Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, D. Kolář, L. Mareš, Koštoval

Čachotský, R. Toman, Cachnín, Harkabus, T. Havránek, Jelínek, Jungwirth, Rauš, Báťa, Kočí, Štefančík, V. Brož

Viktor Ujčík, Karel Nekvasil

Baník ani potřetí na Jihlavu nevyzrál.

Hokejisté Sokolova ani potřetí nenašli recept na jihlavskou Duklu. Doma Baník prohrál 0:3 po třetinách 0:1, 0:1, 0:1.

Ve 38. kole dorazila do Sokolova jihlavská Dukla, na kterou se Baníku v letošní sezoně zatím nedaří. Baník se v zápase musel obejít bez zraněného Františka Klejny a ze zdravotních důvodů chyběli i například Martin Rohan nebo Martin Osmík. Poprvé byl k dispozici Ján Niko, který přišel na střídavé starty z Letňan.

Jihlava přijela do Sokolova bez brankáře Berana, kterého ale stoprocentně nahradil Maláč a s bývalými hráči Baníku Janem Strejčkem a Tomášem Harkabusem.

Úvod byl ve znamení nepřesností, následně se k několika zajímavým střelám dostali hráči Jihlavy, ale hosté naráželi na Michajlova, který se zaskvěl i proti šanci Čachotského.

Udeřilo na konci 12. minuty. Toman vyhrál na levé straně buly přímo na střed na Jana Strejčka, který napálil puk a prostřelil Michajlova – 0:1. Na druhé straně se do nadějné pozice dostal Bernovský, který střílel z voleje, ale výborným zákrokem betonem se vytáhnul i jihlavský Maláč.

Závěr první třetiny patřil Baníku, ale domácí se neprosadili ani v přesilové hře (jediné), kdy neuspěl například Kverka. První třetina tak skončila vedením Dukly.

Ve druhé třetině pokračoval tuhý boj. Baníku se v útočné fázi příliš nedařilo a více ze hry měla přeci jen Jihlava. Navíc se ve 28. minutě dostala Jihlava do přečíslení, Jungwirth předal puk Šimonovi Báťovi, který bude na Sokolov vzpomínat jako na soupeře, kde zaznamenal premiérovou branku v Chance lize – 0:2.

Baník se snažil odpovědět, neuspěl však ani Tomáš Vracovský, který puk za brankovou čáru nedostal. Poté si přesilovku zahráli i hosté, taktéž jedinou, a rovněž bez efektu. Závěr druhé třetiny ale patřil Jihlavě, kdy ve větší permanenci musel být Michajlov. Maláč v bráně Dukly zasahoval spíše sporadicky, a tak radost domácím divákům udělal pouze Ján Niko, který tvrdým, ale čistým zákrokem zastavil hostujícího Havránka.

Do třetí třetiny nastoupil Baník se snahou o zvrat, ale do vyloženějších příležitostí se nedostával. Hosté pozorně bránili, kontrolovali hru a Baníku se dnes prostě nedařilo. Navíc v 54. minutě domácí zachybovali, Havránek posunul na Šimona Jelínka, který překonal Michajlova potřetí – 0:3.

Baník se sice snažil o zkorigování skóre, ale neujala se ani jedovatá střela Csamanga. Větší drama pozorně hrající Dukla nepřipustila, a tak Jihlava dovedla zápas do vítězného konce.

Baníku se zápas příliš nevyvedl. Hráči se nedostávali do šancí ani do střeleckých pozic, a naopak Jihlava byla efektivní. Šanci na reparát budou mít baníkovci ve středu 17. 1., kdy zajíždějí do Chrudimi, kde se střetnou s pardubickým béčkem. Doma se pak sokolovští hokejisté představí znovu v sobotu od 17:00, kdy vyzvou zlepšující se Frýdek-Místek.

Ohlasy z utkání:

Daniel Kružík - hodnocení utkání:

Jihlava hrála efektivně. Porazili nás v těch důležitých momentech, v těch jednoduchých věcech, které oni hráli a my jsme je nedokázali plnit. To bylo dneska zásadní. Měli jsme šance, které jsme neproměnili, což si myslím, že byla škoda, zápas by se vyvíjel třeba jinak. Ale prostě to tak dneska bylo. Oni šance proměnili, my ne a jsou šťastnější, což nás mrzí. Sice už potřetí, což nás mrzí, protože jsme ani v těch předchozích zápasech nedokázali dát víc gólů. Takže toto je takový minus, na který bychom se měli soustředit. Chce to dál pokračovat v tvrdé práci a hrát jednoduchý, přímočarý hokej. Jsi jedním z hráčů, kteří jsou teď hodně v zápřahu, tak jak se cítíš? Je to samozřejmě náročné, ale myslím si, že jsme dobře připraveni všichni, co chodíme jak nahoru, tak dolů a umíme si s tím poradit. Leden je prostě náročnější, zápasů je hodně, ale každý se s tím popere, jak může…