HC Baník Sokolov
Vyloučení - 2 min.: 7:4
Góly v přesilovce: 1:1, v oslabení: 1:1
Vstřelené branky + asistence
  • 02:00 Nový (Krýner, Karbulka Jan)
  • 08:04 Karbulka Jan (Nový, Hošek)
  • 18:45 Kocman (Švík, Půst)
  • 24:40 Švík (Kocman, Geltner)
  • 25:17 Martinec (Koc)
  • 38:39 Geltner (Švík, Hošek)
  • 41:36 Klíma (Petrov Daniel, Kašpar)
  • 45:13 Kocman (Švík)
  • 46:34 Kocman (Karbulka Jan)
Ostatní zápasy kola
Klatovy - Kaznějov 4:2
Třemošná - Cheb "B" 5:0 KK
Nejdek - Domažlice 5:0 KK
Tachov - Mar. Lázně 8:3
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Frček (41.-60. Bíma)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Soupiska HK Rokycany, o.s.

Brankáři:

Hájek (Karbulka Jak.)

Obránci:

Martinec, Půst, Zajíček, Hošek

Útočníci:

Nový, Koc, Švík, Krýner, Matoušek, Geltner, Koukolík, Kocman, Karbulka Jan

Trenér:

Petr Šindelář

B-tým na lídra nestačil

Ve šlágru kole Baník nestačil na lídra z Rokycan a na domácím ledě vysoko prohrál.

Ve 13. kole Krajské ligy mužů hostilo sokolovské béčko tým Rokycan, který vládne celé soutěži. A zaslouženě. Baník šel do utkání bez několika opor, ale s odhodláním uhrát dobrý výsledek. To však brzy vzalo za své, když hned ve druhé minutě otevřel skóre hostující Nový a o chvíli později navýšil skóre na 0:2 Karbulka. Hosté, vedeni bývalým výborným hráčem Baníku Petrem Šindelářem, hráli i nadále s přehledem. Baník se do šancí sice také dokázal dostat, ale neproměňoval je. V prvním dějství pak ještě jednu branku přidal bývalý hráč Klatov Jakub Kocman – 0:3.

I ve druhé třetině tahal Baník za kratší konec. Bývalí extraligoví hráči Lukáš Martinec a Jan Švík na začátku druhé třetiny zvýšili na 0:5 a o vítězi nebylo pochyb. Účet druhé třetiny pak uzavřel Geltner, který pošesté překonal Frčka.

Až na začátku třetí třetiny se konečně prosadili domácí, kteří předtím neproměnili několik tutovek. Nulu výborně chytajícímu Hájkovi sebral Josef Klíma. To však bylo ze strany Sokolova vše. Baník, někdy až neuvěřitelně, neproměnil vyložené příležitosti nebo střely Říhy již tradičně končily na tyči. Branky tak přidali jen hosté. Kocman dvěma úspěšnými zásahy zkompletoval hattrick a stanovil skóre na 1:8.

Vysoká porážka na domácím ledě je nemilosrdná. Baník, na rozdíl od soupeře, neproměnil své šance. Bohužel se hráči také nevyvarovali individuálním chybám, které kvalitní protivník trestal. I nadále však béčko drží velmi pěkné třetí místo.

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.