Š. Havránek, Haman "A", Výtisk "C", D. Kowalczyk, Urbanec "A", Homola, Hrachovský

Cedzo, Haas, Svačina, R. Toman, Marosz, Martynek, Ramik, Šuhaj, Z. Sedlák, Geidl, R. Veselý, Macháček

Martin Hrnčár

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Dlouhá cesta a následně prohra ve Frýdku-Místku

Ve 27. kole Chance ligy prohrál Baník na ledě Frýdku-Místku 5:2. Významnou roli v konečném výsledku hrály dlouhotrvající přesilovky 5 na 3.

První souboj svedli hráči Sokolova již během dne. Před sedmou hodinou ranní vyrazili na dalekou cestu a proti nim se postavil velmi silný soupeř. Počasí a legendární D1. Už to vypadalo na nutnost odkladu utkání. Nakonec se jednalo z pohledu Baníku o vítězný souboj, byť hráče stál řadu hodin v autobuse a obětovanou přípravu na zápas, včetně rozbruslení.

Dal se tedy očekávat od začátku velký tlak domácích. Nakonec se s úvodním vhazováním rozehrál celkem vyrovnaný hokej, byť mírnou převahu měli přeci jen hráči Frýdku–Místku. Proti nim stál pozorný Hamalčík anebo branková konstrukce. Sokolov hrozil z úvodní přesilové hry a pak Davidem Novotným. Toho zase vychytal Švančara. V čase 12:06 v Polárce poprvé gólově udeřilo. Baník vyvážel kotouč ze svého obranného pásma, za modrou o něj ale přišel. Ramík nabruslil velmi rychle zpět do sokolovské obrany, puk sice ztratil za sebou, ale vyzvedl si jej z druhé vlny najíždějící Veselý a mířil přesně. Od vstřelené branky narostla převaha Rysů, ale gólově se už do konce třetiny neprosadili. Byť po střele Ramíka opět za Hamalčíkem zacinkala branková konstrukce. Na druhé straně v 18. minutě ujížděl sám na Švančaru Novotný, ale blafák mu nevyšel.

Ve druhé třetině diváci mohli sledovat zlepšený výkon sokolovských hráčů. Ten se propsal i do samostatného nájezdu Kružíka, ale Švančara dokázal opět zakročit. Tlak Baníku ještě narostl po vyrovnávací brance Vracovského. Ta přišla v čase 31.13 v přesilové výhodě Sokolova. Vracovský střílel z kruhů do horního rohu a potvrdil, že se mu v Polárce střelecky daří. Z následného tlaku měl Sokolov další šance. Některé z nich hostující hráči nedotáhly do zakončení, proti ostatním zasáhl Švančara. Konec druhé třetiny přinesl zlom v zápase. Nutno říct, že rozhodující fází zápasu se prolnula nedisciplinovanost hostů a jejich velké chyby. Vše odstartovalo vyloučení Weinholda na konci 34. minuty. K tomu si za chvíli na trestnou lavici přisedl Klejna za vyhození puku do hlediště. Domácí dvojnásobnou výhodu potrestali. Trvalo jim to sice skoro minutu, ale Oskar Haas poté zamířil z hranice kruhů do horního rohu Hamalčíkovi branky.

A vývoj pokračoval stejným směrem. V čase 39:42 byl za nedovelené bránění v souboji s Výtiskem vyloučen další sokolovský hráč Vrdlovec. K němu na začátku třetí třetiny přibyl za sekání Křemen. A hosté trestali opět. V třech hráčích v poli měl Sokolov na holi vyhození, puk se podařilo dostat jen za modrou čáru, a tudíž hosté nevystřídali. Frýdek se vrátil ihned do pásma a v okamžiku, kdy se již Vrdlovec vracel do hry, tedy v čase 41.44 prostřelil vše od modré čáry Kowalczyk a jeho střelu zastavila až síť. Baník dokázal do hry vrátit Veselý. Ten udělal ve svém obranném pásmu velkou chybu a tu dokázal potrestat v čase 50:34 Kružík. Baník se opět nadechoval k náporu, Frýdek- Místek se zatáhl. Toto intermezzo trvalo ale jen necelé dvě minuty. Domácí se na hraně ofsajdu dostali do pásma, Veselý objel branku a zasunul puk za Hamalčíka. Stalo se tak v čase 52.27 a bylo to tedy velmi rychle znovu o dvě branky.

Baník se nevzdával, bylo však zřejmé, že otočit zápas i vzhledem k jeho dosavadnímu vývoji už bude těžké. Do souvislého tlaku už se sokolovští dokázat nedostali, ale jejich snaha generovala některá nebezpečná zakončení. V rychlém sledu vyrovnali aspoň počet střeleckých pokusů končících na brankové konstrukci. Postarali se o to Vrdlovec s Rohanem. Ale to bylo z hlediska střeleckých zápisů ze strany Sokolova vše. V 57. minutě přišlo definitivní potvrzení zisku bodů po střele Kowalczyka z pravého křídla. Ten svým druhým gólem v utkání v čase 56:06 zvýšil na 5:2 a utkání se pak již jen dohrávalo.

Baník tedy opět nezvítězil a na výhru za plný počet bodů čeká už osm zápasů. Frýdek-Místek získává zaslouženě tři body, zase se vzdaluje od posledních míst v tabulce a dotahuje se na týmy před sebou.

Další šanci k bodovému zisku budeme mít v Sokolově ve středu 6.12 od 18:00 hodin, kdy přivítáme celek Zlína.

FOTOGRAFIE

Ohlasy k utkání:

Adam Rulík: Myslím si, že první, co je potřeba zmínit, ačkoliv se na to nechceme nijak vymlouvat je, že byla extrémně těžká cesta do Frýdku. Jeli jsme sem asi jedenáct hodin. Chci zdůraznit, že nechci, aby to zaznělo jako výmluva, ale myslím si, že je potřeba to zmínit. Ačkoliv ty podmínky a situace pro nás nebyla vůbec příznivá, tak si myslím, že jsme odehráli, ač ne výsledkově, ale herně, slušné utkání. Soupeř jednoznačně rozhodl v přesilových hrách. Z naší strany samozřejmě chyba, že jsme se nechali dvakrát vyloučit do tří. A pak jsme již neměli sílu to dotáhnout, resp. soupeř byl trochu víc šťastnější.