Zbořil, Salonen, Hrbas "A", Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada

Šlahař, Kindl, Paukku, M. Lang, Süss, Keränen, Köhler, Gago, Sedláček, Novák, Werbík, Salmio

Jan Srdínko, Zdeněk Sedlák

Vyrovnání v závěru body nepřineslo

Proti Zlínu tahal Baník dlouho za kratší konec a prohrával 0:2. V poslední třetině však domácí vyrovnali a sahali po bodech. Nakonec se ale radovali hosté, když třetí gól vstřelil Kindl v 57. minutě a v úplném závěru skóre pečetil Zlín střelou do prázdné brány.

Domácí do dnešního utkání proti Zlínu vstoupili aktivně. První pětka využila pravidlo hybridního icingu a Kverka předložil dobře puk Tomečkovi a Vracovskému, ale ani jeden z jeho spoluhráčů puk ideálně v bezprostřední blízkosti před Hufem netrefil. I druhá pětka celé svoje střídání strávila na puku a v útočném pásmu, ale ani ona se nedokázala prosadit. Udeřilo na druhé straně. Po odehraných třech minutách zápasu se prosadil hostující Martin Novák, kterého hodně stažená formace domácích před bránou nepokryla. A zlínský hráč proměnil pas od modré v úvodní branku.

Hned po dalším útoku to mohlo být již o dvě branky. Zlínští rychle přešli střední pásmo a v tom útočném trefili tyč Michajlovovy brány. Sokolovští se nadále snažili hrát aktivně. Tlak umocnila i jejich první přesilová hra, když v čase 5:56 putoval na trestnou lavici Nicolas Werbik. Baník slušně kombinoval, ale chybělo tomu zakončení. Jedinou výraznou střeleckou příležitost tak měl Václav Adamec, ale svou střelu z mezikruží neumístil přesně.

V druhé polovině třetiny se Baník stále snažil směrem dopředu něco vymyslet, ale Berani proti tomuto úsilí postavili zahuštěnou obranu a svou zkušenost. Navíc díky rychlému a jednoduchému přechodu přes střední pásmo hrozili permanentně z rychlých protiútoků. Náznaky šanci Baníku navíc likvidoval v pohodě chytající Huf. Druhá třetina pokračovala v notách té první. Hodně aktivní byl čtvrtý útok domácích a David Novotný svou střelou z pravého kruhu prověřil Hufa. V nadějné pozici se chvíli poté ocitl Jaromír Kverka, ale své zakončení neumístil mezi tyče hostující svatyně.

A opět se tak měnilo skóre na druhé straně a opět se o to postaral Martin Novák. V čase 28:47 na hraně brankoviště doklepl do odkryté branky odraženou střelu od zadního mantinelu, když mu domácí obrana dala opět až moc prostoru. Hráči Sokolova se i po druhé brance nadále snažili, ale do šancí se dokázali dostávat méně a méně. Větší vzrušení přinesla až 38 minuta. Nejprve Lang svůj pokus otřel o tyč Michajlovovi branky a pak po následném souboji s Přikrylem zůstal ležet na ledové ploše. Dalo by se možná o faulu pochybovat, možná by se dalo uvažovat i o nafilmovaném pádu, rozhodčí však stál přímo u situace a neposoudil nic z toho jako nedovolený zákrok. Rozhodnutí na sebe vzal ale druhý hlavní rozhodčí ze své pozice u červené čáry a vyloučil domácího hráče. Přesilovku strávili zlínští téměř celou na puku ve svém útočném pásmu. Ale výhodu v gólové vyjádření překlopit nedokázali. Asi nejblíže k tomu byl Bedřich Kohler při svém zakončení z poza branky. Michajlov se ale překvapit nenechal a do šaten se šlo za stavu 0:2.

I do třetí třetiny si domácí přenesli snahu a aktivitu. Tu zmrazilo další vyloučení. V čase 44:17 si dvouminutový trest musel jít odpykat David Kofroň. Zlín však v početní výhodě příliš nebezpečný nebyl a nadále se soustředil spíše na bránění. Vývoj zápasu se začal ubírat jiným směrem v polovině třetí třetiny. Zlínský hráč přišel v obranném pásmu o hokejku, domácí své dnešní hosty zamkli a z hranice brankoviště se dokázal prosadit v čase 49:16 Šlechta.

Domácích byl najednou plný led. Velkou šanci měl Přikryl, ale Huf zasáhl. V 51 minutě byl vyloučen Čáp a Baníku se podařilo vyrovnat. Po hezké kombinaci celé formace zakončoval přesně Jaromír Kverka. Zápas se hrál dále pod taktovkou domácích. Velké šance zůstávaly však nevyužity. Vypadalo to, že by domácí tlak mohl přinést úspěch a gól visel ve vzduchu. A taky že přišel. K překvapení všech však na druhé straně plochy. Z ojedinělé akce a po chybě domácích se k puku dostal Denis KIndl a trefil se příklepem přesně do horního rohu. 56:52 3:2 pro Zlín.

Domácí se snažili o vyrovnání. Dvě minuty před koncem se odhodlali ke hře bez brankáře. I v této situaci měli několik šancí, ale vyrovnat již nedokázali. Naopak v čase 59:38 vstřelil čtvrtý gól zlínských do prázdné branky Aleksi Salonen. Bylo rozhodnuto.

Zlín si z našeho stadionu na dalekou cestu odváží tři body a Baník stále čekal dál. Naději dává výkon ve třetí třetině. Ale to na bodový zisk dnes nestačilo.