Guman, Kulda, Beran, Průžek, Knotek, Všetečka, Brož, Slavík, Havrda, Slavíček, Polák, Strnad

Aleš Totter, Daniel Tvrzník, Pavel Kolařík

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Baník si odváží z Edenu plný počet bodů

Baník se po reprezentační pauze vrátil vítězně, když porazil Znojmo. I ve druhém utkání, kdy se Baník postavil týmu z chvostu tabulky, Baníkovci slavili zisk všech bodů.

V posledním utkání před Štědrým dnem se sokolovští hokejisté představili v Edenu. Jejich hostitelem byla HC Slavia Praha. Baník bojoval o udržení šesté pozice, Slávisté o odpoutání se z poslední příčky. Start do zápasu vyšel lépe našim hokejistům. Tomáš Vracovský nabruslil do útočného pásma, domácí obránce mu nechal dost prostoru k přípravě střely a to se stalo Slavii osudným. Z o co větší dálky střela vyšla, o to větší razanci měla a domácí brankář Roman Málek nezareagoval a po odehraných dvou minutách a dvaceti pěti vteřinách šel Baník do vedení. Po inkasované brance se domácí hráči tlačili do útoku a měli i mírnou převahu. Nicméně do výraznějších šancí se nedokázali přes obětavě bránící hosty dostávat. Co prošlo, to si pohlídal pozorný Hamalčík. Naopak v čase 17:44 se Baník dostal do dvougólového náskoku. Z úhlu překvapil domácího brankáře Robert Šlechta a to bylo také to poslední, co Roman Málek na ledě v dnešním zápase zažil a zbytek zápasu se odebral sledovat na střídačku. Vystřídal ho jeho kolega Tomáš Volevecký a tak i ve druhém zápase za sebou Slavia sáhla již v první třetině ke střídání brankářů.

Druhá třetina pak opět pokračovala snahou domácích o vstřelení jejich úvodní branky. Dočkali se krátce po své nevyužité přesilovce. V čase 24:27 napřáhl od modré čáry Dušan Žovinec a prostřelil úplně vše. Krátce poté mohlo být v Edenu ještě veseleji, ale zakončení Strnada Hamalčík dokázal pokrýt. Nicméně Slavii až tolik nevyužitá příležitost nemusela nakonec mrzet. Za brankou hostů aktivně napadal Jaroslav Brož, získal kotouč, poslal jej na najíždějícího Maxima Havrdu a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. V čase 28:17 bylo vyrovnáno. I nadále se Slavia snažila vytvořit si tlak a další brankou překlopit vývoj utkání na svou stranu. Blízko k tomu měli domácí v 31. minutě, kdy po vyloučení Martina Weinholda hráli další přesilovou hru. Ta ale zůstala nevyužita, stejně jako následné přečíslení domácích z 36. minuty. Podruhé do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu a rozhodnout měla třetí třetina.

Ve třetí třetině se také velmi rychle rozhodlo. Již v čase 44:13 si vedení vzal zpět Baník Sokolov díky druhé dnešní brance Roberta Šlechty. Za necelou minutu to bylo již opět o dvě branky. V čase 45:08 našel Vrdlovec na levé straně Bernovského a ten se nemýlil. V čase 46:17 byl vyloučen domácí brankář za podražení a po třiceti osmi sekundách přesilovky vytahoval další kotouč ze své branky. Postaral se o to s přispěním domácího obránce Martin Osmík, který zakončoval po pasu Kverky z hranice brankoviště. Ani to nebylo vše. V polovině třetí třetiny se prosadil opět po teči jednoho z hráčů Slavie Štěpán Csamangó. Po této desetiminutovce bylo utkání prakticky rozhodnuto a kdyby do utkání mohl zasáhnout třetí brankář možná by se tak na straně domácích i stalo. Utkání se již dohrávalo, i když oba týmy se i nadále snažili ještě skóre zápasu změnit. Nejblíže k tomu měl zřejmě v 58. minutě aktivní Strnad, ale jeho střela šla nad Hamalčíkovu branku. Další šance již nepřišla a utkání skončilo poměrem 6:2 pro sokolovské hráče. Ti přidávají po velmi dobrém a odpovědném výkonu třetí výhru v řadě. Slavia zůstává přilepena na dně tabulky a opět se potvrdilo, že pokud chce něco na tomto stavu změnit, musí se opřít o zlepšené výkony v brankovišti. Svého soupeře domácí dnes výrazně přestříleli, dostávali se do šancí, ale sokolovští byli v zakončení výrazně efektivnější.

Utkání zhodnotil i dvougólový Robert Šlechta: ,,Zápas byl hodně rychlý. Soupeř nás tlačil a přehrával nás v našem pásmu. První dvě třetiny jsme se nechytali pohybem. Do třetí třetiny jsme si řekli, že ten pohyb musíme zvednout a povedlo se. Máme super výsledek. Těší mě góly, ale daleko více si vážím třech bodů."

Další zápas odehraje Baník na svém zimním stadionu ve středu 27.12., kdy bude hostit hokejisty Třebíče.

Ohlasy trenérů (převzato z hc-slavia.cz):

Aleš Totter (HC Slavia Praha): Dvě třetiny jsme byli lepší. V první třetině jsme dostali laciné góly, ve druhé jsme dominovali, ale nedokázali odskočit. Třetí třetina byly drobnosti, prohrané souboje, vyvrcholením zmaru v koncovce rozhodly dvě věci – výkony gólmanů a naše v prvních dvou třetinách. Výsledek je pro nás krutý, až nezasloužený, ale zase jsme nehráli šedesát minut, pouze dvě třetiny, a na to body nestačí. Takhle organizace si musí uvědomit, že se jedná o profesionální soutěž a jde o hodně. Dokud nenajdeme gólmanskou jedničku, větší odpovědnost u hráčů a střelecký instinkt, tak budeme mít velké problémy. Čeká nás ještě spousta zápasů, máme dost času, ale ten nám utíká. Všichni od majitelů přes trenéry a hráče musíme pracovat líp. Využijeme vánočního volna a trochu si ho zkrátíme, protože si žádný oddych nezasloužíme.

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): Věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní soupeř, který dokázal trápil Porubu Vsetín, dokázal doma porazit Přerov. V první třetině jsme se celkem drželi našeho plánu, dali jsme dvě šťastné branky, které nám určitě pomohly. Ale ve druhé třetině jsme úplně vypadli ze hry, domácí byli jasně lepší, rychlejší, silnější v soubojích, a jenom díky našemu gólmanovi Hamalčíkovi to skočilo jen o dvě branky. V kabině během druhé přestávky jsme si museli říct pár věcí, a já jsem rád, že mužstvo podalo velmi dobrý výkon ve třetí třetině, blížilo se to tomu, co chceme hrát. Myslím, že jsme si tři body zasloužili a jsme rádi, že jsme dokázali toto těžké utkání zvládnout.