Stehlík, Doudera, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Hlaváč

Tvrdoň, Střondala, Christov, Razgals, Šoustal, Berisha, Vehovský, Vachovec, Gřeš, Mrázek, Krenželok, Šedivý

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

S Porubou Baník neuspěl

Na ledě lídra tabulky se Baník dlouho držel na dostřel, v 51. minutě domácí přidali třetí gól a svoje vítězství následně potvrdili při power-play Sokolova. Baník tak v Kravařích prohrál 4:1

K utkání 37. kola zajížděli sokolovští hráči do Poruby na led vedoucího týmu tabulky. Kromě síly soupeře a kromě dlouhé cesty jim do karet nehrály ani výpadky v sestavě. Hostujícím hráčům chyběl Martin Rohan s Adamem Rulíkem v obraně, v útoku pak stále zranění Vojtěch Polák se Štěpánem Csamangem a oproti pondělním zápasu také trio Daniel Kružík, Roman Přikryl a Martin Osmík. V brance dostal od trenérů důvěru tentokrát Martin Michajlov.

Od začátku utkání se do útoku více tlačili domácí. Baník se snažil naopak dobře bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. Do první větší šance se v utkání dostala Poruba. Tvrdoň se objevil na začátku páté minuty sám před Michajlovem, ale hostující strážce brankoviště dokázal domácího útočníka vybruslit a zakončení pokryl. Baníku se podařil jeden z rychlých protiútoků v 11. minutě. Varvařovský našel Vracovského, ten zkusil zakončit, puk se poté odrazem dostal ke Kverkovi, ten udělal dlouhou kličku Dolejšovi a v čase10:13 zakončil do odkryté branky. Vyrovnáno bylo po odehraných dvou minutách a dvaceti dvou vteřinách. Jakub Stehlík napřáhl od modré a puk skončil po teči až za zády Michajlova. Za vyrovnaného stavu se dařilo Sokolovu držet obrannou modrou čáru a do ničeho zásadního domácí hráče nepouštěl. Naopak přišla šance na to, vzít si vedení zpět. V čase18:58 byl za nesportovní chování vyloučen na dvě minuty Mrázek. Baník měl puk na svých hokejkách, připravil do konce třetiny i dvě šance, ale obě paradoxně pro domácí tým. Nejprve neudrželi hosté modrou čásu a dva porubští ujížděli na jediného obránce, Michajlov ale zasáhl. Poté zkusil v obranném pásmu kličku sokolovský obránce, tu ale vypíchl Střondala a dostal se sám před Michajlova. Jeho zakončení ale minulo tři tyče.

Přesilová hra Sokolova pokračovala i v začátku druhé třetiny, ale ani ve zbytku výhody se hosté do žádné šance nedostali. Udeřilo až na druhé straně v čase22:11. Baníkovští obránci chybovali v rozehrávce, puk se dostal k Razgalsovi, lotyšský útočník našel na kruzích Christova a ten nedal střelou z první Michajlovovi šanci. Navýšit náskok mohla Poruba při vyloučení Tomáše Rohana za hru vysokou holí v 25. minutě. Ani domácím ale přesilovka nevyšla. Ve velké šanci se při hře v plném počtu objevil ve 33. minutě Šlechta, ale svůj nájezd neproměnil, přesněji řečeno Dolejš rozklekem výborně zasáhl. V čase 33:08 dostala výhodu další přesilové hry Poruba. Stallo se tak poté, kdy vyhození Martina Weinholda směřovalo mimo ledovou plochu. Ani další výhodu domácí ale nedokázali využít a ani se v ní nedostali do větší šance. Naopak až po návratu Weinholda na led nastřelil Michal Vachovec tyč Michajlovovi brány. V poslední minutě druhé třetiny měly ještě oba týmy po jedné šanci, ale stav utkání již do sirény zůstal nezměněn.

Úvodních šest minut třetí třetiny orámovala další dvě vyloučení sokolovských hráčů. Nejprve to byl Kverka, poté Tureček. V obou případech sokolovská defenziva odolala. Ve 48. minutě to vypadalo na další výhodu domácích. Ale nakonec se k trestu Vrdlovce přidal i trest na druhé straně pro Střondalu, který byl vyloučen za nafilmovaný pád. Chvíli se hrálo v plném počtu, ale v čase 48:46 další přesilová hra pro porubské přišla, to když se provinil Vojtěch Kysela. Toto vyloučení již domácí hráči potrestali. Konkrétně v čase 50:04 se střelou švihem z hranice kruhů prosadil Tomáš Šoustal.

Baník se snažil zkorigovat gólovou ztrátu, ale narážel na dobře chytajícího Dolejše, který potvrzoval svá dosavadní statistická čísla v sezoně. V dobré šanci byl při nájezdu dva na jednoho Vracovský, ale po přihrávce Tomečka už neměl potřebný prostor před domácím brankářem k přesnějšímu zakončení. Když v 58. minutě chytil další střelu Vracovského do lapačky Dolejš, bylo jasné, že už hosté musí jít do většího rizika. Proto se trenérský tým Sokolova odhodlal v čase 57:46 ke hře bez brankáře. Baník se dostal do útočného pásma, ale nahození od modré zblokoval Střondala a ihned dokázal puk poslat přes celé hřiště do prázdné branky. V čase 58:33 bylo rozhodnuto, 4:1 pro domácí. Rozhodčí před koncem zápasu poslali v těsném sledu dva domácí hráče na trestnou lavici. Tím korigovali poměr vyloučených a dali na posledních 16. sekund zápasu Sokolovu výhodu hry 5 na 3. Ale hosté už druhou branku nepřidali.

Utkání tak skončilo vítězstvím Poruby. Baník dnes nebyl bez šance, byť převaha Poruby byla patrná. Do poloviny třetí třetiny se drželi sokolovští na dostřel, ale k úvodnímu gólu Kverky už bohužel pro ně další branku přes velmi dobře chytajícího Dolejše nepřidali.

Ohlasy zápasu:

David Varvařovský (útočník HC Baník Sokolov):
První třetinu si myslím, že jsme odehráli slušně. Byli jsme Porubě vyrovnaným týmem. Ve druhé třetině jsme udělali pár chyb, čehož dokázal soupeř využít. Co jsem dneska viděl, tak Poruba je velmi kvalitní soupeř. Ve třetí třetině tam byla nějaká vyloučení, které rozhodla o konci utkání. Pro mě to bylo úplně něco jiného ve srovnání s juniorkou. Musel jsem se rychleji rozhodovat, rychleji bruslit, ale jsme rád, že jsem dostal šanci, protože vždy jsem si chtěl profesionální soutěž zahrát. Takže jsem rád, že jsem si to dneska mohl vyzkoušet.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Po utkání ve Znojmě, kde jsme sice hráli pěkný, ale neúčelný hokej, jsme si k tomu něco řekli. Ale se Sokolovem zase... strašně moc šancí zmaříme tím, že chceme hrát na krásu. Musíme se vrátit k jednoduchému hokeji, kdy máme tlak do brány a střelbu. Jsou tady samí šikovní, chytří hokejisti a hra pak sklouzává k tomu, že jakoby chceme hrát do prázdné brány. Pro oko diváka je to asi pěkné, ale musíme hrát jednodušeji a s větším tlakem do branky.

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): Myslím, že jsme sehráli velmi dobrou první třetinu. Dali jsme první gól, což byl náš plán a cíl. Bohužel jsme rychle dostali branku na 1:1, ta nás trošku přibrzdila, ale i tak jsme se minimálně do půlky zápasu drželi toho, s čím jsme přijeli. Škoda gólu na 2:1, který jsme domácím dali zadarmo. Když pak vedli, byli silní v ofenzivě a my jsme se dostávali do útoku jenom sporadicky. Ve třetí třetině Poruba dostala dostatečný počet přesilovek, aby nám odskočila. Zkusili jsme ještě hru bez gólmana, ale ani ta nám už nevyšla. Takřka dvě třetiny jsme odehráli velmi dobře, ale pak už hra byla rozkouskovaná a nebyli jsme dostatečně efektivní, abychom dokázali domácí síle vzdorovat.