HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Střely: 39:36
Vstřelené branky + asistence
  • 02:48 Vracovský (Hašek)
  • 10:08 Šmerha (Novák, Kverka) - PH
  • 17:30 Vracovský (Jandus, Zeman)
  • 23:06 Jáchym M. (Koblížek, Štefka)
  • 42:15 Beránek (Jáchym T.)
  • 50:12 Bílek (Šmerha, Jiskra)
  • 50:40 Motloch (Jáchym M., Beránek)
  • 53:23 Jáchym M. (Štefka, Janeček)
  • 58:02 Přibyl (Kverka, Weinhold)
Ostatní zápasy kola
Vsetín - Kadaň 5:0 KK
Poruba - Šumperk 6:4
Přerov - Kolín 1:2
Vrchlabí - Benátky 3:1
Litoměřice - Frýdek-Místek 5:2
Slavia Praha - Havířov 4:2
Třebíč - Ústí nad Labem 2:3
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Š
Soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři:

Bláha (Altrichter)

Obránci:

Klimíček, Krejčí, Jáchym M., Vala, Husák, Motloch

Útočníci:

Beránek, Jáchym T., Švec, Novák "C", Kloz "A", Mrázek, Jiránek "A", Račuk, Jelínek, Koblížek, Janeček, Štefka

CHANCE LIGA: Divokou přestřelku ovládl Baník

Baník po první třetině vedl 3:0 a vypadalo to na poklidný zbytek zápasu. Nakonec z toho bylo drama až do konce, protože Prostějov v 54. minutě dokázal srovnat na 4:4, ale tříbodovou tečku za zápasem udělal Daniel Přibyl, který vystřelil Baníku tři body.

Baníkovci vstoupili do zápasu velice dobře, z čehož těžil Tomáš Vracovský, který dostal krásný pas od Haška a přesnou střelou na vzdálenější tyč v čase 2:48 otevřel skóre – 1:0. V prostějovské přesilovce zakončoval na pravém kruhu volný Beránek, který trefil připraveného Cichoně. O chvíli později hráli přesilovku i domácí a poradili si s ní lépe než Prostějov. V čase 10:08 dostal nabito od Nováka Šmerha a o brusli jednoho z bránících hráčů zvýšil na 2:0. Ve 14. minutě měl Šmerha na hokejce další branku, ale tentokrát ho Bláha vychytal. Tomáš Vracovský přidal druhý gól v zápase v čase 17:30, kdy se k němu odrazilo nepovedené vyhození a Vracovský ho přesnou střelou poslal pod víko – 3:0. V posledních vteřinách mohl vstřelit gól i Tomi, jehož střelu do protipohybu Bláha dokázal vyrazit.

Hned ve 22. minutě měl možnost trestného střílení Petr Mrázek, který byl při svém samostatném úniku faulovaný, ale nabídnutou možnost nevyužil. O pár chvil později našel pěknou žabičkou Přibyl Kverku, ale s jeho střelou mezi betony si Bláha poradil. V čase 23:06 přišlo snížení z hokejky Miloslava Jáchyma, který trochu v nouzi nahodil od modré a puk si nešťastně za svého brankaře srazil Pohl – 3:1. Ve 26. minutě dostal trest do konce utkání Kloz, který přímo před zraky hlavního uštědřil sekeru Klejnovi. Baníkovců přesilovku vůbec nevyšla a navíc v ní mohli inkasovat po šancích Jelínka a Jiránka. Tomáš Vracovský byl blízko ke třetímu gólu ve 33. minutě, ale puk, který letěl do odkryté branky, dokázal ještě jeden z prostějovských obránců dostat do bezpečí. Tři minuty před koncem druhé třetiny se o sobě dal nebezpečnou střelou vědět Marek Švec, jehož pokus po zemi Cichoň vykopl betonem.

Baník na začátku třetí třetiny přišel o dvoubrankový náskok, protože v čase 42:15 se po vyhraném buly blýskl pohotovou střelou Beránek – 3:2. Ve 48. byl blízko vyrovnání Jiránek, ale Cichoň předvedl skvělý zákrok a podržel svůj tým. Na rozdíl dvou gólů zvýšil v čase 50:12 svým prvním gólem v dresu Baníku Bílek, který se štěstí dopravil puk po Šmerhově přihrávce za záda Bláhy – 4:2. Radost domácím nevydržela moc dlouho, protože o 28 vteřin využil závaru před Cichoněm Motloch, který tak dostal opět svůj tým na dostřel domácím – 4:3. Jestřábům se podařilo dokonce vyrovnat, když v čase 53:23 Miloslav Jáchym přidal svůj druhý gól v zápase a srovnal na 4:4. Divokou třetí třetinu završil gólem po krásné kombinaci s Kverkou Daniel Přibyl, dal na 5:4 a rozhodl o tom, že tři body zůstaly v Sokolově.

Ohlasy Martina Štrby a Vítězslava Bílka po utkání:

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.