Čachotský "C", Bartoš, Cachnín, Harkabus "A", Havránek, Jelínek, Štefančík, Menšík, Pořízek, Krajč, Handl, Brož

Viktor Ujčík

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

V Pelhřimově Baník neuspěl

S jihlavskou Duklou Baník ani podruhé neuspěl. V Pelhřimově, který je dočasným azylem Jihlavy sokolovšt hokejisté prohráli 4:1. Jediným střelcem Baníku byl Jaromír Kverka.

Baník přijel do Pelhřimova bez dlouhodoběji absentujících hráčů, ke kterým nově přibyl Vojtěch Tomeček a z důvodu plnění školních povinností i Vojtěch Kysela. Do útoku se naopak vrátil Daniel Kružík. Martin Rohan se ukázal jako velký bojovník a přes značný zdravotní handicap do utkání nastoupil, byť s celobličejovým krytem.

Týmu při řadě absencí vypomáhali junioři Šlechta s Adámkem v útoku a v obraně Kryštof Bulka. V brankovišti dostal dnes důvěru Petr Hamalčík. Dukla vyhrála úvodní vhazování zápasu a ihned se nastěhovala do útočného pásma. I v dalších minutách byli domácí aktivnějším týmem a přineslo jim to i výhodu první přesilové hry v zápase. Na konci třetí minuty si dvouminutový trest odjel odpykat David Novotný. I přes šanci Harkabuse nakonec sokolovský útočník vydržel na trestné lavici celé dvě minuty. Dukla však pokračovala v tlaku a Baník se do vyloženějších šancí a ani do pásma domácích moc nedostával. Na konci 7. minuty se do zakončení prosadil Čachotský, ale Hamalčík byl u bližší tyče pozorný. Další nebezpečná akce Jihlavy již přinesla gólový efekt. V čase 12:18 si dobře stáhl puk Radek Pořízek, sokolovský obránce mu nechal poměrně hodně prostoru a domácí útočník se střelou švihem z hranice kruhů trefil přesně do horního rohu. Velkou šanci dostal Sokolov na konci první třetiny, kdy mohl hrát minutu a osmnáct sekund s výhodou dvou hráčů v poli. Prvních 20 sekund výhody Sokolov ztratil pro prohrané buly snahou o návrat do útočného pásma. Když se to podařilo, nedokázala přesilovková formace Baníku vymyslet žádnou zajímavou kombinaci. Za celou výhodu ohrozili Adama Berana jen jednou střelou z hole Jaromíra Kverky, a to ještě z uctivé vzdálenosti.

Druhá třetina začala ve stejném stylu jako ta úvodní. Jihlava měla optickou převahu a Sokolov se do velkého útočení nepouštěl. Další gól tak bylo možné očekávat spíše z hokejek domácích hráčů. To se také stalo v čase 22:17. Menšík dobře přihrál Štefančíkovi, ten na hranici kruhů zasekl, sokolovský obránce odcouval až příliš a domácí útočník se trefil přesně nad vyrážečku Hamalčíka. Pokud Baník chtěl pomýšlet na bodový zisk, musel něco změnit. Efekt to přineslo hned v čase 25:54, kdy do nahození Osmíka vložil hůl Jaromír Kverka a bylo to opět jen o gól. Po této brance působil Baník o něco lépe a dokázal se chvílemi držet na puku v útočném pásmu, a to přinášelo i náznaky šancí. Adam Beran však odolával a do další výraznější šance se naopak na druhé straně dostal Pořízek. Stalo se tak poté, co jeden z obránců Sokolova za brankou Hamalčíka přišel o kotouč, ale i hostující brankář byl pozorný.

Rozhodnout měla třetí třetina. Na jejím úvodu měli výhodu přesilové hry jihlavští po vyloučení Adama Rulíka, který v tomto zápase zaskakoval v útoku. Během výhody se dostali domácí do velkého tlaku a měli několik příležitostí na navýšení náskoku. Největší šanci měl na hokejce Krajč, ale Hamalčík dokázal situaci vyřešit. Poté se hrál otevřený hokej s řadou nepřesností na obou stranách. Více ze hry měli domácí. Za svou aktivitu byla nakonec Dukla odměněna. Po dalším zaváhání sokolovského obránce za vlastní brankou našel Havránek před brankou Dundáčka a ten v čase 49:57 vrátil domácím dvougólový náskok.

I po této brance se Sokolovu nedařilo dostat do výraznějšího tlaku, respektive udržet delší dobu puk na svých hokejkách. Jihlava si vývoj zápasu v poklidu hlídala a hrozila dokonce z dalších akcí. Čas k případné korekci skóre sokolovským rychle ubíhal. I poroto se již v 18.minutě odhodlali trenéři Baníku k power play. Skoro dvouminutová převaha jednoho hráče sice vedla k tlaku Sokolova, nikoli však k výraznějšímu ohrožení jihlavské branky natož ke změně skóre.

V poslední minutě se naopak ještě do prázdné brány prosadili jihlavští – a to poměrně kuriózně. V čase 59:30 pečetil výhru svého týmu Tomáš Harkabus, který se na straně domácích naposledy dotkl puku před jeho cestou do hostující branky s nešťastným zapojení sokolovských.

Baníku se nadále tedy nedaří ani výkony a ani bodově navázat na formu před reprezentační přestávkou a na výhru v základní hrací době čeká již od 4.11.

Sokolovským nelze upřít bojovnost a obětavost. Ale situaci si komplikují velkým množství nepřesností, a především dlouhodobě nižší frekvencí a úspěšností střeleckého zakončení.

Další příležitost bude mít tým Baníku ve středu 29.11, kdy na domácím ledě přivítáme od 18:00 hodin rozjeté pardubické béčko a zakončíme tím první polovinu soutěže. Přijďte kluky povzbudit a společně zlomit sérii.

Ohlasy

David Novotný: Vstup do zápasu jsme měli špatný. Neměli jsme pohyb, nevyhrávali jsme osobní souboje. Z toho vyústilo, že jsme dostali gól a celou první třetinu jsme hráli špatně. Ve druhé třetině, i přesto, že jsme dostali druhý gól, tak jsme se zvedli, snížili jsme na 2:1. Ale bohužel, s jedním gólem se nedá vyhrát zápas. V závěru jsme sice měli tlak, ale nejsme schopni dát více než jeden gól v zápase a s tím se vítězit nedá.

OHLASY TRENÉRŮ (převzato z hcdukla.cz)

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): „Věděli jsme, že přijede soupeř, který má hodně šikovných, pohyblivých hráčů, kteří pokud dostanou prostor, mohou nadělat velké problémy. Proto jsme se snažili od začátku zápasu hrát hodně aktivně, nedat jim prostor, forčekovat. Myslím, že za první třetinu jsme si zasloužili dát více jak jeden gól. Ale bohužel, to je naše slabina v této sezoně. I když máme větší převahu, tak jí nedokážeme vyjádřit góly. Pak jsme si dali jednu vlastní branku a najednou soupeři narostly křídla a začaly tam nějaké problémy. Ale myslím, že kromě deseti minut, kdy jsme se z toho dostávali, jsme naším přístupem a tím, jak jsme zápas odehráli, si vítězství zasloužili.“

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): „Do zápasu jsme vstoupili špatně. Neměli jsme dobrý pohyb a domácí byli v první třetině jasně lepší. Poměrně dlouho jsme hráli v početní výhodě pět na tři, ale vůbec jsme si jí nedokázali pomoct do ofenzivního tlaku. Tím jsme pustili Jihlavu do dvoubrankového vedení a to byl klíč k vítězství. Byť jsme dali jeden gól, tak to bylo málo. Pak jsme se sice zvedli ve druhé třetině, ale nemůžeme si takové zápasy nechal utéct tímto rozdílem. Domácí si to poté ve třetí periodě pohlídali a proto zaslouženě vyhráli.“