Costa, Jícha "A", Senčák, Korkiakoski, Plos, Poppel, Kordule, Kuťák, P. Svoboda, Ton, Hrabík, Cikhart

Miroslav Přerost

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Baník po šesti zápasech nebodoval

Po šesti zápasech, ve kterých si Baník připsal bodový zisk, tentokrát sokolovští hokejisté vyšli naprázdno. A to bodově i střelecky. V Litoměřicích prohrál Baník 2:0 po třetinách 1:0, 0:0 a 1:0.

)Do utkání oba týmy vstoupily v oslabených sestavách. Domácí zejména o hráče z projektu spolupráce s HC Sparta Praha. Baník zase o obránce Rohana s Rulíkem a o zraněného Csamanga a Daniela Kružíka.

Sokolovští vstoupili do zápasu možná trošku nekoncentrovaně, protože jejich kombinace vykazovaly od začátku utkání řadu nepřesností. I to přispělo k tomu, že do prvních šancí v zápase se dostávali domácí. Ani Kuťák ani Svoboda však gólově zakončit nedokázali. První přesilovou výhodu dostal v dnešním zápase Baník. V čase 5:54 musel za hákování na trestnou lavici domácí Cikhart. Ani výhoda jednoho hráče v poli klid na hokejky hostů nepřinesla. Naopak přišlo nedorozumění v rozehrávce a Klejna zachraňoval vzniklou situaci faulem. Za 22 sekund se na začátku 9. minuty k našemu obránci přidal další, a sice Martin Weinhold a domácí tak dostali k dispozici dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Ani jim se tato výhoda nějak zvláště nedařila, ale s návratem našeho druhého hráče na led se nakonec přesto z dorážky dokázal prosadit Lukáš Plos. Odehráno 10:13 z první třetiny a 1:0 pro Stadion. Sokolov po inkasované brance o něco přidal, ale do vyložených šancí se stále neodstával. A když se sokolovští dostali k zakončení, tak narazili na dobře chytajícího Cichoně.

Začátek druhé třetiny přinesl další vyloučení domácích. V čase 23:23 nebyl vyloučen hráč s číslem 23, ale Tomáš Rajgl, který si pro svůj dnešní debut v Chance lize zvolil číslo 67. I v přesilové hře Baník narážel na dobře organizovanou obranu kališníků, výborného Cichoně a na své nepřesnosti. Přesilová hra zůstala tedy nevyužita a do početní výhody, znovu dvojnásobné, se naopak dostali domácí. Po faulu Křemena a po dalším provinění Weinholda měli Litoměřice výhodu hry pět na tři tentokrát 16 sekund. Úspěšní opět nebyli, stejně jako v následující klasické výhodě.

Zápas se přehoupl do své druhé poloviny a obraz hry se nadále výrazně neměnil. Snaha se hráčům Baníku nedala upřít, ale nějaká souhra směřující k vytvoření šance tomu scházela. Litoměřice se soustředily více na bránění těsného vedení, a tak se na středočeském stadionu nehrál extra líbivý hokej. Na konci druhé třetiny dostal Baník výhodu další přesilové hry. Největší šanci měl tři sekundy před odchodem do šaten Klejna, ale Cichoň se dokázal přemístit a ani tato střela neskončila za jeho zády.

Zbývajících 27 sekund výhody si Baník přenesl do třetí třetiny. Ale ani ty mu nepomohly ke vstřelení první branky. To se podařilo Baníku až v čase 43:47. Branka Tomáše Vracovského ale nebyla nakonec uznána pro hru vysokou holí. Baník evidentně do třetí třetiny vstupoval se snahou vyrovnat. Ale k souvislejšímu tlaku se hosté nedokázali dostat a těch nepřesností v jeho hře bylo stále mnoho. Byť puk na svých holích měl sokolovští stále častěji, tak do výraznějších šancí se nakonec dostávali domácí hráči. Po chybě našeho hráče na útočné modré čáře orazítkoval litoměřický Costa z protiútoku konstrukci brány Hamalčíka. Po další chybě v tom samém střídaní následovala další šance domácích. Následovala další chyba a ta přinesla poté i faul sokolovského obránce Mlčáka v čase 42:28. Ani Litoměřicím ofenziva dnes nevycházela, takže do největší šance v první části přesilové hry se dostal Klejna, ale z těžké pozice už kotouč nedokázal dostat do odkryté branky. V druhé části výhody se gólu nakonec dočkali domácí. Zavezli puk ve třech do útočného pásma a Korkiakoskiho střela skončila v čase 50:39 za zády Hamalčíka.

S Baníkem už to po druhé brance nevypadalo dobře. Přesto se v 53. minutě do obrovské šance dostal David Tureček, ale ani on v jasné gólové šanci nedokázal překonat již ležícího Cichoně. V závěru zápasu, lépe řečeno v poslední minutě to Baník zkoušel ještě se šesti hráči v poli, výhoda se po faulu Jebavého přeměnila ve výhodou dokonce dvou hráčů, ale ani to hostům nepomohlo ke vstřelení aspoň jedné branky. Utkání skončilo výhrou Litoměřic 2:0 a první nulou pro CIhoně v jejich brance.

Litoměřice potvrdily, že se jim bodově na Baník daří, a i potřetí berou ze vzájemného zápasu tři body. Baník ukončil sérii zápasů bez prohry v základní hrací době. Hodně tomu přispěl vstup do zápasu. Herní projev se pak v průběhu zápasu zlepšoval, ale defenziva Litoměřic dnes v čele Oldřichem Cichoněm fungovala velmi dobře.

Příští zápase sehraje Baník Sokolov již za dva dny. V pondělí 8.1 hostíme od 17:30 hodin v utkání před televizními kamerami Přerov.

Ohlasy z utkání:

Martin Weinhold (obránce HC Baník Sokolov): Dneska nám nevyšel vstup do zápasu a soupeř se po našem dlouhém oslabení dostal do vedení. Pak jsme si vytvořili nějaké šance, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Dotahovali jsme celý zápas, bohužel jsme se neprosadili. Je to škoda, protože si myslím, že jsme mohli dnes vyhrát nebo brát aspoň nějaký bod.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, myslím si, že jsme se na soupeře dobře připravili, škoda nevyužitých přesilovek pět na tři, na tom musíme zapracovat. Proti Sokolovu nás hodně podržel gólman, nebýt jeho, tak jsme nevyhráli. Odmakané a poctivě odpracované utkání."

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): „Věděli jsme, že se nám v letošní sezoně na Litoměřice moc nedaří, předchozí dva zápasy nebyly dobré, ten dnešní z nich byl asi nejlepší a nejvyrovnanější, ale neměli jsme dobrý vstup. V první polovině jsme nehráli to, co jsme chtěli a naší nedisciplinovaností jsme dali soupeřovi šanci. I když jsme poté měli dost skvělých příležitostní, nebyli jsme dostatečně efektivní a pokud nedáme gól, nemůžeme pomýšlet na žádné body. Druhá polovina zápasu byla z naší strany taková, jakou jsme si ji představovali, ale za tu první jsme si body nezasloužili, a proto domácí zaslouženě vyhráli."