Vodička, Bořuta, Furch, Štebih, J. Stehlík, Poizl, Baláž

Psota, Bittner, Dočekal, Ferda, Michálek, Vodný, Frömel, Kučera, Ondráček, Michalčuk, Malý, Maty. Svoboda

Kamil Pokorný, Jaroslav Barvíř, David Dolníček

Utkání s Třebíčí rozhodovaly až nájezdy

V posledním domácím zápase roku 2023 prohrál Baník na vlastním ledě s Třebíčí 2:3 po samostatných nájezdech. Domácí dokázali vrátit do zápasu, když prohrávali 0:2, nakonec ještě sahali po všech bodech...
V 18:00 bylo před poměrně početně zaplněnými tribunami vhozeno úvodní buly zápasu 32. kola Chance ligy. Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně. První posun v jeho vývoji přinesla 5. minuta, kdy si šel na trestnou lavici odpykat dvouminutový trest hostující útočník Ferda. Domácí první přesilovková formace si dokázala vytvořit tlak a do největší šance se dostal Tomáš Vracovský. Sám před Mičánem ale našel pouze jeho vyrážečku. Druhá formace už tak úspěšná nebyla a nedokázala se udržet po zbytek přesilovky na puku v útočném pásmu. Po skončené početní výhodě se do svého útočného pásma dostala i Třebíč. Z obléhání branky Michajlova vyplynul v čase 9:12 faul obránce Filipa Krajčíka, a i hosté měli možnost první přesilové hry. I oni si v ní vytvořili velkou příležitost. Z pravého křídla pálil po křižné nahrávce z první kanonýr Dočekal, ale jeho střela nebyla přesná. V plném počtu hráčů pak měli více ze hry baníkovští. Největší příležitost měl v polovině 14. minuty František Klejna. Jeho nahození se po teči Csamanga otřelo jen o tyčku třebíčské branky. Vzápětí v dobré pozici promáchl opět Štěpán Csamangó. V 17. minutě měl další dobrou příležitost Benda, hned poté ve vyložené šanci zakončoval Martin Osmík, ale Mičán si vše pohlídal. Už to vypadalo, že se půjde do kabin za bezgólového stavu. Proti byla ale první útočná formace hostí. Po vyhraném vhazování se udržel na kotouči v útočném pásmu Psota, uvolnil se, objel branku a nahrál před brankoviště Bittnerovi. Ten se dokázal i proti dvěma bránicím hráčům prosadit, dostal se do zakončení a nemýlil se. Odehráno 18:45, 1:0 pro hosty.

Hned v první minutě druhé třetiny zavezl puk do útočného pásma Jaromír Kverka a nabídl zakončení Vojtěchu Tomečkovi. Mičán opět odolal. Na druhé straně se do šance natlačil před Michajlova Ferda. Tu neproměnil, ale byl v zakončení faulován Osmíkem a Třebíč dostala nabídku další přesilové hry. Hosté ji téměř celou strávili na puku ve svém útočném pásmu, ale do vyložené šance se dlouho nedostali. Změnilo to až poslední čtvrtina výhody. Baník sice vyhrál buly, ale sokolovští obránci nedokázali vyhodit. Třebíč kombinovala tedy dále v pásmu, ke střele se dostal Dočekal, trefil tyč Michajlovovi brány, od tyče se puk odrazil do zad domácího brankáře a Matěj Psota ho v čase 23:17 dokázal dostat za čáru. To bylo přesně to, co Třebíč potřebovala. Přesilové hry. Produktivita první formace a dvougólový náskok. V další části třetiny si Třebíč velmi dobře hlídala vývoj zápasu, a ještě se dokázala dostávat do dalších šancí. V této fázi utkání držel Sokolov nad vodou Michajlov. Příležitost udělat něco se zápasem přišla z pohledu domácích v 10.minutě druhé třetiny, kdy byl vyloučen na dvě minuty Jan Kučera. Baník měl v úvodu své výhody problém udržet se v pásmu, natož se dostat do nějaké zajímavé příležitosti. Nicméně ve skrumáži hráčů se k puku dostal na hranici kruhů nakonec dostal Martin Osmík, jeho bekhendové zakončení úspěšné nebylo, ale následná dorážka v čase 30:47 již ano. Hosté ani po první inkasované brance nezměnili svůj styl hry. Styl, který nebyl možná až tak atraktivní ale velmi efektivní. Vlastní modrou čáru bránili ve třech hráčích, při získání puku ihned rychle přecházeli do protiútoku a daleko lépe a daleko déle se s pukem na hokejkách dokázali v útočném pásmu udržet. Baník musel být velmi trpělivý a bylo jasné, že se do šancí bude dostávat spíše ojediněle. Další příležitostí pro domácí mohlo být vyloučení Matyáše Svobody na začátku 37. minuty. Dobré střelecké možnosti měl v početní výhodě Vojtěch Tomeček. V první z nich nezamířil z první úplně přesně a trefil přesouvajícího se Mičána a v druhé zlomil při své střele hůl. Přesilovka zůstala tedy nevyužita. Domácí to nakonec nemuselo s odchodem do šaten až tolik mrzet. Náladu fanouškům zlepšila čtvrtá domácí formace. David Novotný s přechodem modré čáry přihrál do leva najíždějícímu Tomáši Rohanovi a domácí kapitán střelou do pravého horního rohu v čase 39:04 utkání vyrovnal.

S nástupem do třetí třetiny měl příležitost k dokonání obratu Baník Sokolov. Tomeček v přečíslení dva na jednoho výborně našel Vracovského, ale tomu zakončení nevyšlo. Domácí se i nadále snažili aktivně napadat a tlačit se do útoku. Tato část hry se domácím fanouškům musel líbit. Baníku byl plný led. V čase 48:10 to s důrazem přehnal Štěpán Csamangó a byl vyloučen na dvě minuty za naražení na hrazení. V přesilovce vybojoval puk na modré Martin Osmík a ujížděl s ním sám na Mičána. Hostujícím obráncem byl v nájezdu faulován a do zakončení se nedostal. Síly na ledě se tedy vyrovnaly. Ve zkrácené početní výhodě měl tutovou šanci na hokejce Kverka, ale nedokázal puk dostat do okryté brány. O dvě minuty později byla domácí 71 v dalším nadějném zakončení, tentokrát pro změnu puk orazítkoval konstrukci brány. Poslední vzrušení v základní hrací době přineslo zaškobrtnutí Mlčáka na útočné modré. Domácí obránce ale ještě v pádu dokázal odehrát kotouč před rozjíždějícími se útočníky hostů do bezpečí.

Oba týmy si zajistily v základní hrací době po bodu a šlo se do prodloužení. V prodloužení vyslali první dvě nebezpečné střely domácí. Csamangó poté vyhrál bruslařský souboj mezi modrými čarami a hostující Ondráček ho musel zadržet nedovoleným způsobem. V přesilové hře to byl festival šancí Baníku, ale bez gólového vyjádření, jen s jednou nastřelenou tyčí. I po skončeném vyloučení se ještě Baník dokázal Vracovským dostat do další velké šance, ale tu dokázal Mičán pokrýt a šlo se tedy do nájezdů.

V nich byli úspěšnější hráči Třebíče a vzali si tak druhý bod z tohoto zápasu.

Ohlasy k zápasu:

Tomáš Mariška: Dnes proti nám stál těžký, silový soupeř, který je velmi dobře organizovaný a hraje velmi dobře do obrany. Chtěli jsme dobře vstoupit do utkání, dát první gól. Ta první věc se nám podařila, měli jsme dobrý pohyb, nehráli jsme špatně, ale dostali jsme nešťastný gól a potom v oslabení druhý. Jsem ale rád, že se naše mužstvo dokázalo vrátit do zápasu a dotáhnout tu těžkou situaci do stavu 2:2. Pak si myslím, že jsme byli lepším mužstvem, měli jsme dostatek šancí, abychom získali tři body nebo pak dva body, ale nebyli jsme efektivní a na to jsme dneska doplatili. Myslím, že ta naše hra byla solidní, vytvářeli jsme si dostatek šancí, ale prostě jsme nedokázali dát o jednu branku víc, než soupeř. A myslím, že i v nájezdech jsme měli dostatek šancí, abychom ten gól dali, ale bohužel, tam už je to trochu loterie. Jsme rádi, že jsem natáhli bodovou šňůru a věřím, že se příště přikloní štěstí k nám.

Tomáš Rohan: Na zápasu je pozitivní, že jsme se do něho vrátil za stavu 0:2. Ale všechny nás určitě mrzí, že jsme dnes nebrali všechny tři body, protože si myslím, že na šance jsme byli lepším týmem a ten gól navíc jsme si zasloužili. Chyběli nám sice někteří hráči, ale ten tým je silný i bez těch kluků z Varů. Ale když kluci z Varů přijdou, tak je to vždy plus, ale je skvělé, že se umíme obejít i bez nich a odehrát skvělé zápasy. Chtěl bych fanouškům poděkovat, i atmosféra byla super a přál bych si, aby to takhle bylo i nadále nebo jenom lepší a lepší. Opravdu děkujeme, dneska lidi vytvořili opravdu výbornou kulisu.