Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo
Soupiska HC Dynamo Pardubice "B"

Honzík (Vomáčka)

Zdráhal, M. Kubíček, Kaštánek, Nedbal, Tvrdík, Voženílek

Herčík, Rákos "A", Žalčík "A", Urban, J. Mikyska, Pochobradský, Hrníčko, Kaut "C", Rohlík, Rouha, Zeman, Lichtag

Tomáš Jirků, Jiří Malinský, Jan Starý

Rozhodnutí přinesly až nájezdy, Pardubice berou dva body

Polovinu základní části uzavřel duel s Pardubicemi. Baník s tímto soupeřem na domácím ledě prohrál 3:4 po samostatných nájezdech.

Dnešní zápas zahájil Baník už v poněkud posilněné sestavě. Po delší absenci se do zápasového vytížení vrátil Tomáš Vracovský, byť zatím pouze do čtvrté formace. Z Karlových Varů posílili tým Bernovský s Kofroněm. Do branky se postavil Vladislav Habal.

V začátku utkání byli aktivnější domácí. Na začátku 2. minuty skončil puk poprvé v bráně Pardubic, ale ještě předtím byla brána posunuta a gól tedy logicky nemohl platit. Při dalším pobytu domácích v útočném pásmu předvedl Vracovský důraz v osobním souboji. Tedy něco, co v poslední době také neviděli domácí fanoušci až tak často. Díky svému důrazu souboj vyhrál, získal puk, ale ten se mu již nepodařilo zpoza branky propasírovat před strážce hostující svatyně Honzíka. Na první gól se čekalo do 7.minuty. Padl v čase 6:39 a bohužel pro domácí fanoušky za Habalova záda. Z nenápadné akce, kdy se pět sokolovských hráčů pohybovalo mezi kruhy a bránou a moc prostoru tedy hostům k zakončení nezbývalo, se po přihrávce Herčíka dostal ke střele Žalčík a trefil přesně. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. V čase 7:40 napřáhl od modré obránce Mlčák a puk skončil až v síti. Od té chvíle byl domácích plný led. A hned v čase 11:45 byli za svou aktivitu odměněni dalším gólem. Puk po vyhraném vhazování putoval na modrou ke Klejnovi, jeho nahození bylo ztečováno na hůl Csamanga a ten z první našel před bránou osamoceného Křemena, který zakončoval do odkryté branky. Stav utkání 2:1. Domácí nadále pokračovali v útočné aktivitě. Vytvořili si v rychlém sledu několik dalších šancí, ale skóre až do přestávky už nenavýšili. I když zejména šance Weinholda a Tomáše Rohana vypadaly velmi nadějně.

Pořekadlo nedáš dostaneš došlo k naplnění hned se začátkem druhé třetiny. Z nenápadného nájezdu do útočného pásma dosáhli hosté v čase 22:46 vyrovnání. Zdráhal z levého křídla nahodil puk na Habala, ten domácímu brankáři zůstal za zády. Habal puk hledal, domácí obrana nebyla úplně důrazná, a tak se nejrychleji zorientoval hostující útočník Zeman, který kotouč zasunul za brankovou čáru. Po inkasované brance tlak Sokolova opadl a více ze hry měli hosté. Baník však bránil pozorně a Pardubice se do žádné větší šance nedostali. Od zhruba 25. minuty zápasu se aktivita vracela opět na hole domácích. Kverkovo nahození si ale pohlídal Honzík a další akce byla zastavena útočným faulem Štepána Csamanga. První minutu ubránila domácí čtveřice dobře. Bohužel vyhození puku zastavil nešťastným zásahem ve středním pásmu čárový rozhodčí a domácí tak nedokázali vystřídat. Ve druhé minutě oslabení už se bránící čtveřici tolik nedařilo. Dostala se pod tlak a ten skončil brankou. Od modré šikovně našel střílenou přihrávkou Mikyska Rákose a ten svou šanci proměnil. 29.42 a skóre 3:2 pro rezervní tým Pardubic. Dvě inkasované branky za 10 minut druhé třetiny domácími otřásli a Pardubice se dostali následně k několika dalším střelám. Vše dokázal pokrýt s jistotou Habal. Šanci na změnu vývoje zápasu dostali domácí po faulu Rohlíka na Vrdlovce ve 35.minutě. Přesilovková formace se nastěhovala do útočného pásma. Na modré dostal puk na hokejku Weinhold. Vyslal střelu na Honzíka a ta přes výborně clonící Vracovského s Osmíkem skončila až v pravém horním rohu branky. 35:05 a 3:3. Pardubičtí prokazovali velkou odolnost a touhu po výsledku. Inkasovaná branka na nich nenechala žádnou stopu a dále se tlačili do útoku. Celá střídání se tak odehrávala v pásmu před Habalem. Ale korunovat další brankou dobrý výkon z celé třetině se pardubickým již do přestávky nepodařilo.

Třetí třetina začala opatrně. První náznak šance předvedl svým průnikem před Honzíka Kofroň. Honzík odolal. Po tomto průniku byl vyloučen poněkud přísně Tomáš Urban za sekání. První přesilovková formace se dostala napodruhé k zámku v útočném pásmu a Kverka zkoušel po kombinaci zakončovat z první, ale nebyl přesný. V druhé části početní výhody už tak nebezpeční sokolovští být nedokázali. Pokračovalo se v plném počtu hráčů na obou stranách a pokračoval také opatrný hokej s čekáním na chybu. V 8.minutě třetí třetiny se po odrazu puku dostal k zajímavému zakončení Adamec, ale z úhlu nedokázal trefit odkrytou branku. Hosté dobře forčekovali rozehrávku a Baník s tím měl značné problémy. Na druhou stranu to odkrývalo okénka k možnému přečíslení, pokud by se rozehrávka povedla. V čase 50:47 dostali sokolovští výhodu další přesilové hry. Minutu trvalo domácím, než se s pukem usadili v útočném pásmu. Ve druhé minutě výhody odváděl dobrou práci v útočném pásmu Vrdlovec s navrátilcem do sestavy Vracovským, ale bez gólového vyjádření. Ve 14. minutě hledal zajímavě Bernovský před brankou najíždějícího Tomáše Rohana. Ale domácí kapitán mířil svou tečí nad. V čase 57:24 chybovali Pardubice na své modré a situaci musel řešit Marek Voženílek podražením. Velká šance pro Baník. První minuta výhody opět spíše ve snaze uchytit se v útočném pásmu na delší dobu. Ve druhé minutě zámek domácích se zakončením Csamanga do betonu Honzíka. V posledních 40 sekundách výhody sice Baník na puku, ale velmi pomalá nebo spíše žádná kombinace bez šance na šanci. Tím přesilovka skončila a za chvíli poté i základní hrací doba zápasu.

První velkou šanci v prodloužení měl pardubický Herčík přesně po minutě prodloužení. Směřoval sám na Habala, nebezpečně zakončil střelou švihem, ale domácí brankář si teploměr pod vyrážečkou pohlídal. Zbytek prodloužení sehrávali hosté již velmi opatrně a nebezpečnější byli hráči Baníku. Největší šanci měl u pravé tyče číhající Martin Rohan, ale před prázdnou bránou nedokázal puk trefit.

O dělbě bodů tak museli rozhodnout až nájezdy. V dovednostní soutěži byli úspěšnější hosté. Nájezd proměnili Tomáš Urban a Daniel Rákos, za domácí pouze ve druhé sérii Bernovský. Pardubická rezerva tak veze na východ Čech dva body a domácí na výhru stále od 6.11. čekají.

Další zápas odehraje Baník v sobotu na ledě Frýdku Místku. Doma se opět sokolovští představí ve středu 6.12 od 18:00 v utkání proti Zlínu.