Pinkas, J. Šedivý, Piegl "A", Naar, Hampl, Š. Němec, Häusler

D. Šedivý, Koukal "C", Pajer, Síla, P. Moravec, Ouřada, Dlouhý, Skořepa "A", K. Lang, Vrhel, Morong, Gajda

Jan Šťastný, Petr Martínek

Doma proti Kolínu Baník bez vstřeleného gólu

Ve 20. kole Chance ligy prohrál Baník s Kolínem na domácím ledě 0:2. Za hosty se trefili Pajer a bývalý reprezentant Petr Koukal

K utkání 20. kola přijeli na Baník Kozlové z Kolína. Úvod zápasu ovlivnilo brzké vyloučení jednoho z domácích hráčů za podrážení. Přesněji šlo o čas 1:19 a o Jana Bernovského. Kolínští se usadili v pásmu domácích a několikrát nebezpečně ohrozili svým nahozením branku Vladislava Habala. Ten ale pokaždé včas zasáhl. S ukončením přesilové hry se útočná aktivita středočeského týmu utlumila.

Naproti tomu zahrozili poprvé domácí. V 5.minutě se za obranu hostů dostal Daniel Kružík, ale na Soukupa svou střelou nevyzrál. Z obou stran pak převládal spíše opatrný hokej. Vzrušení přinesly jen záblesky ohrožení brankářů po chybách v obranných pásmech obou týmů, ale větší šance z toho ani na jedné straně nebyla. Změnu mohl přinést průnik Vojty Tomečka na začátku 15. minuty. Ten najížděl na Soukupa zprava v nadějné pozici, místo střely se však rozhodl pro nahrávku na střed a zakončení z toho nebylo. Úspěšnější byl v tomto směru Daniel Kružík, ten se do nadějného zakončení už dostal. Ale proti změně skóre byl hostující brankář Soukup. Větší efektivitu předvedli hosté. V čase 17:40 zajel do útočného pásma Daniel Šedivý, našel před brankou mezi třemi domácími hráči přesně hůl Lukáše Pajera a byl z toho první gól v zápase. Na branku mohl vzápětí odpovědět opět Daniel Kružík, který si najel před Soukupa na příhru Přikryla v akci 3 na 2, ale hostující brankář i tuto šanci dokázal vyřešit a do šaten tak odcházeli spokojenější hosté.

Druhá třetina z počátku nepřinesla výraznou změnu obrazu hry. Změnu přinesl čas 22:50, kdy se na ledě potkalo v poli 6 domácích hráčů, a to logicky resultovalo v další oslabení Baníku. Na šance to paradoxně v rámci této přesilovky vyrovnaně. Nejprve střelou z kruhů zahrozili hosté, poté se v šanci ocitl Csamangó. Obě šance zůstaly nevyužity. V konci oslabení pak přišla ještě větší příležitost domácích. V nájezdu 2 na 1 byl faulován při zakončení opět Csamangó a bylo nařízeno trestné střílení. Sokolovský útočník chtěl zakončit nad lapačku, ale Soukup byl rychlejší a ani tato akce tak nepřinesla gólový efekt. V 8. minutě mohla zopakovat gólovou akci dvojice Šedivý-Pajer, Habal ale dokázal proti střele kolínského útočníka zasáhnout.

Pak přišel zajímavý moment. Dvě vhazování v obranném pásmu domácích, obě vyhraná, ale přesto se po vyhození přes všechny čáry chystalo další. To už domácím nevyšlo a přes dvě napomenutí z toho byl dvouminutový trest pro domácí. A hosté přesilovou hru dokázali využít. V čase 32:39 tečoval nahození Piegla volný Petr Koukal a bylo to 2:0 pro hosty. V posledních pěti minutách druhé třetiny byly nabídnuty dvě přesilové hry i domácím, ale zůstaly bez využití.

Ani začátek třetí třetiny nepřinesl výraznější tlak Baníku. Ten se do něj dostával spíše postupně. V rozmezí mezi 45. a 50. minutou se domácí do několika šancí dostaly, zejména pak karlovarská lajna, ale Soukup chytal s naprostým přehledem a vše se mu podařilo vyřešit. V čase 52:02 se do další velké šance dostal po vysunutí Martina Rohana opět Kružík a souboj s hostujícím brankářem dopadl opět stejně jako ty předchozí. Jednu z posledních šancí nabídl svým faulem v čase 55:27 domácím jejich bývalý spoluhráč Stanislav Vrhel. Ale domácím se přesilová hra vůbec nevydařila. K ohrožení branky hostů se nedostali. Stejně tak vypadala i více než minutu dlouhá hra bez brankáře a hosté tak dokráčeli k tříbodové výhře.

Jednak díky bezchybné defenzivě podpořené vynikajícím Soukupem v bráně a jednak díky velké obětavosti a nasazení všech hráčů. Baníku se minimálně směrem dopředu dnešní zápas nevydařil. Ve středu zajíždí sokolovští na led druhého Vsetína a doma se představí znovu v sobotu 18.11, kdy od 17:00 hodin budou hostit další celek z popředí tabulky Litoměřice.