Lichtag, Kaut "C", Hrníčko, Pochobradský, J. Mikyska, Žálčík "A", Rouha, Herčík, Zeman, Pavlata, Fiala, Kalužík

Tomáš Jirků

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Baník s rezervou Pardubic neuspěl

Konec třetí čtvrtiny základní části obstaral zápas Baníku proti Pardubicím B. Utkání v Chrudimi nedopadlo pro Západočechy nejlépe, když Dynamo zvítězilo 4:1 po třetinách 1:0, 2:0, 1:1.

K utkání 39. kola nastoupili sokolovští hráči v Chrudimi proti pardubickému béčku. Proti týmu, který v posledních kolech hledá formu a herní i výsledkovou pohodu.

I Baník chtěl odmazat poslední dvě porážky a přidat do tabulky další potřebné body. Lépe začal Sokolov, který získal hned na začátku druhé minuty výhodu první přesilové hry a také velkou šanci pro Turečka. Do pásma soupeře se hosté dokázali v přesilové hře nastěhovat, ale překonat brankáře Vomáčku už se jim však nepodařilo. Ten na začátku utkání svůj tým podržel. Po skončení přesilové hry už začali přebírat otěže zápasu domácí. Lépe bruslili, byli přesnější v kombinaci a důraznější v soubojích. To samozřejmě stačilo minimálně na to, aby si vytvořili tlak a dostávali se do šancí více než hosté, kteří spíše spoléhali na brejky nebo ojedinělé výpady. Velkou šanci v polovině první třetiny nevyužil Rouha, když Michajlov dobře zasáhl betonem.

Na začátku 15. minuty byl vyloučen sokolovský útočník Bernovský za podrážení a Pardubice za 21 sekund toto vyloučení potrestali. Nejprve se všichni bránící sokolovští hráči přesunuli na levou stranu hřiště, tam ale souboj nevyhráli a na druhé polovině plochy tak dostal s pukem na hokejce luxusní prostor k zakončení Jan Zdráhal. Zakončení se mu sice nepodařilo podle představ, ale puk se odrazil od brusle jednoho z hráčů Pardubic a doputoval poprvé za Michajlovova záda. Ani inkasovaný gól nevedl ke změně herního projevu Sokolova. Spíše naopak, pardubických bylo na ledě plno a dostávali se do dalších velkých šancí. Ale ať už Žálčík, nebo v další přesilové hře opět Zdráhal nedokázali hostujícího brankáře do konce první třetiny překonat.

Co se nepodařilo domácím na konci třetiny první, to se podařilo na začátku té druhé. V čase 21:48 docílil druhé branky Pardubic Michal Pochobradský, který měl, stejně jako celá pardubická formace, v útočném pásmu dostatek volného času na to, aby si své zakončení dobře a úspěšně připravil. Stejně jako po prvním gólu, tak i po tom druhém pokračoval tlak Pardubic a Baník nedokázal najít recept na to, jak ohrozit branku Vomáčky. Toto rozložení sil vyústilo v čase 27:49 ve třetí branku domácích. Opět jak nahazující Tvrdík, tak tečující Dominik Hrníčko měli dost prostoru k tomu, aby puk za záda Michajlova dopravili potřetí. Třetí branka přinesla střídání brankářů Sokolova a příležitost tak dnes dostal neočekávaně i Petr Hamalčík.

Teprve po třetí brance se Baník probudil, a naopak Pardubice mírně ubraly na své aktivitě. Po delší době se tak začal do náznaku šancí dostávat i Sokolov. V některých situacích chyběla ale přesnost v kombinaci nebo při zakončení, v jiných pak dobře zasáhl domácí brankář, jako tomu bylo třeba při střele Martina Osmíka z hranice kruhů. Do šaten se tak odcházelo bez další změny skóre.

I s nástupem do poslední části zápasu Baník určitě předváděl lepší výkon, než tomu bylo v první polovině zápasu. A v čase 44:57 se dočkali hosté i prvního úspěchu. Po čistě vyhraném vhazování Vrdlovcem následovala střela od modré čáry, tu Vomáčka vyrazil jen na hokejku Tomáše Vracovského a ten již dorážkou zamířil přesně, 3:1. Dostat Sokolov na dostřel jedné branky mohl vzápětí Kverka, ale Vomáčka si již zakončení pohlídal.

Hrál se útočný hokej a v šancích se objevily oba týmy. V čase 53:46 byl poměrně přísně vyloučen za naražení v útočném pásmu Tomáš Vracovský. Baník bránil vyloučení velmi dobře, a dokonce se dostal i do přečíslení dva na jednoho. Na druhou stranu se i přesto posunul čas o další dvě minuty a sokolovským na vyrovnání dvougólové ztráty zbývaly již jen čtyři poslední minuty. Baník v plném počtu hráčů zvýšil riziko a více se tlačil do útoku. To otevřelo dvířka v obraně a v čase 56:11 do nich vstoupila dvojice Herčík a Rouha v úniku dva na jednoho. Hezkou kombinací se k zakončení dostal druhý jmenovaný a do odkryté branky se nemýlil.

O osudu utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Pardubická rezerva získala cenné tři body a na osmý pokus se dočkala výhry. Baník dá se říci zaslouženě odjíždí z Chrudimi bez bodu. Nebyl v potřebném tlaku, nedostával se do šancí a pokud chtěl pomýšlet na více gólů, musel by být výrazně efektivnější v zakončení. Další šanci na zisk bodů bude mít Baník v sobotu na domácím ledě v utkání proti Frýdku-Místku.

Ohlasy z utkání:

Tomáš Rohan: Myslím si, že jsme neměli špatný vstup do zápasu. Měli jsme dobrý pohyb, bohužel nám tam nic nepadlo. Soupeř měl u prvního gólu štěstí, odskočil nám na 1:0. Následně byl soupeř důraznější před bránou a to nám chybělo.