Larsen, Staněk, Smetana, Š. Jenáček, Ďurkáč, Hryciow, Kojo

Rob, Bērziņš, Jonák, Klhůfek, Dědek, Holec, Šuhaj, Kern, Hořanský, Š. Bláha, Kratochvil, A. Koláček II

Jiří Weintritt, Luboš Rob

Výhra nad favoritem po skvělém výkonu

Baník potvrdil, že se mu na Vsetín poměrně daří. Ve 34. kole ho doma porazil 4:1 po třetinách 0:0, 2:0, 2:1.

Středeční utkání se Vsetínem začalo před velmi slušně zaplněným hledištěm velmi svižně. Od samého začátku bylo na obou týmech znát, že se potkávají soupeři s dobrou formou a s herní pohodou na hokejkách. Mírnou herní převahu měli v první desetiminutovce domácí hokejisté. Zejména první útok si dokázal vytvářel tlak a dostal se i k několika zakončením. Ale ani ostatní formace nezůstávaly v ofenzivní snaze pozadu. S dalším postupem první třetiny se hra vyrovnávala a objevily se i první větší šance. V té největší se objevil sám před Žukovem David Tureček, ale z bezprostřední blízkosti svým blafákem nenašel prostor, jak puk dostat za brankovou čáru. Vsetínští hokejisté se do předbrankového prostoru kombinační hrou nedostávali, tak spíše zkoušeli nahození od modré, ale při nich a při následných pokusech o dorážku byl Hamalčík v domácí bráně pozorný. Do kabin se tak odcházelo ze bezbrankového stavu.

Druhá třetina už přinesla hned ve svém úvodu branku. K radosti sokolovských fanoušků puk překonal čáru za zády Žukova. David Novotný nabruslil před hostujícího brankáře zleva a zakončil střelou švihem do horního rohu branky. To se stalo v čase 22:56. I nadále oba týmy pokračovaly v ofenzivním a rychlém stylu hokeje s minimem nepřesností a chyb. Takový hokej se divákům musel líbit. Aktivní David Novotný v polovině zápasu nabruslil rychle do pásma hostů, dobře nahrával Davídkovi, ale tomu v rozhodující fázi puk přeskočil čepel a k zakončení se tak naše nová posila nedostala. Udeřilo opět až v čase 33:59. Tomáš Vracovský se i přes řadu soubojů udržel na puku, vybruslil s ním až k modré čáře, odkud příhrou zpět před branku našel Vojtěcha Tomečka. Ten se ještě kličkou vyhnul obránce, udržel stabilitu a puk poslal pod břevno Žukovovi branky. 2:0 pro Baník. Od druhé branky se přeci jen domácí více zaměřili na defenzivu a Vsetín byl více na puku. Ale domácí v čele s Hamalčíkem bránili náskok obětavě a pozorně. Největší šanci si hosté vytvořili s druhou sirénou. Do zakončení se v tváří tvář před Hamalčíka dostal Berzinš, ale lotyšský útočník nedokázal puk dostat při zakončení mezi tři tyče.

Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu jako konec té druhé. Baník se jen možná stáhl ještě více do defenzivy a optická převaha Vsetína byla ještě o něco výraznější. Ve 43. minutě dostal Baník možnost navýšit vedení při vůbec první přesilové hře v celém utkání. Na trestnou lavici putoval za podrážení Adam Koláček. I přes šanci Vracovského zůstala ale tato možnost nevyužita. Na dostřel Baníku se naopak dostali v čase 45:25 hosté. Další nahození Vsetína od modré se odrazilo k nepokrytému Matyáši Dědkovi a ten se nemýlil. Naštěstí pro Baník přišla brzy odpověď na druhé straně. Postaral se o ní v čase 50:39 Martin Weinhold, který se po chybě jednoho z hráčů Vsetína na modré obranné čáře dostal před Žukova a potřetí v zápase jej střelou do horní části branky překonal.

S domácími to vypadalo za chvíli ale opět hůře. V 53. minutě byl vyloučen David Tureček. Za minutu a 46 sekund si k němu musel přisednout Robert Šlechta za příliš mnoho hráčů na ledě. Ale krátkou dvojnásobnou nevýhodu, a i pokračující přesilovou hru dokázali domácí hráči přečkat. Více než dvě minuty před koncem přistoupili hosté ke hře se šesti hráči v poli. Vytvořili si tlak, ale překonat Hamalčíka nedokázali. Naopak v čase 59:01 ujel všem Jaromír Kverka a dovezl puk počtvrté do hostující branky. Bylo rozhodnuto.

Baník bere další tři body. Nejlepší hráči utkání byli vyhlášení hostující obránce Smetana a domácí útočník David Novotný. Další utkání hraje Baník v sobotu v Litoměřicích a pak v pondělí 8.ledna v televizním utkání hostíme Zubry z Přerova. Utkání kvůli televiznímu přenosu začíná netradičně v 17:30.

Ohlasy ze zápasu:

Tomáš Mariška:
Chtěli jsme dobře vstoupit do nového roku, a to si myslím, že se nám povedlo nadmíru. Přijel těžký soupeř a bylo to utkání plné těžkých osobních soubojů. Jsem moc rád, jakým způsobem jsme to dneska zvládli i v té sestavě jakou jsme měli dneska k dispozici. Všichni hráči podali maximální výkon a tou týmovou prací s výborným Hamaldou vzadu jsme si došli i pro výborné góly. Ale jak říkám, jsem opravdu rád za ten výkon, který jsme dneska odvedli. Doufám, že nám to pomůže k dobrému vstupu do nového roku.

…Sestavu máme jakou máme. Samozřejmě kluci jsou nyní delší dobu v extraligových Varech a my jim to přejeme. Ale kluci, kteří je zastoupili, tak to odpracovali velmi dobře a zaslouží si dostat tady prostor. A pokud budou takovýmto způsobem pracovat, tak je dokáží plnohodnotně nahradit.

David Novotný:
Určitě výhra 4:1 nad Vsetínem se počítá. Myslím, že jsme byli celých 60 minut lepším týmem a výsledek tomu odpovídá. U gólu jsem vyplaval u modré čáry, beci se tam asi dobře nedohodli, dostal jsem puk, vystřelil jsem nad gólmanovo rameno a naštěstí to tam padlo.

…Kluci co přišli z varský juniorky, tak nás doplňují velmi kvalitně. Takže na sestavě nebo hře to není vůbec znát.