Urbanec, Haman, Výtisk, Š. Havránek, Homola, Teper, Hrachovský

Hotěk, R. Veselý, Svačina, Doktor, Marosz, Martynek, Cedzo, Macháček, Krajč, Geidl, Matěj, Ramik

Martin Hrnčár, Jozef Daňo

Baník proti Frýdku s čístým kontem a třemi body

Baník ve 40. kole Chance ligy porazil na svém ledě Frýdek-Místek 2:0 po třetinách 1:0, 0:0, 1:0. Oba góly vstřelil Tomáš Vracovský, kterému asistovali Daniel Vrdlovec s Vojtěchem Tomečkem. Čisté konto si připsal Petr Hamalčík

Vstupní zápas do poslední čtvrtiny letošního ročníku soutěže přivedl na sokolovský zimní stadion hokejisty Frýdku-Místku. Baník do utkání nastoupil v okleštěné sestavě. Výčet dnes hokeje neschopných hráčů by byl dlouhý, tak se vymezíme jen na ty hráče, kteří na marodku přibyli oproti poslednímu utkání. Byli jimi útočníci Jaromír Kverka a Václav Adamec. Situace v sousedních Karlových Varech není o mnoho lepší, a tak se hledali další hráči k doplnění sestavy velmi složitě. V dnešním zápase tak dostali příležitost juniorští útočníci Adámek se Šlechtou, povolán byl opět Vojtěch Kysela a Ján Niko z Letňan, z Chebu byl stažen Milan Davídek a v obraně nastoupili junioři Krajčík s Kryštofem Bulkou.

Se začátkem zápasu nebyly značné změny v sestavě Baníku nějak negativně patrné a domácí se pustili do svého soupeře s velkou aktivitou. Ani Frýdek-Místek ale nezůstával pozadu a hrál se vcelku útočný hokej a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Větší výhodu získal v polovině desáté minuty Baník, když na trestnou lavici musel hostující Jan Výtisk. Domácím ale výhoda vůbec nevyšla, měli problém přejít s pukem do útočného pásma a branku Mokrého vůbec neohrozili. První branka zápasu tak padla až za plného stavu hráčů a k radosti domácích fanoušků se tak stalo v čase 12:54 za záda Vojtěcha Mokrého. Postaral se o to první útok Sokolova po hezké kombinaci Tomečka a Vrdlovce zakončil z hranice brankoviště Tomáš Vracovský. Od té doby měl Sokolov mírnou převahu, kterou umocnilo další vyloučení Výtiska na začátku 18. minuty. V úvodu přesilové hry měl velkou šanci střelec úvodní branky, ale své zakončení vyslal z hranice kruhů jen do středu branky a tam byl Mokrý připraven. Zbytek přesilové hry se už odehrál ve scénáři první výhody a Sokolov už se do útočného pásma prakticky nepodíval.

Na začátku druhé třetiny přišlo v čase 21:09 první vyloučení domácího týmu. Hosté sehráli početní výhodu o poznání lépe. Několikrát ohrozili Petra Hamalčíka v domácí brance, ten ale potvrzoval aktuální dobrou formu. Přesilová hra však jako kdyby předznamenala další obraz hry ve druhé třetině. Slezané byli aktivnější, velké problémy dělal domácím zejména Rostislav Marozs. Dostával se do šancí, domácí obrana ho velmi obtížně odstavovala od puku a díky tomu připravil navíc několik šancí i svým spoluhráčům. Opravdu výrazně rozdílový hráč v dnešním zápase. Baník to doháněl velkou obětavostí a nasazením a za zády měli domácí skvěle chytajícího Hamalčíka. Převahu Frýdku-Místku umocnilo další vyloučení Sokolova. V čase 28:52 odešel na trestnou lavici Kryštof Bulka. Hostě opět zamkli bránicí čtveřici v pásmu a tentokrát musela při střele Tepera pomoci domácímu brankáři i branková konstrukce. Po skončení přesilové hry přišla i šance pro domácí. Hostující obraně ve 35. minutě ujel Vojtěch Tomeček, ale Mokrého nepřelstil. Od tohoto okamžiku se ale Sokolov v útoku probudil a přišly další šance. Ani Davídek a ani Vracovský však Mokrého nepřekonali. V závěru druhé třetiny byl za útočný faul vyloučen Adam Cedzo.

Třetí přesilovka domácích vypadala už o poznání lépe, ale do konce druhé třetiny se už skóre přesto neposunulo. Do začátku třetí třetiny si Baník přinesl ještě 39. sekund početní výhody. Ta už ale žádnou šanci nepřinesla. Poté přišla pasáž hry, ve které oba týmy spíše vyčkávali a čekali na chybu soupeře. Z toho vybočila až akce prvního útoku domácích ve 47. minutě utkání. Tomáš Vracovský vzal zakončení na sebe, ale puk namísto v síti skončil na výstroji hostujícího brankáře. I po tomto oživení ale hra opět opadla. Baník pozorně bránil a do ničeho hosty nepouštěl. Naopak sedm minut před koncem utkání přišla obrovská příležitost na navýšení vedení. Vojtěch Kysela se samostatně prodral až před brankáře Mokrého, zakončit nedokázal, ale puk zůstal volný na hranici brankoviště před prázdnou bránou. První se k němu dostal domácí Šlechta, ale backhandem nedokázal puk dostat za brankovou čáru.

Pravidlo nedáš dostaneš mohlo být naplněno na začátku 56. minuty. Cedzo si obhodil v útočném pásmu domácího hráče a z hranice kruhů zakončil střelou švihem. Za Hamalčíkem zazvonila podruhé branková konstrukce. Hosté se začínali tlačit více do útoku a okénko v obraně mohl využít Osmík, ale i jeho zakončení Mokrý pokryl. Utkání se blížilo k závěru. V 59. minutě odvolali hosté brankáře a ihned zamklli domácí v pásmu, k zakončení se ale nedostali. Naopak Šlechtovi se podařilo vyvézt puk z pásma. Když jej hosté vraceli zpět, čárový rozhodčí jim odpískal přísný ofsajd. Po buly se opět Frýdek-Místek dostal do útoku. Nahození se ale odrazilo na hůl Vojtěcha Tomečka. Ten s ním dobruslil až za útočnou modrou, tam předložil nezištně Vracovskému a ten už neměl problém v čase 59:06 rozhodnout definitivně o osudu zápasu.

Sokolov tedy bere důležité tři body a další utkání jej čeká v pondělí na ledě Zlína. Další domácí zápas nás čeká ve středu 24.1. od 18:00 hodin proti Prostějovu.

Ohlasy ze zápasu:

Martin Sobotka (asistent trenéra)

Utkání bylo velmi těžké. Věděli jsme, že přijede Frýdek-Místek, který má v poslední době parádní formu. Jsou výborní v přesilovkách a mají zkušené hráče. Připravili jsme se na to, kluci víceméně splnili ten plán, se kterým jsme do zápasu šli. Odmakali to, odřeli a v těžkých pasážích, kdy se nám nedařilo, tak nás podržel gólman Hamalčík. Dneska tedy absolutorium a před klukama smekám. Nula navíc je bonus, a máme radost, že jsme dokázali takhle kvalitní mančaft na nule. Je to pro nás povzbuzení do další práce, že jsme schopni s jakýmkoliv soupeřem to odehrát na nulu. Je to pro nás důležité před cestou do Zlína, kde to pro nás bude opět velmi těžké a budeme muset vycházet dobře z defenzivy. Takže pro nás je to velké plus. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za perfektní výkon a odmakané tři body. Smekám před kolektivním výkonem, od prvního do posledního chlapa na ledě, ale i na střídačce. Byla to výborná práce. Jsme šťastní za tři body, ale radost trvá do půlnoci. Takže dneska se můžeme trochu zaradovat, ale zítra musíme znovu do práce. A v pondělí se vztyčenou hlavou, ale s pokorou do Zlína

Tomáš Vracovský (útočník Baníku)

Bylo to těžké utkání. V této fázi sezony již nejsou lehká utkání. Bylo to odpracované, odbojované. Podržel nás gólman a my jsme hráli obětavě. Bylo to prostě těžké utkání a jsem rád, že jsme to zvládli.

Jak jsme na tom v zápase byli se silami? Máme zraněné, někteří hrají velké množství zápasů?

Nějaké síly tam ještě máme. Je to samozřejmě náročné, i s tím cestováním. Ale to jsme věděli a myslím, že se s tím vypořádáváme docela dost dobře. Takže myslím, že to je v pohodě.

Měl jsi na vítězství velký podíl, dal jsi dva góly, ale v obou případech neskutečná práce Dana Vrdlovce a Vojty Tomečka…

Dnes nám to sedlo. S Vrdlou jsem už hrál. Teď vypadl i Kvéra, ale jsem rád, že jsme to poskládali a vyšlo to nám. Ale je to naše práce, jsme tady od toho, abychom byli lídři a dávali ty góly. Takže jsem rád, že to vyšlo a že jsme Frýdek v rozjeté formě porazili

Takže Jarda Kverka už příště se k Tobě do formace nevejde?

(Smích). Uvidíme jak to bude, ale hlavně chci, aby se vrátil co nejdříve, protože potřebujeme každého hráče