HC Baník Sokolov
Mimořádné tresty: Baxa (DOM) 10 OT
Góly v přesilovce: 0:1, v oslabení: 0:0
Vstřelené branky + asistence
  • 03:05 Šperl (Řehák, Kulhánek)
  • 12:20 Račanský (Říha)
  • 28:30 Kurfürst (Klíma)
  • 48:50 Zbránek
  • 50:25 Kohel (Faschingbauer, Baxa)
Ostatní zápasy kola
Nejdek - Kaznějov 6:2
Tachov - Klatovy 4:5 SN
Cheb "B" - Rokycany 7:9
Třemošná - Mar. Lázně 5:0 KK
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenéři:

Jiří Mašek, Jiří Veverka
Soupiska HC Domažlice

Brankáři:

Květoň

Obránci:

Kohel, Kulhánek, Mašek, Kobes, Starý

Útočníci:

Mirovský, Hruška, Holomoj, Toupal, Řehák, Šperl, Baxa, Šíma, Faschingbauer

B-tým získal další tři body

Na vítězné vlně se veze béčko Baníku. To si na domácím ledě poradilo s Domažlicemi.

Baník proti silným a nevyzpytatelným Domažlicím postavil tři kompletní formace s Frčkem v bráně. Hosté dorazili s podobným počtem hráčů, když nastoupilo 5 obránců a tři útoky. Vše tedy nasvědčovalo vyrovnanému zápasu.

Účet zápasu otevřel ve 4. minutě hostující Šperl. Baník odpověděl ve 13. minutě, kdy se trefil nejproduktivnější hráč Petr Račanský po asistenci Ivana Říhy. První třetina tak skončila remízou 1:1. Ve druhém dějství padl jediný gól, o který se postaral Matěj Kurfürst, jenž tak Baník poslal do vedení 2:1. Tento stav vydržel až do 49. minuty. To se prosadil střelec posledních týdnů Radim Zbránek, který zvýšil na 3:1, a jak se ukázalo později, byla to branka vítězná. Domažlice totiž v přesilové hře zásluhou Kohela pouze korigovali na konečných 3:2.

V nekompletní tabulce patří Baníku čtvrté místo, se ztrátou bodu na druhý Nejdek. Baník má však odehrán o zápas méně. V počtu obdržených branek je Baník nejlepší, když v devíti zápasech inkasoval 24 gólů, z toho však 11 v jediném zápase v Rokycanech.

V dalším kole by se mělo béčko představit na ledě Mariánských Lázní.

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.