Z. Doležal, Hašek, Illéš, J. Veselý, Ostřížek, Fronk, Račuk, Pitule, Maruna, Slanina, Venkrbec "C", Jiránek "A"

Martin Janeček

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Hattrick Kružíka a konec neúspěšné série

Baník po devíti zápasech ukončil nepříznivou sérii. V Prostějově vybojoval výhru 2:5 po třetinách 1:3, 1:0, 1:2. Hattrick zaznamenal útočník Daniel Kružík.

) V 17:00 zahájili sokolovští zápas 29. kola Chance ligy na ledě Prostějova. A zahájili jej aktivně. Od začátku zápasu se prezentovali velmi dobrým pohybem a i jejich kombinace měli větší přesnost i rychlost, než tomu bylo v uplynulých zápasech. A domácí tímto nástupem hostů do utkání jako by byli zaskočeni. V čase 4:51 se Baníku podařilo skórovat poprvé. Po přihrávce Přikryla střílel Kružík, Pavelka puk jen vyrazil, Kružíkova následná dorážka už prošla za brankáře domácích a v brankovišti si jí domácí obránce srazil následně až do branky. V čase 7:03 už to bylo o dvě branky. Hezkou kombinaci Přikryla s Kružíkem zakončoval Kružík pasem ještě na Bernovského do brankoviště. Nahození střelce první branky ale prošlo až za záda Pavelky po teči Veselého. Baník se dále tlačil do zakončení a přišly i další šance. Především souhra Kverky s Vracovským byla blízko další změny skóre. Skóre se ale nakonec měnilo na druhé straně. Po pravém křídle pronikl před Hamalčíka Fronk, vytáhl hostujícího brankáře z branky, puk poté vrátil do brankoviště a tam už Veselý zakončoval do prázdné. 16:26 1:2 z pohledu Prostějova. Baník odpověděl hned v dalším útoku. Tureček od modré našel na hranici kruhů Vracovského a ten golfem z první rozsvítil znovu červené světlo za Pavelkou, 17:28, 1:3. V poslední vteřině úvodní části ještě došlo k prvnímu vyloučení. Odpočívat na trestnou lavici se vydal domácí obránce Tomáš Hanousek.

Sokolovu se přesilovka v úvodu druhé třetiny nějak výrazně nevydařila. Naopak Prostějov se v čase 22:31 už za plného počtu hráčů na obou stranách dotáhl opět na rozdíl jednoho gólu. Krejčí nahazoval z levé strany a Doležalovi se podařilo nahození lehce tečovat nad rameno Hamalčíka. Ve 25 minutě měl další velkou šanci Baník. Tři hostující hráči ujížděli na jediného obránce domácích. Kombinačně sehráli přečíslení velmi dobře a zakončoval Bernovský, nicméně jen do lapačky Pavelky. Následovala dvě velmi nebezpečná zakončení Kružíka, ale domácí brankář další změnu skóre nepřipustil. V čase 28:48 byl vyloučen za podražení v útočném pásmu hostů Mlčák. Další podražení Kofroně na začátku výhody rozhodčí nepotrestali a domácí nadále pokračovali proti čtyřem hráčům Sokolova. Největší šanci měli prostějovští na konci přesilové hry. Hamalčíkovi vypadla střela domácích, Slanina se snažil objet branku a zasunout do ní puk, na poslední chvíli mu v tom zabránili černožlutí obránci. I po přesilové výhodě se snažili prostějovští o vyrovnání a na rozdíl od první třetiny se jim dařilo udržet se delší čas na puku v útočném pásmu Baníku. Sokolovská obrana ale byla pozorná. V poslední minutě druhé třetiny měl ještě velkou šanci z hranice kruhů Bernovský, ale Pavelka jeho zakončení opět pokryl.

Třetí třetinu zahájila šance Veselého, Hamalčík ale vyrovnání nepřipustil. Domácí se snažil tlačit do útoku, přidali i na důrazu. Větší šanci ale měli na hokejkách hosté. V 5. minutě třetí třetiny Adamec při akci dva na jednoho nahrával Tomečkovi, ale ten Pavelku svojí střelou švihem nedokázal přelstít. V čase 52:24 zachytil puk na útočné modré Daniel Kružík, při zpracování puku zapojil i menší piruetu a vydal se s pukem na branku Pavelky. Před kruhy volil střelu švihem a trefil přesně pravou šibenici. Hattrick pro sokolovského kanonýra a 4:2 pro Baník. Prostějovský nápor inkasovaná branka trošku utlumila. V 56. minutě najížděl zleva na Pavelku navíc Bernovský, konečně se mu podařilo Pavelku překonat, ale zakončení orazítkovalo jen tyč. Prostějov ještě přidal na důrazu, ale další šance to domácím nepřinášelo a čas plynul rychle dále. V 59. minutě se po odpískání před Hamalčíkem do sebe pustili Klejna s Hanouskem, nic velkého to nebylo, ale i tak putovali oba dva na trestnou lavici. Další část zápasu už byla zahájena bez domácího brankáře a prostějovská lavička za něj do hry vyslala dalšího útočníka. Ihned po vhazování zabojoval v obranném pásmu Kofroň, dostal puk do středního pásma. Tam si ho dojel Jaromír Kverka a prázdnou branku trefil bezpečně a rozhodl tak definitivně o exportu tří bodů. Prostějovští fanoušci houfně opouštěli stadion a Baník mohl slavit ukončení série bez výhry.

Nyní nás čeká týdenní přestávka pro zápasy reprezentací a v pondělí 18.12 přivítáme na našem stadionu tým Znojma.

Ohlasy:

Martin Weinhold: Dnes jsme hlavně dobře začali. Dali jsme první gól, což se nám v předchozích zápasech nedařilo. Troufnu si říct, že jsme měli lepší pohyb, než soupeř a větší obětavost, což v minulých zápasech úplně nebylo. Měli jsme i trochu štěstíčka vepředu, kdy nám tam napadali nějaké góly a dotáhli jsme zápas do vítězného konce.

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov (převzato z lhkjestrabi.cz): Musíme smeknout před soupeřem, který přijel skvěle připravený, bruslil a vyloženě nás v první třetině přehrál. Co se týče naší hry, tak jsme tam od první třetiny měli dobré věci, nicméně nás zaskočil pohyb Sokolova a my jsme začali couvat, vyklízet obranu, čehož hosté využili. Ve druhé třetiny si myslím, že lepším týmem jsme byli my, ale vytěžili jsme z toho pouze jeden gól. V tom třetím dějství se nám nepodařilo správně uhlídat emoce a soustředit se jenom na hru. Tam nám to potom uteklo, když se nám nepodařilo hrát to, co si říkáme, odklonili jsme se od toho, a tak Sokolov zkušeně dokráčel ke třem bodům.