Jonák, Klhůfek, Rob "A", Hořanský, Dědek, Hrňa "C", Š. Bláha, Kern, Jandus, A. Koláček, Kratochvil, Kubiš

Jiří Weintritt

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Podruhé za sebou bez bodů i bez vstřeleného gólu

V souboji o druhé místo v tabulce Baník na Vsetíně neuspěl. Domácí si připsali všechny tři body po vítězství 4:0 a třetinách 1:0, 2:0, 1:0.

Ani týdenní přestávka nevylepšila bilanci absentujících hráčů Baníku. Do dnešního utkání na ledě Vsetína nemoc nebo zranění nepustilo do hry opět celou řadu hráčů. Do sestavy se aspoň vrátil David Novotný, mezi marody naopak ale nově přibyl Vojta Kysela.

Aktivněji do utkání vstoupili domácí. První nebezpečnou střelu vyslal na Hamalčíka Kubiš. Na druhé straně se snažil o odpověď navrátilec do sestavy Novotný, ale střela z úctyhodné vzdálenosti nenadělala Maximu Zhukovovi v domácí bráně výraznější problémy. Za svou aktivitu byli vsetínští odměněni. Stalo se tak v čase 10:16, kdy puk po nahození zůstal před brankovištěm Hamalčíka. Dorazit jej zkoušel Dědek, jeho dorážku ještě ztečoval sokolovský obránce, bohužel na hůl Hrni a ten již jen doklepl kotouč do branky překonaného Hamalčíka.

Ani první branka nezměnila obraz hry. Navíc, stejně jako v pondělním domácím zápase Baníku, byl i na Lapači prvním vyloučeným hráčem sokolovský Bernovský. Tentokrát to bylo za faul v útočném pásmu hostů a o něco později. Konkrétně v čase 10:49. Vsetín sehrál přesilovku velmi dobře. První kombinaci zakončoval již do odkryté branky Rob, ale Hamalčík se skvěle přesunul a situaci fantasticky lapačkou zachránil. Hned poté pálil tvrdě Larsen. Bohužel pro domácí pouze do horní tyče. V další šanci byl již za plného počtu hráčů na ledě domácí kapitán Erik Hrňa, když z blízka dorážel střelu odraženou od zadního mantinelu, ale Hamalčík byl pozorný. Až v posledních dvou minutách první třetiny vyvinul dílčí útočnou snahu Sokolov, ale bez zakončení.

Aktivitu si přenesli hosté do úvodu druhé třetiny. Do akce dva na jednoho se dostal Tomeček, ale jeho pas na najíždějícího Osmíka neměl potřebnou přesnost. Další útok hostů přerušil hvizd rozhodčích. Stalo se tak přesně ve 23. minutě zápasu. Rozhodčí tím dali prostor pro vzpomínku na zesnulého bývalého úspěšného domácího brankáře a reprezentanta Romana Čechmánka. Vypnutá světla při vzpomínce jako by vypnula i útočnou snahu baníkovských. Výraznější šanci nepřinesla hostům ani jejich první přesilová hra, naopak do velké šanci se v ní dostali hosté Jonákem. Hamalčík opět Baník podržel. Po skončení přesilové hry byli v rychlém sledu vyloučeni naopak dva sokolovští hráči Osmík s Weinholdem.

Následovala tak dlouhá přesilovka 5 na 3 a tu domácí dokázali po několika střeleckých pokusech využít. V čase 31.53 střílel z hranice kruhů přesně do horního rohu branky Jakub Ďurkáč, 2:0 pro Vsetín. V čase 38:03 byl podruhé v zápase vyloučen Osmík a i toto vyloučení Vsetín rychle potrestal. Luboš Rob k tomu potřeboval 33 sekund přesilovky a jeho rychlou střelu z kruhů přemisťující se Hamalčík neměl šanci zachytit. Do konce třetiny málem přišla ještě jedna pohroma pro hosty. Po špatné rozehrávce Sokolova se k puku na hranici brankoviště dostal Tomáš Jandus, ale situaci dokázal Hamalčík vyřešit. Baník ve druhé třetině zlepšil pohyb a nasazení, ale i nadále se prosazoval do zakončení velmi těžko. Sedm střeleckých pokusů dávalo hostům malou naději na to, že ve třetí třetině třígólové manko zlikvidují.

I přesto nebo možná právě proto Baník vstoupil do třetí třetiny aktivně. Stále se mu však nedařilo překonat kvalitní obranu domácích a dostat se do nějakého zajímavého zakončení. Jak na to ukázali hostům domácí na konci 43. minuty zápasu. V akci 3 na 4 dobře zakombinovali a Klhůfek zakončoval na hranici brankoviště. Naštěstí pro hosty tato akce změnu skóre nepřinesla. V další šanci Vsetína se objevil sám před brankářem hostů Luboš Rob, ale podruhé Hamalčíka překonat nedokázal. Na druhé straně z rychlého protiútoku zahrozil v 47. minutě Vojtěch Tomeček. Zhukov zasáhl úspěšně. To zopakoval následně i při dvou střeleckých pokusech dua Bernovský, Kružík. Každopádně ve třetí třetině působil Baník z pohledu celého zápasu nejlepším dojmem. Gólové vyjádření ale neměla ani akce dvojice Weinhold-Novotný proti jedinému obránci Vsetína. Prvně jmenovaný zakončil jen do betonu Zhukova.

V čase 52:46 přišla díky vyloučení domácího obránce Staňka jedna z posledních šancí Baníku na změnu skóre a případně vývoje zápasu. Většinu přesilovky pobývali sokolovští v útočném pásmu, ale branku Zhukova významnějším způsobem neohrozili. Při vstupu do posledních pěti minut zápasu už to vypadalo, že se v utkání nebude skóre znovu měnit. Nicméně ihned po vyhraném buly domácích vypálil Hrňa, puk se k němu po odrazu od obránce dostal znovu. Napodruhé to zkusil Hrňa backhandem a trefil se přesně. 55:28, 4:0 pro Vsetín.

Vsetín si z dnešního utkání odnáší zaslouženě tři body. V závěru utkání hráli domácí ještě další přesilovku při vyloučení Adama Rulíka. Ta už ale využita nebyla. Utkání skončilo tedy vítězstvím domácích v poměru 4:0. Výkon Sokolova měl během zápasu sice stoupající tendenci, ale na gól to nakonec nestačilo ani v tomto zápase. Kromě fatální absence gólů na straně Sokolova rozhodl o výhře Vsetína dobrý nástup do utkání a pak využité přesilové hry ve druhé třetině.

Další zápas odehraje Baník doma a stane se tak v sobotu 18.11 od 17:00 hodin, kdy na našem stadionu přivítáme celek Litoměřic.

Ohlasy:

Jan Mlčák: Utkání rozhodly dvě naše chyby. Jednou jsme se poslali dokonce do tří. Dostali jsem dva góly v oslabení. My jsme si naopak ani přesilovkami nedokázali pomoct. Při hře pět na pět to až tak špatné myslím nebylo. Bojovali jsme. Bohužel jsme už podruhé nedokázali vsítit v utkání žádný gól. A bez gólu se nedá vyhrát.