu ještě veseleji. Prostějovská obrana chybovala. Puk získal Daniel Kružík, ten nahrál před bránu a zde zakončoval osamocený Václav Adamec.

Stínem utkání pak bylo naražení obránce Weinholda na mantinel v 15. minutě zápasu. Domácí obránce musel ze zápasu otřesený odstoupit a hostující Doležal putoval na trestnou lavici s dvouminutovým trestem. V přesilové hře měli největší šanci hosté. Po chybě v rozehrávce ujížděl sám na Habala Burian, vítězně ze souboje však vyšel domácí brankář. V čase 16:44 byl ještě vyučen za faul v útočném pásmu Vrdlovec, ale přesilovka jestřábů zůstala nevyužita.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Tlačili se do brány, lépe se pohybovali, vyhrávali osobní souboje a pomáhali si i vysokou úspěšností na buly. Tento obraz hry byl k vidění prakticky celou třetinu. Výjimkou byla jen přesilová hra Baníku při vyloučení Zdeňka Doležala. Popsaný vývoj hry resultoval v celou řadu šancí hostujících hráčů. Do obrovských příležitostí se postupně dostali agilní Fronk, poté Račuk, dále Šidlík a další. Že tyto šance neměly gólové vyjádření tak to bylo o obrovské obětavosti domácích hráčů, a především o skvělém výkonu strážce domácí svatyně.

Třetí třetina přinesla zlepšený pohyb domácích a obraz hry se tím vyrovnal. Na konci třetí minuty přišlo vyloučení Baníku. Sokolovští dobře bránili. Další komplikaci přinesl čas 44:44, kdy domácí špatně vystřídali a inkasovali tak další dvouminutový trest. 15. sekund ve třech a pak pokračování ve čtyřech hráčích sokolové zvládli. Při hře v plném počtu byl ve velké šanci domácí kapitán po nahrávce Davida Novotného, ale bránu přestřelil. V čase 51:37 se přesilové hry dočkali i domácí. Při návratu hostujícího Jiránka na led přišla jejich největší šance. Tomeček tečoval nahození Vrdlovce na tyčku Štipčákovi svatyně.

V čase 55:47 se naplnilo pravidlo nedáš-dostaneš. Po dalším prohraném buly se puku zmocnil Maruna, objel bránu, přihrál před bránu na Tomáše Jiránka a ten zasunul puk za záda Habala. Bylo vyrovnáno. Oba týmy už se soustředili po vyrovnání na to, neudělat hlavně chybu. Na konci třetiny bylo k vidění ještě několik hraničních zákroků. Ale rozhodčí je buď neviděli nebo je neposoudili jako ty, jež porušují pravidla.

Utkání se tak dostalo do prodloužení. První dvě minuty byli na puku domácí. Do výrazné šance se však nedostali. Poté se do s pukem do útočného pásma dostali i hosté. Prostějovský Venkrbec si obhodil obránce, vrátil puk na hranici kruhů, kam si sjel obránce Drtil a ten trefil nepokrytý prostor v levém horním rohu. To tedy rozhodlo o konečné dělbě bodů.

V sobotu odjíždí Baník do Znojma, Příští zápas se na našem stadionu odehraje další středu, kdy hostíme od 18:00 hodin tým HC Slavia Praha.

FOTOGRAFIE

Ohlasy:

Tomáš Mariška: Máme za sebou velmi náročné utkání, zejména po fyzické stránce. Stál proti nám velmi fyzicky urostlý tým. Pro nás to samozřejmě byla zkouška, ve které si myslím že naši hráči obstáli velmi slušně. Dokázali jsme se soupeři vyrovnat v soubojích, i když nás to stálo spoustu sil. Průběh utkání jsme kvůli jedné naší chybě prohrávali o branku, ale dobrou hrou jsme se dokázali vrátit do zápasu a po většinu utkání jsme pak vedli. Škoda jen, že jsme nedokázali zvládnout ještě tu úplnou koncovku a z jedné situace jsme si nechali vyrovnat..Co se týče prodloužení, tak tam si myslím, že jsme měli první šanci my, kterou jsme neproměnili a hosté poté z první šance gól dali, což rozhodlo výsledek utkání. Prostějov mají samozřejmě postavený tým trochu jinak, než my. Mají tam starší zkušené hráče, kteří mají parametry jiné, než naši hráči jak výškově, tak váhově. Samozřejmě ten zápas vyzníval spíš v jejich prospěch, ale jak jsem již zmiňoval, tak naši kluci se k tomu postavili velmi dobře a dokázali jsme se s těmi souboji popasovat a až na závěr toho zápasu jsme dokázali ty situace uhrávat. Musíme být pokorný a musíme uznat i kvalitu a sílu soupeře. Myslím si, že z tohoto těžkého zápasu je každý bod pozitivní a bereme ho do tabulky.

Martin Štrba: Z mého pohledu jsme odehráli nejlepší zápas dosud. Hlavně ve druhé třetině, protože tam jsme měli problémy. Udrželi jsme výkonnost z poslední třetiny s Litoměřicemi. Jsem rád, že jsme na to navázali. Dnes nás tu čekal velice silný a kvalitní tým. Baník má formu a jsem rád, že jsme to tady zvládli. Klukům patří obrovský dík. Myslím, že jsme viděli velmi kvalitní utkání,