Mácha, Pechanec, Pospíšil, Jak. Svoboda, Hejcman, Lednický, Jan Svoboda, Ministr, Dobša, Nemec, Chludil, Indrák

Michal Mikeska

Před televizními kamerami Baník uspěl

Ve 36. kole porazil Baník na svém ledě Přerov 3:1 po třetinách 1:1, 0:0 a 2:0.

Dnešní zápas se hrál za suverénně nejchladnější venkovní teploty v dosavadní sezonně. Chlad se odrazil i do teploty na zimním stadionu. Nikoli však do hlediště, odkud dostával Baník od začátku utkání velmi silnou podporu. Chlad se nepropsal ani do samotné hry. Od začátku utkání se hrál svižný hokej, kdy rychlost občas poznamenala i kvalitu kombinace.

První šanci v zápase měli sokolovští hráči. Kverka na modré přenechal puk Vracovskému, ten na sebe natáhl hostující obránce a bekhendovou přihrávkou našel Vojtěcha Tomečka a před ním už byla jen prázdná branka. A pravé křídlo elitní formace Sokolova do ní šestnáct sekund před koncem první minuty poslalo bez problémů puk.

Baník se i po úvodní brance snažil hrát aktivně, ale Přerov už si další útočné pokusy pohlídal. Naopak v čase 5:15 se mu podařilo utkání vyrovnat. V relativně nenápadné útočné akci si Zubři rychle vyměnili puk a Odnřej Cubo střelou přes clonícího sokolovského obránce překonal Habala. Na konci 8. minuty dostali výhodu první přesilové hry v zápase domácí hráči. Nenaložili s ní ale vůbec dobře a do žádného dobrého zakončení se nedostali. Ve 14. minutě přišlo další vyloučení přerovských. Druhá výhoda už vypadala z pohledu domácích lépe, ale Postava všechna zakončení pokryl. Na druhé straně se v oslabení dostali k zakončení i hráči Přerova, ale i Habal odolal. Pokračoval bruslivý hokej, ale bez výraznějších šancí na obou stranách. V čase 18:59 byl vyloučen Martin Rohan a první přesilovou výhodu měli tak i hráči Přerova. Do konce třetiny ale branku Habala výrazně neohrozili. Ve druhé třetině pokračovala výhoda Zubrů o jednoho muže v poli. Ani ve druhé části přesilové hry se však přerovským kombinace nedařila a branku domácího týmu nedokázali ohrozit.

Ve prostřední třetině tempo hry přeci jen mírně polevilo. Hostující tým se soustředil více na defenzivu a sokolovští tak měli více puk na svých hokejkách. Výraznější šance však ani na jedné ze stran nepřicházely. Až na začátku 33. minuty vypíchl puk na obranné modré Tomáš Vracovský, ale hostující obránce se dokázal vrátit a zakončení našemu útočníkovi nedovolil. Ve 35. minutě se po přihrávce Turečka dostal do zakončení Adamec, ale jeho střelu Postava zachytil. Ke konci třetiny si Sokolov začal vytvářet větší tlak, ale ani to na změnu skóre nestačilo. I po druhé třetině byl tedy stave nadále nerozhodný.

Poslední třetinu začal Přerov ještě o něco více defenzivněji. Bránil pozorně modrou čáru a domácím se nedařilo tento blok překonat. Takto se odehrávala skoro celá první desetiminutovka třetí třetiny a diváci nesledovali v této fázi příliš atraktivní hokej. Sokolov se stále intenzivněji tlačil dopředu a za snahu byl nakonec odměněn v 53. minutě utkání. Adamec vystřelil, Postava puk neudržel, Vrdlovec svou vyrážku z blízkosti poslal jen do betonu, ale Martin Osmík byl už úspěšný a vrátil domácím vedení. Přerov musel opustit od defenzivy a ukázal, že umí i dopředu. Velmi silný byl v soubojích a dokázal se minuty držet v útočném pásmu Baníku. Několik nahození vypadalo velmi nebezpečně, ale Habal si se vším dokázal poradit. V ojedinělém útočném výpadu byl tři minuty před koncem faulován Přikryl a domácí dostali v čase 56:57 výhodu další přesilové hry. V ní si nejprve vytvořil velkou šanci Tomeček, ale puk čáru nepřešel. V čase 58:05 už byl ale Daniel Vrdlovec úspěšný, i když o jeho brance ještě muselo rozhodnout video.

Hosté prakticky ihned po inkasované brance sáhli ještě ke hře bez brankáře, výhodu umocnilo ještě vyloučení Adama Rulíka v poslední minutě zápasu, ale Baník už si vítězství pohlídal.

V historicky prvním televizním zápase tedy slavíme výhru a ve střed vyjíždíme do Poruby. Další domácí zápas hrajeme v sobotu 13.1 od 17:00 proti Dukle Jihlava.

HODNOCENÍ

Trenér Tomáš Mariška a obránce Martin Rohan - ZDE

Trenér Přerova Michal Mikeska:

Z obrany to bylo skvělé. Přechod do útoku také skvělý. Útočná fáze nula, nula. Bojíme se, jsme ustrašení, bojíme se podstoupit souboj, vyhrát souboj, bez tohohle se nikam nepohneme. Řekl jsem to i hráčům. Dáme jeden gól a zase ho dá obránce. Předtím jsme dali pět gólů, ale čtyři dali obránci. Prostě trápíme se v útoku, máme nějaké zraněné, je jich i poměrně dost. Ale na to se vymlouvat nemůžeme, musí za to vzít ostatní. Je to pořád dokola. My se držíme, je to nadějný zápas, sice jsme věděli, že budeme v určitých fázích pod tlakem, což se potvrdilo, protože Sokolov má kvalitní kádr, ale hráli jsme dobře. Bez útočné fáze, bez tlaku a odvahy se ale nikam nepohneme.