Indrák, Pechanec, Březina, T. Doležal "A", Vlach, Jak. Svoboda, Nemec, Hejcman, Tomi, Goiš, Chludil, Mácha

R. Svoboda

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Baník bere dva body za výhru v prodloužení

Baníku se konečně po návratu do Chance ligy podařilo zvítězit na ledě Přerova. Rozhodlo o tom prodloužení, ve kterém skóroval Štěpán Csamangó. Druhým střelcem Baníku byl Martin Weinhold.

(Baník přijel do Přerova opět nekompletní. Marodku se nám nedaří vyprázdnit. Do sestavy se vrátil Adam Křemen, do branky nastoupil Martin Michajlov. Oproti poslednímu zápasu naopak chyběli David Tureček a Jan Bernovský, kteří nastoupili v souběžně hraném utkání za Karlovy Vary.

Hned v první minutě utkání byli vyloučeni za lehčí konflikt domácí Březina a sokolovský Přikryl. Další vyloučení a opět na obou stranách se odehrálo v čase 4:36. Za faul byl vyloučen přerovský Kudělka a za nesportovní chování ho následoval Csamangó. První větší šance přišly před polovinou úvodní třetiny. Obě na domácí straně. Nejdříve zkušený Robert Černý našel velmi dobře Romana Vlacha, ten z hranice kruhů pro změnu našel svým zakončením jen připraveného Michajlova. Další nebezpečná akce domácích přišla vzápětí. Goiš se protáhl podél mantinelu kolem obránce hostí a hledal před brankou Jamese Joshua Máchu, ten se ale k zakončení nedostal a v brance tak místo puku skončil jen další z obránců Sokolova.

První klasická přesilová hra přišla v čase 10:09 a výhodu převahy jednoho hráče měl Baník. Bohužel pro hosty i tato přesilová hra navázala na ty z posledních zápasů a žádnou velkou šanci na straně Sokolova nenabídla. Naopak další příležitost v ní měl přerovský Chludil, který obral o puk posledního sokolovského hráče a ujížděl sám na Michajlova. Puk mu ale v posledním okamžiku sjel z hole a ani on se k zakončení nedostal. 13. minuta přinesla první vážnější příležitost pro hosty. Do úniku se dostal Osmík, jeho backhandové zakončení však Postava pokryl. V čase 15:14 dostal výhodu první přesilové hry i domácí tým při vyloučení Přikryla. Ale ani Zubrům se výhoda jednoho muže nepodařila překlopit ke vstřelení první branky zápasu. Po první třetině se odcházelo do šaten za bezgólového stavu.

Druhá třetina nabídla v jejím úvodu šanci první útočné formace hostů. Pasy Přikryla jak na Kverku, tak později na Mlčáka, nevedly ke změně skóre. Nadále se hrál svižný hokej, ale obě obrany dominovaly nad útokem. Do dalšího náznaku šance se dostal Tomáš Rohan. I po ní v polovině zápasu diváci stále čekali na první branku. S překlopením zápasu do své druhé poloviny přišla další šance pro sokolovské hokejisty. Stalo se tak díky vyloučení přerovského Chludila za podrážení. Ani tato přesilová hra nezlepšila hostům statistiku úspěšnosti a na gól nebo nějakou zajímavější příležitost se čekalo dále. Na konci 34. minuty si sokolovští, stejně jako již po několikáté v této sezoně, rozebrali špatně hráče po vhazování ve vlastním obranném pásmu a ke střele se tak dostal přerovský Indrák. Michajlov dokázal proti střele zasáhnout. Tempo hry se nesnižovalo, bojovnost oběma týmům také nechyběla, ale kreativita nebo větší útočná snaha však ano.

S průběhem zápasu se oba týmy nořily do defenzivy více a více a zejména ze strany hostů klesal významně i počet střeleckých pokusů. Bylo jasné, že o osudu utkání výrazně rozhodne první úspěch. Třetí třetina tedy měla přinést rozhodnutí o dělení bodů. Do té vstoupili baníkovští opět pasivněji a úvodní tři minuty se odehráli v jejich obranném pásmu. Přerov se však na dostřel Michajlova dostával velmi obtížně. Zbyly vždy jen možnosti nahození puku z větší vzdálenosti a s těmi si sokolovský strážce klece poradil bez větších obtížích. I další vývoj zápasu se odehrával ve stejném scénáři. Sokolov bránil své obranné pásmo, do útoku se prakticky nedostával a domácí hledali recept na to, jak obranný val překonat. Tlak domácích sílil, na konci 50. minuty se do zajímavého zakončení dostal po souhře s Pechancem Indrák, ale ani on proti vynikajícímu Michajlovovi neuspěl. Následovalo vhazování v útočném pásmu Přerova. Baník toto vhazování prohrál, ihned následovalo další nahození na bránu Michajlova a ten si (možná s náhodnou tečí) už nedokázal poradit.

Odehráno 49:53, 1:0 pro Přerov. Odehráno 52:53, Přerov – Sokolov 1:1. Po jednom z mála útočných pobytů v pásmu Přerova dosáhli hosté vyrovnání skóre a velmi rychle tak dokázali na první gól zápasu odpovědět. Puk od modré nahazoval Martin Rohan a Martinovi Weinholdovi se jej před Postavou podařilo tečovat mimo jeho dosah. Po gólovém intermezzu byl projev hráčů Baníku přece jen více ofenzivnější. Nicméně bylo patrné, že žádný tým nechce udělat chybu a utkání směřovalo do prodloužení. A i přes zajímavou akci Csamanga z 59. minuty a následující další krátký tlak sokolovských do něj také dospělo.

Úvodní buly v prodloužení vyhráli domácí a jako první dokázali ohrozit branku Sokolova. Březina ale ve svém zakončení nebyl přesný. K puku se dostali hosté a ti hned ve svém prvním výpadu byli nebezpečnější. V útoku si velmi dobře počínal Osmík, který následně puk předložil Csamangovi a ten zakončoval v čase 61:20 do okryté brány domácích.

Utkání skončilo rozdělením bodů. Přerov však sérii proher nezastavil. S obranou hrou sokolovských, a hlavně s vynikajícím Michajlovem si nedokázal poradit a Baník byl naopak velmi efektivní. Odváží si cenné dva body, ukončil sérii tří proher a dotáhl se bodově na čtvrtý Prostějov.

Další zápas se hraje v Sokolově v sobotu a od 17:00 v něm přivítáme vedoucí tým Chance ligy Porubu.

Ohlasy:

Martin Michajlov: Myslím si, že začátek od nás nebyl špatný. Po těch prohrách, co jsme měli, tak jsme se soustředili na to, abychom nedělali chyby vzadu. Snažili jsme se hrát vepředu víc s pukem, protože při předešlých zápasech nám chyběl tlak u soupeře v pásmu a udržet se na puku. Dnes to také nebylo pořád, protože s Přerovem se vždycky špatně hraje, také dobře brání. Ale myslím si, že jsme tam měli dobré situace, kdy šli dva na jednoho, prohazovali jsme si je a dostávali se do pásma. Dokázali jsme se v útoku udržet, zkoušeli více střílet, když už to nebylo na přihrávku. Ve druhé třetině to bylo nahoru-dolů. Nebyly tam velké šance, ale pořád se Přerov snažil střílet a chodit před bránu, což bylo pro mě těžké, když některé střely prolétly a neviděl jsem je. Ale zvládli jsme to a šli jsme do třetí třetiny s tím, že se popereme o výsledek a že by bylo super, pokud by se nám podařilo zvítězit. A to se nám povedlo, i poté, co jsme dostali takový nešťastný gól, kdy to na bránu hodili ze strany. To zkoušeli celý zápas, a i jsme si to říkali, ale nějak to tam proletělo do šibenice a já jsem si ten puk nenašel. Ale je super, že kluci nepřestali hrát a i po tomto gólu, kdy bylo asi osm minut do konce, tak jsme to zvládli. Také jsme hodili takový puk na bránu, odrazilo se to, skončilo to v bráně a šlo se do prodloužení. Tam se ukázalo, že jsme si věřili, a i když si Přerov vytvořil náznak šance, tak jsme dokázali z toho ujet a potrestat to. I když to chvíli vypadalo, že to nevyužijeme, ale výborně jsme to sehráli a bereme dva body, které jsou pro nás zlaté.

Ohlasy trenérů: (převzato z hokejprerov.cz)

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Výsledek napovídá o průběhu zápasu, byl velice vyrovnaný. Bohužel nedáváme šance, ani vyložené, což nás sráží dolů. Potřebovali jsme vyhrát, abychom se trošku uklidnili, série porážek na tým samozřejmě dopadá. Nedá se nic dělat. Bereme každý bod, ale je jasné, že jsme chtěli tři body. Klukům se nedá nic vyčíst, nechali tam úplně všechno. Bojovali, snažili se, ale nedopadlo to.

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): Bylo vidět, že se potkaly týmy, kterou nejsou úplně v klidu a pohodě. Trochu se to neslo celým zápasem – nikdo nechtěl udělat chybu, obě mužstva se víc soustředila na bránění. Věděli jsme, že budou rozhodovat individuální chyby nebo standardní situace. Dostali jsme nešťastný gól po vhazování v obranném pásmu. Jsem ale velmi rád, že jsme se i z toho dokázali zvednout, jít si pro gól a dát ho. Potom jsme dokázali ještě získat bonusový bod, což je pro nás velké povzbuzení do další práce. Věřím, že si začneme více věřit i na kotouči a obraz hry bude lepší.