Klikorka, Žovinec "A", Holý "C", Hrdinka, Křepelka, Kajínek, Kremláček

Matěj Beran, Kulda, Guman, Průžek, Strnad, Havrda, Všetečka, Slavík, Brož, Slavíček, Kucharčík, Půček

Aleš Totter, Daniel Tvrzník, Pavel Kolařík

Baník ztratil dvougólové vedení a se Slavií prohrál

Hokejisté Baníku ve 44. kole prohráli na domácím ledě se Slavií 3:4, když soupeř dokázal zvrátit dvougólovou ztrátu.
Do dnešního charitativního utkání vstoupila lépe Slavia a Hamalčík v bráně Sokolova musel již po minutě a půl vytáhnout první ostrý zákrok. I Baník ale začal velmi aktivně a dokázal se dostávat od počátku zápasu do zakončení. Po odehraných 269 sekundách viděli diváci na stadionu i první vyloučení. Za zbytečný faul v útočném pásmu odešel odsedět trest hostující útočník Všetečka. Baník byl úspěšný v té části početní výhody, že dokázal zamknout pražskou čtveřici a držel se na puku. Neúspěšný v té části hodnocení, kdy se očekávalo nějaké zakončení. K tomu se sokolovští nedostali

Na konci osmé minuty se po přihrávce Přikryla sám před Holsou objevil Vracovský, ale finský brankář potvrdil svou kvalitu a v tuto chvíli udržel již 138 minut trvající svou neprůstřelnost. Nakonec série finského brankáře skončila po 131 minutách a 29 sekundách. Po závaru před brankou se dostal puk k Martinu Rohanovi a ten prostřelil vše co puku stálo v cestě do branky. Baník po vstřelené brance ještě navýšil svou aktivitu a měl výraznou převahu. Za svou aktivitu byli domácí odměněni podruhé v čase 17:24, kdy puk do horního rohu branky zavěsil Václav Adamec.

O co lépe Sokolov končil první třetinu, o to hůře vstoupil do třetiny druhé. Navíc již ve třetí minutě druhého dějství přišla první přesilová výhoda i pro hokejisty Slavie, když byl poněkud přísně vyloučen Martin Weinhold. A Slavia potvrdila, že přesilové hry umí. Robin Všetečka přesnou ranou sekundu před koncem dvacáté čtvrté minuty snížil na rozdíl jediného gólu. Baník pokračoval nadále velmi pasivně a od předváděné hry z první třetiny byl jeho výkon na míle vzdálen. O tom jak hra vypadala svědčí i to, že první střelu druhé třetiny vyslali na slávistickou branku až po dvanácti odehraných minutách a celkově za celou třetinu měli na kontě domácí pouze tři střeli.

To slávisté byli o poznání aktivnější a často se dostávali do tlaku. Hamalčík a obrana Baníku odolávala s vypětím všech sil. V druhé přesilovce Slavie se do největší šance třetiny dostal ve 36. minutě Jaroslav Brož, ale sám před Hamalčíkem nedokázal při dorážce přehodit jeho beton. I podruhé v zápase tak Baník odcházel do šaten jako vedoucí tým.

O nápravu tohoto stavu se postaral po třiceti čtyřech sekundách odehraných ze třetí třetiny Jaroslav Brož. Využil chybu Sokolova ve středním pásmu a Slavia se dostala do nájezdu dva na jednoho. Brož dostal puk již mírně mimo ideální pozici, ale přesto si se zakončením poradil a přes přemísťujícího se Hamalčíka dokázal vyrovnat. I za vyrovnaného stavu se tlačil do větší aktivity hostující tým. A odměna přišla v čase 44:53. Domácí byli v obraném rozestavění velmi pasivní, Klikorka měl na modré hodně času a svým nahozením dokázal překonat Hamalčíka potřetí a dostat hosty zaslouženě do vedení. I v tomto stavu byla překvapivě aktivnější i nadále Slavia. Dostávala se do dalších šancí a v čase 48:42 se druhým přesilovkovým gólem Robina Všetečky dostala do dvoubrankového vedení. Přesilová hra byla nařízena za sekání Adama Křemena.

V devíti minutách třetí třetiny inkasoval Baník tedy třikrát a až teprve pak zvýšil svou aktivitu. Předváděna hra se začala podobat tomu, s čím domácí do utkání nastoupili. Prakticky ihned se dokázali dostat do zajímavých šancí, ale Paavo Holsa potvrzoval svou kvalitu a hlídal spolu s obranou dvougólový náskok. Situace se hostům zkomplikovala v čase 56:29, kdy byla Sokolovu nabídnuta další přesilová hra. A Daniel Vrdlovec v ní dokázal snížit v čase 57:18 na rozdíl jediné branky, když po skrumáži před bránou dostal puk za záda slávistického brankáře. Baník téměř ihned sáhl k power play a snažil se o vyrovnání. Úspěšný už však nebyl a Slavia tak z dnešního zápasu bere tři body.

Sokolov zůstává bez bodového zisku. Z posledních osmi zápasů dokázal zvítězit jen dvakrát a boj o první šestku si velmi komplikuje. Poslední zápas před reprezentační pauzou odehrají baníkovští v sobotu v Třebíči.

Na domácím ledě se pak Baník představí v pondělí 12.2od 18:00 hodin proti celku Kolína.