Paukku, Holík, M. Lang, Süss, Werbik, Novák, Z. Sedlák, Kindl, Tomi, P. Sedláček "A", Gago, Köhler "C"

Jan Srdínko, Zdeněk Sedlák

Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo

Baník znovu vyloupil Zlín

Baník i podruhé v sezoně veze z ledu Zlína všechny body. Tentokrát hokejisté Sokolova zvítězili 2:3 po třetinách 0:0, 1:2, 1:1.

K utkání 41. kola nastoupil Baník Sokolov ve Zlíně na ledě místních Beranů. Do sestavy se vrátil Jaromír Kverka, zbytek marodů absentoval i dnes, a tak jsme si v sestavě opět pomáhali několika juniory, mezi kterými se oproti poslednímu sobotnímu zápasu objevil i obránce Ondřej Dorot.

Utkání, ve kterém se hrálo o 6 bodů a o udržení první šestky, začal aktivněji Zlín. Hosté ze západu Čech se prezentovali dobrým bruslením a pozornou obranou, kterou ještě jistil výborně chytající Hamalčík. Před polovinou sedmé minuty se přes obranný val hostů dostal do nadějné šance Zdeněk Sedlák, ale ani ten na Hamalčíka nevyzrál. Baník se po získání puku snažil o velmi jednoduchý, a hlavně rychlý přechod středního pásma. Z jedné takové akce se do dobrého zakončení dostal Tomáš Vracovský, ale i na druhé straně chytající Daniel Huf prokázal svoje kvality.

Po velké chybě domácí obrany přišla další šance Sokolova, ale Tomeček nebyl úspěšný. Zlínští hokejisté vykazovali kromě převahy i větší počet střeleckých pokusů. Nicméně do další šance se tři minuty před koncem první třetiny dostal Jaromír Kverka. I proti jeho střele dokázal Huf zasáhnout. V čase 19:27 došlo k prvnímu vyloučení v zápase. Odehrálo se na straně domácích a Baník měl výhodu přesilové hry. Do konce třetiny úspěšný nebyl a větší část výhody se tak přesunula do začátku druhé třetiny.

Po odehraných 24. sekundách z druhého dějství přisedl k vyloučenému Zbořilovi švédský obránce Warg a Sokolov tak měl více než minutu dlouhou výhodu dvou hráčů v poli. V závěru této výhody Baník výborně zakombinoval a před Osmíkem stála prázdná branka. Přesto se našemu útočníkovi nepodařilo puk dostat za brankovou čáru. Po návratu Zbořila na led se již ale hosté vstřeleného gólu dočkali. Vracovský nabil Tomečkovi a ten z levého křídla Hufa v čase 22:08 prostřelil.

Vstřelená branka dala razítko na dosavadní obraz hry. Zlín se dál tlačil do útoku a Baník dál pozorně bránil, jištěný v brankovišti ve formě chytajícím Hamalčíkem. Zlín byl stále více na puku, ale do vyložených šancí se dostávat nedokázal. Domácím v tom nepomohla ani jejich první přesilová hra při vyloučení Krajčíka. Vyrovnání tak přišlo nakonec více méně náhodně. Nahození od modré ztečoval sokolovský obránce jen před sebe na hranici kruhů a tam si puk našel nejlepší střelec Zlína Jan Suss a v čase 37:34 zavěsil střelou švihem přesně do levého horního rohu. V polovině poslední minuty druhé třetiny byl ještě vyloučen zlínský Holík a Baník si ještě do přestávky dokázal vzít vedení zpět. Tomeček střílel opět z levého křídla a před brankovištěm dokázal ještě střelu ztečovat Osmík a puk skončil až za zády domácího brankáře. Do konce třetiny chybělo v tu chvíli 21 sekund.

Od začátku třetí třetiny přidali domácí na obrátkách a v podstatě kontinuálně pobývali s pukem na holích v obranném pásmu Sokolova. Branka v těch chvílích visela ve vzduchu, i když obrana vlastního pásma byla ze strany hostů precizní. Teprve po druhé komerční přestávce, v 53. minutě, se dostal na delší dobu Baník k pobytu ve svém útočném pásmu a následně i do několika ohrožení Hufovy branky. O útočný tlak se postarala formace Daniela Vrdlovce. Právě centr druhé formace vyslal jednu ze střel na Hufa, ten jen vyrazil před sebe a na hranici brankoviště nehlídaný Martin Osmík jej pohotově dorazil za brankovou čáru. Druhá branka Martina Osmíka zastavila časomíru na údaji 53:44 a znamenala vedení 3.1 pro Sokolov.

Zlín logicky vsadil na jednu kartu a v čase 55:36 se mu také podařilo snížit stav utkání. Postaral se o to dorážkou Martin Novák. Do konce třetí třetiny zbývaly poslední čtyři minuty a Zlín nadále tlačil a snažil se o vyrovnání. Ve velké šanci byl Kohler, ale nedokázal zakončit. Baník bránil všemi silami a prostředky. Přičemž některé zákroky byli i na hranici provinění proti pravidlům. Sudí si nakonec i jeden ze zákroků vybrali. A zrovna se jednalo o vyloučení velmi přísné, v čase 59:15 byl vyloučen Jan Bernovský za krosček. Zlín znásobil výhodu odvoláním brankáře, ale vyrovnat utkání se mu již přesto ve zbývajících 45 sekundách nepodařilo.

Sokolovští se po velmi obětavém výkonu dočkali dalších tří bodů, vydávají se na 450 km cesty domů a budou se snažit dobře zregenerovat před středečním utkáním na domácím ledě proti Prostějovu.

Ohlasy:

Martin Osmík (útočník Baníku): Zápas hodnotím velmi pozitivně. Odehráli jsme výborné, ubojované utkání. Velmi důležité bylo, že jsme proměnili dvě přesilové hry. První gól nám dodal klid a velkou obětavostí jsme dnes soupeře porazili.