HC Baník Sokolov
Vyloučení - 2 min.: 7:4
Góly v přesilovce: 1:1, v oslabení: 1:1
Vstřelené branky + asistence
  • 02:00 Nový (Krýner, Karbulka Jan)
  • 08:04 Karbulka Jan (Nový, Hošek)
  • 18:45 Kocman (Švík, Půst)
  • 24:40 Švík (Kocman, Geltner)
  • 25:17 Martinec (Koc)
  • 38:39 Geltner (Švík, Hošek)
  • 41:36 Klíma (Petrov Daniel, Kašpar)
  • 45:13 Kocman (Švík)
  • 46:34 Kocman (Karbulka Jan)
Ostatní zápasy kola
Klatovy - Kaznějov 4:2
Třemošná - Cheb "B" 5:0 KK
Nejdek - Domažlice 5:0 KK
Tachov - Mar. Lázně 8:3
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Frček (41.-60. Bíma)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Soupiska HK Rokycany, o.s.

Brankáři:

Hájek (Karbulka Jak.)

Obránci:

Martinec, Půst, Zajíček, Hošek

Útočníci:

Nový, Koc, Švík, Krýner, Matoušek, Geltner, Koukolík, Kocman, Karbulka Jan

Trenér:

Petr Šindelář

B-tým na lídra nestačil

Ve šlágru kole Baník nestačil na lídra z Rokycan a na domácím ledě vysoko prohrál.

Ve 13. kole Krajské ligy mužů hostilo sokolovské béčko tým Rokycan, který vládne celé soutěži. A zaslouženě. Baník šel do utkání bez několika opor, ale s odhodláním uhrát dobrý výsledek. To však brzy vzalo za své, když hned ve druhé minutě otevřel skóre hostující Nový a o chvíli později navýšil skóre na 0:2 Karbulka. Hosté, vedeni bývalým výborným hráčem Baníku Petrem Šindelářem, hráli i nadále s přehledem. Baník se do šancí sice také dokázal dostat, ale neproměňoval je. V prvním dějství pak ještě jednu branku přidal bývalý hráč Klatov Jakub Kocman – 0:3.

I ve druhé třetině tahal Baník za kratší konec. Bývalí extraligoví hráči Lukáš Martinec a Jan Švík na začátku druhé třetiny zvýšili na 0:5 a o vítězi nebylo pochyb. Účet druhé třetiny pak uzavřel Geltner, který pošesté překonal Frčka.

Až na začátku třetí třetiny se konečně prosadili domácí, kteří předtím neproměnili několik tutovek. Nulu výborně chytajícímu Hájkovi sebral Josef Klíma. To však bylo ze strany Sokolova vše. Baník, někdy až neuvěřitelně, neproměnil vyložené příležitosti nebo střely Říhy již tradičně končily na tyči. Branky tak přidali jen hosté. Kocman dvěma úspěšnými zásahy zkompletoval hattrick a stanovil skóre na 1:8.

Vysoká porážka na domácím ledě je nemilosrdná. Baník, na rozdíl od soupeře, neproměnil své šance. Bohužel se hráči také nevyvarovali individuálním chybám, které kvalitní protivník trestal. I nadále však béčko drží velmi pěkné třetí místo.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.