Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek, Eliáš

Průžek, Kulda, Šmerha, Matě. Beran, Knotek, Guman, Všetečka, Žejdl, J. Brož, Havrda, Slavík, Slavíček.

Daniel Tvrzník, Pavel Kolařík

Úspěšné prodloužení posouvá Baník na třetí místo

V 18. kole Chance ligy porazil Baník na svém ledě Slavii Praha 4:3 po prodloužení. Střelecky se dvakrát prosadil Adam Křemen, po jedné brance přidali Tomáš Rohan a Jaromír Kverka.

K utkání 18.kola zavítala na sokolovský zimní stadion Slavia Praha. Trápící se tým, avšak na dnešní zápas významně posílen. Kvalita se potvrdila i na ledě a Slavia rozhodně nepůsobila jako celek zespodu tabulky. Hrál se vyrovnaný a rychlý hokej. Avšak s minimem šancí, protože i defenziva obou týmů prokazovala svou kvalitu.

První větší šance přišla až na konci 5. minuty. Vrdlovec v akci dva na jednoho našel Přikryla, ale jeho zakončení zvládl zlikvidovat Zajíček. Následovala dvě vyloučení, po jednom na každé straně, ale přesilová hra se ani jednomu z týmů nevydařila. V další velké šanci se pak ocitl před Zajíčkem Kružík, ale přestřelil. V protiútoku se odvážně pustil do čtyř domácích hráčů Šmerha a za odvahu byl odměněn. I když se štěstím a po teči domácích, ale přesto puk skončil až v brance, 0:1. V čase 14:46 byl vyloučen hostující Žejdl. ale i s druhou přesilovkou domácí naložili obdobně jako s úvodní, tedy bez významnější šance. Naopak po skončení přesilovky zahrozili autorem první branky znovu slávisté. Hamalčík byl tentokrát připraven. V posledních sekundách třetiny byl vyloučen ještě Žovinec.

Do druhé třetiny tak sokolovští vstupovali v další početní výhodě. Ta už se baníkovským povedla výrazně lépe. Velkou šanci Kružíka, a i další pokusy domácích ale zneškodnil výborně chytající Zajíček. Domácí nakonec skórovali z nenápadné akce. Křemen získal v útočném pásmu kotouč. Hostující hráči se možná až zbytečně stáhli a domácí útočník měl dost času ke střele. Ta se ukázala býti velmi přesnou a v čase 22:15 bylo vyrovnáno. Následovala další domácí přesilovka, ale ta svou kvalitou už zapadla do škatulky prvních dvou a domácí v ní Zajíčka ani neohrozili. Jak sehrát přesilovku naopak fanouškům předvedli hráči Slavie. V čase 34:36 byl vyloučen za podrážení Jaromír Kverka. Hosté zamkli domácí v útočném pásmu, sokolovským se přes několik příležitostí nepodařilo osvobodit a přišel trest. Přesnou střelou k tyči překonal Hamalčíka další dnešní host v dresu Slavie, Karel Klikorka. Časomíra ukazovala čas 35:14. Už to vypadalo, že hosté stejně jako po první třetině půjdou i do druhé přestávky jako vedoucí tým. V čase 37:15 nahodil ale od modré Adam Rulík, Tomáš Rohan šikovně tečoval a bylo to 2:2.

Rozhodnout tedy měla třetí třetina. Do té vstoupili lépe domácí. Osmík po nepřesné nahrávce útočníka Slavia získal v obranném pásmu puk, ihned našel rozjetého Křemena, ten ujel úplně všem a ocitl se sám před brankářem Slavie. Zakončoval backhandem a zakončení to bylo úspěšné. 41:59, 3:2 pro Baník, druhý gól Adama Křemena. Domácí poté pozorně bránili svůj náskok a hostům se nedařilo dostávat do šancí. Velký závar přišel na začátku 51. minuty. Hamalčík s pomocí obrany situaci ustál a hostům se nepodařilo procpat puk za brankovou čáru. Úspěšnější byli hosté v čase 52:25. Domácí si špatně po buly přebrali hráče a Šmerha zakončoval po dorážce do odkryté branky. Nadále se hrál velmi rychlý a bojovný hokej. Velké šance nebyly. Změnu vývoje hry mohlo přinést vyloučení Jaromíra Kverky v 55. minutě. Hosté s přesilovkou ale nenaložili dobře a v největší šanci v ní nakonec byli domácí. Křemen však šanci na hattrick neproměnil.

Utkání se tedy dostalo do prodloužení. Náznaky šancí byly k vidění na obou stranách, ale bez gólového efektu. To změnila až 64. minuta. V té se výborně uvolnil Vojta Tomeček, předložil puk Kverkovi a ten střílel do odkryté branky. Minutu a devět sekund před koncem prodloužení se tak rozhodlo o tom, že dva body zůstávají na Baníku a Slavia si za velmi kvalitní výkon a gólovou produktivitu svých posil odváží do Prahy zbylý jeden bod.

Nejlepší hráči utkání Tomáš Šmerha a Adam Křemen.