Vrhel, Skořepa "C", Z. Král "A", Síla, Morong, Ouřada, D. Šedivý, Gajda, Pajer

Jan Šťastný

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Baník veze z Kolína tři body i čisté konto

V posledním zápase roku 2023 vyhrál Baník na ledě Kolína 0:4 po třetinách 0:2, 0:0, 0:2 a do nového roku tak půjde z páté pozice.

Utkání 33. kola v Kolíně zahájili sokolovští v duchu závěru předchozího domácího zápasu s Třebíčí. Tedy velmi aktivně. Přečkali úvodní šanci Kolína a na začátku šesté minuty z první větší šance udeřili. V čase 5:13 přetavil příhru Bernovského v úvodní branku zápasu Václav Adamec. Pro Kolín přišla šance na vyrovnání v polovině sedmé minuty, kdy byl na trestnou lavici rozhodčím nasměrován Tomáš Rohan. I s pomocí zásahů Hamalčíka Sokolov vyloučení přečkal bez újmy.

V plném počtu hráčů pokračoval velmi rychlý hokej, který se hrál nahoru dolů. Oba týmy se dostaly do několika dalších šancí, ale jak Soukup, tak na opačné straně Hamalčík drželi. V čase 18:08 se měnilo skóre zápasu ale podruhé. Postaral se o to Adam Křemen po příhře Csamanga a bylo to tedy 2:0 pro Baník. Za tohoto stavu se hráči obou týmů odebrali do kabin k první přestávce.

Začátek druhé třetiny přinesl domácím výhodu další přesilové hry po vyloučení Turečka za hru vysokou holí. I druhé vyloučení hosté přečkali. Obraz hry se nezměnil. V největší šanci Baníku se sám před Soukupem objevil autor první branky Adamec, ale podruhé úspěšný nebyl. Kolín mohl korigovat ztrátu v poslední minutě druhé třetiny, kdy Stanislav Vrhel sice trefil prázdnou bránu, ale trestuhodně jen do tyče. Tím pádem se i podruhé odcházelo do kabin za stavu 2:0 pro Baník.

Třetí třetina začala podobně jako ta první. Úvodní šance domácích hokejistů zůstala nevyužita a skóre se měnilo na druhé straně. Tomáš Rohan uplatnil po střele Šlechty důraz v brankovišti a v čase 42:48 se mu podařilo kotouč dostat za brankovou čáru. Další šance přišla opět na druhé straně. Dnes velmi aktivní Ouřada najížděl ve 48. minutě sám na Hamalčíka, ale i tentokrát byl úspěšný sokolovský brankář. Na konci 51. minuty dostal Baník výhodu své dnešní první přesilové hry. A Baník ji na rozdíl od domácího týmu dokázal za 13 sekund využít. K puku se dostal Tomáš Vracovský a střelou z kruhů se nemýlil. 51:09 a 4:0 pro Baník.

Po čtvrté brance se hra přece jen zklidnila. Baník si hlídal hlavně obranu a bránil čisté konto. To si ještě musel ale Petr Hamalčík vybojovat několika dalšími zákroky. Ten poslední vytáhl 7 sekund před koncem opět proti Ouřadovi. A tím byl výsledek zápasu definitivně potvrzen. Baník se dnes opět prezentoval velmi aktivní hrou, kterou podpořila pozorná obrana a výborný Hamalčík v bráně. Baník si tedy odváží na západ tři body a upevnil si v tabulce pátou pozici.

Ohlasy:

Petr Hamalčík: Utkání hodnotím pozitivně, odvážíme tři body, což je hlavní. Myslím si, že zápas jsme zvládli kvůli využité přesilovce a třem ubráněným oslabením. Pomohlo nám také několikrát štěstí a myslím si, že to bylo klíčové, co nám pomohlo vyhrát.

Ohlasy trenérů: (převzato z scmarimexkolin.cz)

Petr Martínek, trenér SC Marimex Kolín:  Tak dneska se mi utkání nehodnotí vůbec dobře. Samozřejmě 0:4 je pro nás debakl. My jsme chtěli navázat nějakým bodovým ziskem, který jsme ukořistili ve Zlíně. Dneska jsme šli do utkání s cílem, že ho zvládneme a vyhrajeme. Bohužel se trošku na nás asi podepsalo to, že už ve Zlíně jsme dohrávali na 13 hráčů. Dneska nás bylo vlastně taky 15. Možná odehrajete jedno utkání, ale ne dvě a ještě takhle rychle po sobě. Myslím si, že se to na hráčích podepsalo. Vstup do utkání jsme neměli úplně nejhorší, ale bohužel soupeř potrestal v první třetině dvě naše chyby a dostal se do vedení 2:0. Ve druhé třetině jsme si vypracovali hodně šancí, ale bohužel ani vyloženou prázdnou bránu z metru jsme neproměnili.

Tomáš Mariška, trenér HC Baník Sokolov: My jsme věděli, že Kolín je velmi dobře organizované mužstvo, které výborně brání a je nebezpečné z brejkových situací. To se dneska ukázalo. Kdyby nás nepodržel gólman Hamalčík, tak si myslím, že jsme měli větší starosti. Byli jsme dneska efektivní, drželi jsme se plánu, se kterým jsme sem přijeli, a když jsme potřebovali, tak jsme gól dali. A i když jsme udělali nějakou nějakou chybku dozadu, tak jsem rád, že jsme to dokázali zvládnout a že jsme vyhráli poslední zápas v tomhle kalendářním roce.  Chci všem popřát všechno nejlepší do nového roku a hlavně hodně zdraví.