• 0:1, 2:0, 2:0
30. kolo   18.12.2023 - 18.00
HC LERAM Orli Znojmo
VVPPPP
Rozhodčí: Miroslav Petružálek, Jakub Zeliska – Štefan Belko, Ondřej Kokrment, tresty: 2:2

Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, J. Jenáček, Tejnor, E. Mareš

T. Svoboda "C", Šťovíček, Jenyš, Beránek, Berger, Matuš "A", Sklenář, Hruška, L. Adámek, J. Sedláček, Čermák, Horváth

Václav Baďouček

Povedený večer, pro Baník i Michalku

HC Baník Sokolov ve 30. kole Chance ligy porazil na svém ledě Znojmo 4:1 po třetinách 0:1, 2:0 a 2:0. Předvánoční pondělí pak bylo štědré i pro Michalku, které byl zápas věnován.

Návraty po reprezentačních pauzách bývají ošidné, navíc Znojmo v poslední době značně posílilo a tak bylo zřejmé, že Baník nebude čekat nic lehkého. DO zápasu šli domácí s Habalem v bráně a s několika návraty. Chyběl však například Vojtěch Tomeček či Adam Křemen.

Úvod zápasu obstarala Michalka s maminkou, které vhodily čestné buly, a právě Michalce byl dnešní zápas věnován.

V prvních vteřinách byli aktivnější hosté, ale blíže vstřelenému gól byl Kverka, který trefil ve 4. minutě tyč. Následně se do útočných akcí dostávali baníkovci přeci jen častěji. V 15. minutě se Vrdlovec ještě zastřeloval a změnu skóre nepřinesla ani následná přesilovka Baníku. Na první gól se tak čekalo až do samého závěru první třetiny. Radim Matuš vyhrál souboj na mantinelu, posunul na modrou pro Petra Beránka, který to zkusil a puk zapadnul do brány – 0:1.

Druhá třetina začala vyloučením Turečka, ale hosté v nabídnuté početní převaze úspěšní nebyli. Ve 26. minutě se dočkal také Baník. Roman Přikryl si pokryl kotouč, obkroužil pásmo a zpoza brány předložil puk volnému Štěpánovi Csamangovi, který z hranice brankoviště nezaváhal – 1:1.

Poslat Baník do vedení mohl ve 29. minutě Adamec, ale neposedný puk nezkrotil, tak jak si představoval. Do vedení tak šel Baník až ve 33. minutě. Situaci dvou na jednoho obránce vyřešil Kružík přihrávkou na Daniela Vrdlovce, který si s Grohem poradil – 2:1. Stejný stav vydržel i po 40 minutách.

I na začátku třetí třetiny se Baník musel bránit v oslabení, ale opět úspěšně. Přesilová hra však zvýšila aktivitu Orlů a Habal musel být v permanenci. Vhod tak přišla situace ze začátku 51. minuty, kdy se puk odrazil k Tomášovi Vracovskému, který trefil poloodkrytou bránu Znojma – 3:1.

Poté se na ledě trochu přiostřilo, ale vše v mezích fair-play. Znojmo se snažilo o korekci, ale Baník si své dvougólové vedení hlídal. Dvě minuty před konce se pak hosté odhodlali k power-play. Na modré čáře však hosté ztratili puk, ujal se ho Štěpán Csamangó a z půlky trefil prázdnou bránu svého bývalého zaměstnavatele a uzavřel skóre zápasu – 4:1.

Baník tak po reprezentační přestávce vybojoval cenné tři body. Hosté se naopak prohrou vrátili na poslední příčku, kde vystřídali Slavii. A právě v Praze čeká Baník další utkání a to ve středu 20.prosince. Doma se baníkovci představí netradičně ihned po Vánocích a to ve středu 27.12. od 18:00 proti Třebíči.

Zápas se Znojmem byl povedený ještě z jednoho důvodu. Díky tombole, příspěvkům A-týmu, vedení HC Baník a sbírce se podařilo vybrat na Michalku krásných 88090 Kč a tato částka ještě nemusí být konečná. Děkujeme všem, kteří přispěli…