Hampl, Š. Němec, Sýkora, Kolmann "C", Piegl, Naar

Vrhel, Chalupa, Mucha, J. Kloz, Z. Král, Síla, P. Moravec, Ouřada, D. Šedivý, Skořepa, K. Lang, Pajer, Štohanzl

Jan Šťastný, Petr Martínek

Dvougólové vedení nestačilo, Baník padnul s Kolínem

Ve 46. kole Chance ligy prohrál Baník na svém ledě s Kolínem 3:5, když ztratil dvougólové vedení. Znovu tak ve vzájemném souboji těchto týmů byl úspěšnější hostující celek.

Do pondělního utkání vstoupili lépe domácí hráči. Jak první útok, tak po vystřídání i ten druhý se ihned dokázali dostat do nadějných šancí. Ale jak Kverka, tak i Přikryl recept na Soukupa nenalezli. Tlak Sokolova mohl ještě narůst po vyloučení Skořepy na konci druhé minuty utkání. Ale přesilová hra přinesla překvapivě první šancí Kolínu, Štohanzl ale nedokázal své zakončení vtěsnat mezi tři tyče. V pokračování výhody už to vypadalo na další šanci Kozlů, ale jejich snahu přerušili hvizdem rozhodčí a Matěj Chalupa odjel doplnit svého kolegu na trestnou lavici. Baníku se tedy nabízela výhoda dvou mužů v poli a to celých 95 sekund. Domácí svírali bránící trojici, ale vyložená šance přišla až ke konci přesilové hry. Kverka zakončoval po křižné přihrávce do odkryté branky, ale zakončení mu nevyšlo. Dvojnásobná přesilová hra tedy zůstala nevyužita.

V plném počtu hráčů vybojoval v útočném pásmu kotouč Přikryl, předložil jej Bernovskému a ten už v čase 4:39 dokázal Soukupa prostřelit. Baník se nadále prezentoval aktivním hokejem a tlačil se od útoku. Kolín spíše bránil a čekal na chyby a jelikož jich Baník několik vyrobil, byly k vidění šance na obou stranách. Za domácí hrozil zejména první útok, ale ani Vracovský a ani Tomeček už druhý gól nepřidali. Největší šance první třetiny pro kolínské přišla po další z chyb domácích, ale Matěj Chalupa Hamalčíka v bráně Sokolova nepřekonal.

Hned při nástupu do druhé třetiny se do útočného pásma nastěhovala první formace Baníku. Vracovský podržel kotouč, odbruslil oblouk z kruhů až k modré čáře, vyhnul se hostujícímu bránícímu hráči a střelou švihem podruhé překonal Soukupa. Ze druhé třetiny bylo v tu chvíli odehráno teprve 36. sekund. Utkání měl v tu chvíli Baník pod kontrolou. Ale na začátku sedmé minuty byl vyloučen Martin Osmík a Kolín se dokázal vrátit ve své první přesilové hře do zápasu. V čase 27:36 se dostal k dorážce nekrytý Kryštof Ouřada a Hamalčík neměl šanci.

Po polovině 31. minuty došlo k dalšímu vyloučení Baníku, když na trestnou lavici putoval domácí kapitán. První šanci v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě měli domácí hráči. V nájezdu dva na jednoho zakončoval Osmík, ale Soukup jeho střelu pokryl. Udeřilo na druhé straně. Opět po dorážce dokázal v čase 32:27 Kryštof Lang vyrovnat stav utkání. Ihned po vyrovnání mohlo být na střídačce Kolína ještě veseleji. Po další chybě domácích směřoval na Hamalčíka sám v nájezdu Pajer, ale domácí brankář dokázal další brance ve své síti zabránit.

V 36. minutě dostal výhodu přesilové hry Sokolov. Baník se dostal do několika vyložených šancí. Jednou podrželo Soukupa břevno, jednou Tomeček nezakončil do odkryté branky a v poslední šanci skvěle zasáhl hostující brankář. Na konci druhé třetiny došlo k dalšímu vyloučení Kolína. Ale ani tuto výhodu Baník nedokázal využít a zbytek trestu se přesunul kolínským do začátku třetí třetiny.

Ani v začátku posledního dějství nebyl ve své výhodě Sokolov úspěšný. V čase 41:53 se ale již skóre utkání měnilo. Postaral se o to svým druhým gólem v zápase Kryštof Ouřada, když byl po čistě vyhraném vhazování a následné střele od modré nejblíže Hamalčíkovu vyražení a dokázal zakončit. No a se Sokolovem to za dalších 72 odehraných sekund vypadalo ještě hůře. Domácí útočník ztratil puk na obranné modré a Chalupa krásně před brankou našel Štohanzla a ten neměl velký problém navýšit vedení Kolína. Ani poté se Baník nepoučil a po další chybě mohl i Kryštof Lang přidat svou druhou branku, ale při zakončení minul.

Co se nepodařilo Langovi na začátku 46. minuty, to se podařilo na konci 49. minuty. Hosté ujeli do dalšího brejku dva na jednoho, Lang tentokrát nahrával svému kolegovi v nájezdu a Stanislav Vrhel svou střelou zajistit další navýšení skóre pro Kolín.

Baník se poté ještě snažil s vývojem utkání něco udělat, ale bylo jasné, že už to bude hodně těžké. Navíc snahám domácích čelil výborně chytající Jakub Soukup a když už byl překonán, zachránila ho opět branková konstrukce. Utkání směřovalo ke spravedlivému rozuzlení a nic na tom nezměnil ani pěstní souboj Osmíka s Hamplem, ani nahození Mlčáka, které v čase 57:28 propadlo až za záda Soukupa. To však už i přes power play v posledních dvou minutách zápasu bylo opravdu vše.

Sokolov utrpěl v dnešním zápase další a nutno dodat že opět zaslouženou domácí porážku. Kolín podal výrazně soustředěnější výkon, podpořený vynikajícím Soukupem v brance. Domácí neudrželi vedení 2:0, kolínští se vrátili do zápasu ve dvou přesilových hrách a za zhruba 21 minut dokázali skórovat na ledě Baníku hned pětkrát. Kolín se tímto bodovým ziskem výrazně přiblížil play off, a i dnešním hostitelům, když na Sokolov ztrácí již pouze sedm bodů.

Baník potvrdil i v dnešním zápase pokles formy, nedaří se mu zejména doma a v konci sezóny to bude mít ještě hodně těžké.